Sohbet Sınıf başkanlarını da atayacak, okulları da kapatacak! - Cennet CANKILIÇ

MURATS44

Super Moderator
mf986hlt.jpg mf986hlt.jpg

Yeni hükümet sistemi değişikliğine inanan, “yetmez ama evet” diyerek başından beri desteklemiş ve bunun için de ülkesinin istikrarına, istiklaline ve istikbaline katkı koymak amacıyla duyarlı gazeteci, vatandaş olarak seve seve EVET broşürlerini sokak sokak, cadde cadde, dükkan dükkan dağıtmış biri olarak, Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bizlerin de bilmediği yeni bilgileri de maalesef CHP’lilerden öğrenmiş bulunuyoruz…

CHP’lilerin son dönemde ayyuka çıkardığı “Erdoğan lokantaları kaldıracak, muhtarlıkları kapatacak, eyalet sistemini getirecek” gibi akıl almaz söylemler karşısında diyebileceğim tek şey:

“Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz?”
Öyle ya…

Bu tür iddiaları ortaya attıklarına göre ya hiç konudan bi haberler ya da düpedüz karşısındaki vatandaşın aklıyla alay ediyorlar.

Dün akşam Ahmet Hakan’ın hazırlayıp sunduğu CNN Türk'teki Tarafsız Bölge programında CHP milletvekili Muharrem İnce’yi dinleyince ikinci şıkkın yani, vatandaşı aklıyla alay ettikleri kanaatine vardım.

“Evetçilerden” olduğum halde “Hayırcıları” da dinleyen,broşürlerini dağıttıklarında acaba ne yazıyor diyerek ilgiyle alan, okuyan biriyim.

Ki olması gereken de bu…

Yalnız CHP’liler asla böyle bir tutumu kabul etmiyor. AK Parti ve MHP’lilerin dağıttığı EVET broşürleri uzatıldığında sanki ellerini yakacak kızgın bir demir parçası veriyormuşçasına, yüzlerini tiksinti ile yana çevirip, bir de tersliyorlar. Alan da hemen arkanızdan kağıdı yırtıp atıyor, bir de ayağının altına alıp çiğniyor.
Ve bunu yapan öyle hani okumamış diyerek hor görülen cahil kesim değil, ulemanın önde gidenleri…

Canlı yayın da Ahmet Hakan, geçtiğimiz hafta Orhangazi’ye de gelen ama karşısında umduğu kalabalığı bulamayan CHP Milletvekili Muharrem İnce’ye soruyor:
“Bu değişiklik eyalet sistemini içeriyor mu?”
Cevap;

“Eyalet yok ama bu hakkı da var”.
Bunun üzerine Ahmet Hakan son dönemde dile getirilen can alıcı iddiaları soruyor:

“Sizin partiden muhtarlıkları kaldırabilir, lokantaları kapatabilir gibi laflar geliyor. Bunlar sizce de uçuk kaçık laflar değil mi? Gerçekten var mı böyle bir şeyi?”

Cevap enteresan:

“ Hayır, değil. Tabii ki niye lokantayı kapatsın? Daha çok akılda kalsın diye belki arkadaşlar böyle uç örnekler veriyor olabilir”.

Ahmet Hakan ”Şunu mu demek istiyorsunuz? Kafasına eserse kapatma yetkisi var”
O da “Evet var” diyor.

İşte tam da burada Ahmet Hakan TV karşısında oturup da ciddi ciddi izleyen biz seyirciyi hayretler içinde bırakacak o kendisinin de inanmadığı cevabın sorusunu yöneltiyor:

“Peki neye dayandırıyorsunuz, elinizde yazılı metin var mı? Bakın burada bu yazıyor diye. Gösterin bana.”
Hepimiz bekliyoruz ki, Muharrem İnce önündeki sehpadan bir kitapçık alacak ve bize bunun açıklamasını okuyacak.

Hayır böyle yapmadı.

Durdu, şaşkınlıkla kısa bir süre ne söyleyeceğini bilemedi. Bocaladı ve usta politikacı kıvraklığı ile;

"Metni yanımda getirmedim. Okusak bile çok uzun sürer kimse anlamaz" diye cevap verdi.

Ardından yetmiyormuş gibi ”Çok uzun bir kanun metni. Okusak da vatandaş hiçbir şey anlamaz. Ama ben okudum, Hem de çok iyi biliyorum bu konuları” demez mi?

Güler misin, ağlar mısın?

Yoksa izleyici olarak senin aklınla dalga geçildiğine mi yanarsın?

Hakikaten CHP’liler çoğu zaman aklımızı zorluyor, dalga geçiyor. Ama bilmiyorlar ki dalga geçtikleri vatandaş, her şeyi en ince ayrıntısıyla çok iyi biliyor, süzgecinden geçiriyor, terazisini de ona göre tartıyor.

Aslında bu tür safsatalarla karşısındaki vatandaşı inandırmaya çalışıp sözüm ona dalga geçerken vatandaş onlarla dalga geçiyor, farkında değiller…

O halde bizde diyebiliriz ki;

“Bunlar da bir şey mi, Erdoğan sınıf başkanlarını da atayacak, hatta isterse okulları da kapatacak”.
Buyurun bunu da kampanyanıza katın.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri