Sohbet Vekillerin ısırılmazlığı yok muydu? - Süleyman ÖZIŞIK

MURATS44

Super Moderator
Meclis çatısı altında yaşananları kimi zaman gülerek, kimi zaman utançtan dudaklarımızı ısırarak izliyoruz.
jt3r6txu.jpg jt3r6txu.jpg

Kürsü işgal edilip kırılıyor, yakası açılmamış, kağıda kaleme gelmez küfürler ediliyor. Saksılar fırlatılıp yumruklar savruluyor.

Asıl utanç verici olan şu ki bizim ve bizden sonraki neslin geleceğini oylamak işte bu vekillerin elinde...

Hani itişirsiniz, atışırsınız, tartışırsınız anlarız.

Yahu kaval kemiğinden ısırmak da neyin nesi?

Dünden beri kafama takılmış halde. Gözüm, gelip geçenin kaval kemiğine takılıyor.

"Hani ben ısırgan biri olsam, bu kişinin kavgal kemiğini nasıl ısırırım" diye soruyor, karşımdakinin durumunu yokluyor ama bir türlü gerekli cevabı bulamıyorum.

İddialara göre Trabzon milletvekilini kaval kemiğinden ısıran kişi CHP'li Eren Erdem.

Erdem'in siciline baktığımda, böyle bir potansiyel görüyorum. Meclis'in Barbaros Şansal'ı olma yolunda hızla ilerleyen Erdem'in, "Ben ısırıcam. Hepsini ben ısırıcam. Kimseye birşey bırakmıycam" demiş olma ihtimali var mı var!

Isırılan AK Partili Muhammet Balta ısırıldıktan sonra koşaradım doktora gitmiş, "Ne olur ne olmaz" düşüncesiyle bütün aşı ve iğneleri yaptırmış.

Twitter'dan "Arkadaşlar merak etmeyin, aşıları yaptırdım" diye de ilan ediyor.

Sanırım belli bir süre Muhammet Balta'nın Day Of The Dead filmindeki gibi dönüşüp dönüşmediğini izlemek zorunda kalacağız.
Bundan sonraki dönem için önlem olması adına vekillere dokunulmazlığın yanısıra ısırılmazlık hakkını da tanımamız gerekecek anlaşılan...

Ve sanırım...

Tarihe gececek Anayasa çalışmasında, Meclis'te ısırılıp kuduz aşısı olan vekil de geçecek.

"Yüzyılın kıtlaması" olarak...

Meclis'i karıştıran bir de yumruk atma meselesi var.

Vekilller arasında çıkan kavgada AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin'in burnu kırılmış. Yaşanan kavganın görüntülerinde, arkadan gelerek Fatih Şahin'e yumruk atıp kaçan CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara görülüyor.

Haber kanallarında ve internet sitelerinde yayınlanan videoda bu an çok net bir şekilde görülüyor.

Lakin...

Niyazi Kefe Kara isimli vekil, sosyal medyada bir açıklama yapmış, "Arkamdan vurdular bir anda yere yuvarlandım. Canımızı zor kurtardık. Azgın bir şekilde saldırıyorlardı" diyerek kendini savunmuş, ve bir de video paylaşmış.

Yalnız vekil beyin yüklediği videoda bir sorun var sanırım. İzlemek istediğimde karşıma bir "dansöz" çıkıyor!

Doğrusunu yüklerse biz de olaya vakıf oluruz!

Bunlar milletin kendisini temsil etmesi için seçtiği vekiller. Vekilleri böyle yaparsa millet ne yapsın?

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Yok Edici Bir Çağın Henüz Başındayız
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Kişisel Gelişim Hikayeleri
  • 0    1K
İnsanlığı Seçme Şansınız Yok
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Kişisel Gelişim Hikayeleri
  • 0    597
Geri