Takvimlerde İmsak Vakitleri Neden Farklı?

Ya insanlar muctehidi azamlarin ve ashab i kiramin hayatlarindan bize kalan ogretileri bir kenara birakip allah in ayetlerini evire cevire fetva cikariyorlar. Bu ne curret. Adam sanki ashabi tercihten. Yok karanlik ta oruca baslatiyorlar ben baktim falan. Insan ogretileri falan. yarim bilginle insanlari sapittirma bir seyler okumussun ama maskaraliktan oteye gitmez yaptigin. Bu kadar mi korkusuz olduk dini vecibeleri yorumlamak ta. Pes diyorum az insaf edin. Herkes isini yapsin

bu sözlerinden , bazı şeylerden habersiz olduğun belli oluyor. biraz daha araştır önce. Bunu diyannette biliyor bütün hoclarda biliyor. 80 li yıllarda kenan veren diyanetinin değiştirdiği bir kararla şu an hesaplanıyor. Ayetlerle birbirini tutmuyor. Kişisel konuşacağına biraz daha araştırabilirsin. Bu dini vecibeleri sorgulamak değil tam aksine dini yanlış uygulatanlara karşı bir tepkidir. dini vecibe arkasına sığınmamak lazım. din kuralları herşeyden önce gelir. Tek açıklayıcı ve yol gösterici kuranı kerimdir. Ayetlerle şu an uygulananın alakası var mı böyle konuşuyorsun. Önce araştır. Bilmiyorsan da bilene sor.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri