Tamir Edemedikleri Arabadan Utanmadan Park Parası İstediler..

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Türk işadamı otomobilini tamire götürdü, geri aldı, otomobil hemen yine arıza yaptı. Konu mahkemeye taşındı ancak otomobil servisi 1200 euro park parası kesti.

Ludwigshafen’de yasayan Türk isadamı Alisan Balık, teknik bir arıza nedeniyle fabrika tarafından geri çagrılan otomobilinin hemen ardından bozulmasının sokunu yasarken, bir de tamir için BMW servisinde kalan aracı için park parası istenmesine isyan etti. 3 aylık süre için 1200 euro park faturasına tepki gösteren Alisan Balık, “6 ay önce aracımda üretimden kaynaklanan bir hatası oldugunu söyleyip servise gitmemi istediler. Istek üzerine aracımı BMW’nin Mannheim’daki subesine götürdüm” dedi. AKABİNDE YİNE BOZULDU Birkaç saat sonra aracının hazır oldugunu söylediklerini belirten Balık, “Aracımı alıp yola çıktım. Ancak otobanda ilerlerken sorun çıkardı ve durdu. Servisi aradım, ancak ‘bir sey yapamayız, arabayı buraya getirmeniz gerek’ dediler. Daha sonra yükleyiciyi çagırdım ve arabamı BMW servisine bıraktım. BMW servisindeki görevliler aracın motor zincirinin kopup kopmadıgını anlamak için motoru açmaları gerektigini, ücretini de benim ödemem gerektigini söyledi. ‘Hata firmanın, ödemem’ dedim fakat kabul etmediler” diye konustu.

PARK ÜCRETİNİ İSTER İSTEMEZ ÖDEDİ

Hakkını aramak için konuyu yargıya tasıdıgını kaydeden Balık, “Mahkeme sürecinde aracım BMW servisinde kalıyordu. Sanırım dava açmam BMW’yi kızdırmıs olmalı ki, bana tuhaf bir park faturası gönderdiler” dedi. Kendisine önce park ücreti olarak 300 euroluk bir fatura geldigini ve sasırdıgını ifade eden Alisan Balık, “Avukatım ücreti ödememi ve aracımı oradan almamı tavsiye etti. Faturayı ödedim ve çekici çagırdım. Ancak aracımı vermediler. Bu kez üç aylık park ücreti için 900 euro daha istediler. Çaresiz faturayı ödedim ve aracımı aldım. Ancak konu yargıda, hakkımı sonuna kadar arayacagım” dedi.

TÜRK İSADAMI “İNTİKAM ALIYORLAR” DEDİ.

BMW’nin mahkemeye gittigi için kendisinden intikam almak istedigi düsüncesinde oldugunu iddia eden Balık, “Almanya’da nerede görülmüs tamirhanenin müsterisinden park ücreti aldıgı? Hakkımı aramak için onları mahkemeye verdim ve bu yüzden benden intikam almaya çalısıyorlar. Serviste tamirden olan üstelik kendi hatalarından dolayı tamirde olan arabaya günlük 10 euro park ücreti talep etmek inanılacak gibi degil. Park ücreti talep edeceklerini neden bana önceden bildirmiyorlar? Benim onların yerinden daha büyük is yerim var. Arabamı orada bırakırdım. Soktayım” diye dert yandı.

Sabah...

x5. yuhhhh yanii. hareket halindeyken kendiliğinden durdu. bizimkide aynen öyle oldu ve yapılamadı. Enjektörlerine kadar değiştik, pompalarına kadar değiştik ama yapamadılar. burda bmw serviside yok. demek fabrikasyon hataaaaa. Ya bu konuyu neden 5 ay önce açmadınız.

Fabrikasyon hatasiysa mahkeme sonucu parasini soke soke geri alir.

Fabrikasyon hatasi olmasa bile, buyuk sirketler imajlarini zedelememek icin birkac bin euro icin ugrasmaz.

x5. yuhhhh yanii. hareket halindeyken kendiliğinden durdu. bizimkide aynen öyle oldu ve yapılamadı. Enjektörlerine kadar değiştik, pompalarına kadar değiştik ama yapamadılar. burda bmw serviside yok. demek fabrikasyon hataaaaa. Ya bu konuyu neden 5 ay önce açmadınız.

Konu bugün gecti elime nede olsa BMW iste adi ve disi büyük fakat ici fos cikiyor.

Fabrikasyon hatasiysa mahkeme sonucu parasini soke soke geri alir.

Fabrikasyon hatasi olmasa bile, buyuk sirketler imajlarini zedelememek icin birkac bin euro icin ugrasmaz.

Imajini zedelememek isteyen adam böyle gazetelere düsmezdi herhalde eskisi gibi Alman arabalarina ragbet gittikce azaliyor.

Konu bugün gecti elime nede olsa BMW iste adi ve disi büyük fakat ici fos cikiyor.
Imajini zedelememek isteyen adam böyle gazetelere düsmezdi herhalde eskisi gibi Alman arabalarina ragbet gittikce azaliyor.

valla arıza yapmadıkça süper arabalar ama bide arıza yapınca millete kan ağlatıyor. uzun yolda ne diyem, yol gittiğini bile bilmiyorsun. ama navgasyonumuz yok :):):)

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri