İlginç Gözlüğünüzün Camımı Çizildi, Buyurun Düzeltelim

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Güzel ve pahalı güneş gözlüğünüzün camı çizildi diye yenisini almanız gerekmiyor.

- -
Güneş gözlüğünüzü her ne kadar kabında taşımaya özen gösterseniz de bazen yakanıza bazen de başınıza takarsınız. Onu orada unutup işinize dalarsınız ve gözlüğünüz yere düşer, camında çizikler oluşur. Bu çiziklerden kurtulmanın bazı yolları vardır.

CAMSİL​

Evinizde ya da işyerinizde kullandığınız camsili gözlük camınızın önüne ve arkasına sıkın. Bir bez yardımıyla, camlarınızı ovalayın. Bu bezin cam bezi olması tavsiye edilir. Daha sonra gözlük camlarınızı durulayın. Çiziklerin yok olduğunu göreceksiniz. Bu durumlarda bulaşık deterjanı da kullanılabilir. Ama bazı bulaşık deterjanlarında bulunan leke çıkarıcı küçük parçacıklar camın daha çok çizilmesine sebep olacağı için bu yöntem her zaman kullanılmaz.

MOBİLYA CİLASI​

Camlarınızı mobilya cilası ile temizleyebilirsiniz. Sonrasında sabun ve su ile mutlaka yıkayın.

SİGARA KÜLÜ​

Sigara kullanıyorsanız ya da beraber yaşadığınız kişilerden kullananlar varsa camlarınızı sigara külüyle de çiziklerden temizleyebilirsiniz. Gözlük camlarınızı sigara külü ile ovalayın. Bu işlem ile küçük çiziklerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.
Size bu yöntemler riskli geldiyse bir saatçiye gidip burada saat camları için kullanılan ince zımparayla camlarınızı temizletip daha sonra da parlatabilirsiniz. Gözlük camlarınızın ilk günkü gibi olduğunu göreceksiniz.

Ensonhaber

Bu tekniklerle camdaki cizikler daha da cogalir gibi geliyor bana.:)

Dolce & Gabanna DG2027B –
$383,609

dolceandga.jpg dolceandga.jpg

Gözlügüm biraz çizildi çamasir suyuyla yikasam olurmu :D

Çizilen gözlüklere etkili ve en güçlü yöntem asfalt silindirinin altına koyup bir defa üzerinden geçirmektir. Ortada çizik cam falan kalmadığını göreceksiniz :sinsi:

Çizilen gözlüklere etkili ve en güçlü yöntem asfalt silindirinin altına koyup bir defa üzerinden geçirmektir. Ortada çizik cam falan kalmadığını göreceksiniz :sinsi:

En etkili ve kesin cozum budur iste.:eek:k:

:sinsi: denedim . test ettim. Kesinlikle sorun kalmıyor.

Diş macunu da işe yarıyor. :)

Geri