Elektrik Üretim ve İletim Hatlarına Siber Saldırı

Ugur

Administrator
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından üst düzey bir yetkili, Bakanlığın, 15 Temmuz’dan sonra başlayan ve yakın zamanda artan siber saldırılarla karşı karşıya kaldığını açıkladı.

lginc-secim-boylesi-dunyada-olmadi-1481693545-8638.jpg lginc-secim-boylesi-dunyada-olmadi-1481693545-8638.jpg

Son günlerdeki elektrik kesintilerine ilişkin açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan bir yetkili, Bakanlığa yönelik yoğun siber saldırılar olduğunu açıkladı.

ULUSAL ELEKTRİK ŞEBEKESİNE SABOTAJ HAZIRLIĞI​

Yetkili yaptığı açıklamada "Saldırılar genel olarak, internet sitelerini ele geçirerek, sızmalar sağlama yönünde. Özellikle elektrik üretim ve iletim hatlarımızı kontrol eden sistemlere yönelik çok sayıda sızma girişimi tespit edildi ve engellendi. Sızma girişimleri, Türkiye’nin ulusal elektrik şebekesinde büyük bir sabotaj hazırlığının da göstergesi" dedi.

YILBAŞI İÇİN ÖNLEMLER ARTIRILDI​

Bakanlık yetkilisi, istihbarat birimlerinden yılbaşı gecesi için de benzer bir saldırının yapılabileceği istihbaratı alındığını ifade ederken, tüm birimlerle koordineli bir şekilde tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

Kaynak: haber7

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri