İlginç Yıllardır Yemek Yemeden Su İçmeden Yaşayan Kız

Ugur

Administrator
Etiyopya'da 9 senedir yemek yemediğini ve su içmediğini ileri süren genç kız Muluwork Ambaw ülkede gündem oldu.

Başkent Addis Ababa’nın kenar mahallerinden birinde yaşayan 18 yaşındaki Ambaw’ı muayene eden doktorlar da kızın iddiasını destekleyen açıklamalarda bulundu.

yillardiry.jpg yillardiry.jpg

Ambaw, 5. sınıfa geçtiği sıralarda yemeyi ve içmeyi bıraktığını söyleyerek, "O zamandan bu yana hiçbir şey yemiyorum. En son hatırladığım şey bir öğle yemeği yediğim." diye konuştu.

Niçin yemek yemeyi bıraktığı sorusunu "İştahım yok." diye cevaplayan Ambaw, "Hiçbir sağlık problemim yok. Bazen baş ağrısı çekiyorum ve baş ağrısı ilacı alıyorum." dedi.

"BÜTÜN GÜN EV İŞLERİ YAPIYOR"​

Yaklaşık iki ay önce Ambaw’ı eğitimine devam etmesi için doğup büyüdüğü Konta kasabasından Addis Ababa’ya getiren kuzeni Belachew Kereso ise genç kızın eve geldiğinden bu yana bir yudum su dahi içmediğini söyledi.

Belachew’ın eşi Asnakech Ayele ise "Ev hanımı olduğum için tüm günümü evde geçiyorum. Şimdiye kadar kızın bir şey yediğini ya da içtiğini görmedim. Muluwork, eve geldiğinden beri tuvalete de hiç gitmedi.” ifadelerini kullandı.

Evin bir diğer üyesi Abeyneh Kereso ise genç kızın bütün gün ev işleri yapığını ama yorulmadığını dile getirdi.

Genç kızın okuduğu okulun müdürü olan Dereje Woldegiorgis, genç kızın çok utangaç olduğunu, bu olay hakkında konuşmaktan hep kaçındığını belirtti.

"KAN TESTİNDE HER ŞEY NORMAL"​

Konunun yerel medya organlarında ve sosyal medyada gündem oluşturmaya başlamasından sonra kızı muayene etmeye karar veren Zewditu Memorial Hastanesi'nden Dr. Henom Fiseha ise, "Tıbbi açıdan konuşmak gerekirse bir insanın yemek yemeden, su içmeden yaşaması imkansız çünkü insanoğlunun tüm organları enerjiye muhtaç." şeklinde konuştu.

Bedenin ihtiyaçlarını gıda ve sudan aldığını aktaran Fiseha, yeme içme bırakıldığında ya da azaltıldığında beden fonksiyonlarının düzgün bir şekilde çalışmamaya başladığını söyledi.

Ambaw'a hastanede çok sayıda testin yapıldığını kaydeden Dr. Fiseha, "Genç kızdan bazı testleri yapmamız için gerekli olan idrar ve gaita da alamadık." dedi.

Kan testinde de her şeyin normal çıktığını belirten Dr. Fiseha, birkaç gün bir şey yenilmediği takdirde kan değerlerinin düşeceğini ve bunun beyne ve diğer organlara zarar vereceğini söyledi.

Kızın vücudundaki yaşamak için ihtiyacı olan tüm kimyasalların yeterli miktarda bulunduğunu söyleyen Fiseha, “Kızın vücudunda her şey normal gözüküyor.” diye konuştu.

Midede ne su ne de yiyecek kalıntısının tespit edilemediğini belirten Dr. Fiseha, “Kızın son bir kaç gün ya da hafta içerisinde yemek yediğine ya da bir şey içtiğine dair vücudunda en ufak bir bulguya rastlamadık. Sadece ben değil hastanedeki tüm sağlık personeli çıkan test sonuçlarına şaşırmış durumda.” diye konuştu.

Daha önce de dünyanın farklı bölgelerinde bir şey yemeden ve içmeden yaşadığını ileri sürenler olmuş, hatta sadece güneş ışığı ve temiz havayla beslendiklerini iddia edenler “Breatharianizm” adında bir akım oluşturmuştu.

Breatharianizm’in öncüsü olarak kabul edilen Ellen Greve’den etkilenen çok sayıda insan ise bu akım sebebiyle açlıktan ölmüştü.

Kaynak: NTV

Hicde inandırıcı değil...aç insana benzemiyor...
Afrikalılar açlıktan kemikleri sayılıyor...bunun eti kanı
Yerinde:super:

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Kurbağa Yemek Haram mı?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Sohbet Odası
  • 0    240
Resulallah'la Birlikte Yemek
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular