Kılıçdaroğlu'nun Kravat Rengi Neden Portakal Rengi?

KUZEYLi

topragizbiz.com
Kilicdaroglu, Hollanda ya karsi chp olarak size her turlu destegi verecegiz derken taktigi kiravatin rengi neden orange (portakal rengi)?

Bu renk hangi ulkeyi temsil ediyor?

Tesadufmu?

Chp ve kılıçdaroğlu....
Sözleri başka , niyeti başka. Kimlere mesaj verdiği ortada. Aklınca kurnazlık yapıyor ama biz biliyoruz kimin yanında olduğunu.

Bu milletin yanında olmadıkları kesin.. Gerisi hikaye.

HOLLANDA’YA NEDEN PORTAKALLAR DİYORUZ ???
Bugünden TAM 108 sene önceye gidelim.
Hollanda Milli Takımı maç yapmak için Belçikaya Antwerp’e doğru yola koyulur.
Yıl 1907, aylardan Nisan, günlerden 14..
Bu karşılaşma Hollanda’nın PORTAKAL RENKLİ formayı sırtına geçirdiği ilk maç!
Bilmeyenler ülkede portakal çok yetişiyor diye bu ismin takıldığı zannedecek ama geliş şekli başka; Kraliyet ailesinin soyadı ORANJE ve bundan dolayı bu forma renkleri Milli Takıma yerleşiyor.
huntelaarBu arada gerçek isimleri Oranje yani Hollanda’ca okunuşu ile ‘oranyı’ portakal değil, TURUNCU anlamına gelmektedir.
Hollanda bayrağı beyaz-mavi ve kırmızı renklerden oluşur, turuncu yok diyeceklere hatırlatalım; 17.yy öncesinde kırmızı yerine turuncu renk kullanılıyordu.

PORTAKALLAR kelimesine gelince, portakal turuncu renktedir doğru ama aslında bu lakap sadece bizim kullandığımız bir kelime, bütün dünya onları TURUNCULAR olarak çağırır.

Şu an yediğimiz turuncu havuç bile Hollandalıların icadı.

Kılıçdaroğlu da Fetö gibi giydikleriyle bir yerlere mesaj mı gönderiyor acaba?

Turuncu renkle tarz yapmış garibim hahaha

o dingilin sağı solu her tarafı tarz olsa ne yazar. Sonuca bak. Vatan haini mi , değil mi?

Süzme vatan haini. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali Hollanda ineklerine "Yanınızdayız" mesajı veriyor. daha ne olsun...

Dingil dediysem ben demokratik düşünce özgürlüğümü kullanıyorum. Kesinlikle suç değil... Reis silme mesajımı. Özgürlük hakkımı kullanıyorum.

Doktorlar ve tıp diyoki adamı kendi haline bırakın hahaha

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Kılıçdaroğlu'nun SSK'sı Nasıldı?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Sohbet Odası
  • 1    6K
Kılıçdaroğlu'nun düzeyi tünelin de altında!
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Sohbet Odası
  • 1    4K
Kemal Kılıçdaroğlu'nu Nobel'e Aday Gösterecekler
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    2K
Kılıçdaroğlu yeni bir darbe bekliyor mu? - Süleyman ÖZIŞIK
  • MURATS44
  • MURATS44,