3 Buçuk Milyon Lira Değerindeki Ev 9 Liraya Satıldı

İngiltere'nin Lancashire bölgesinde, 800 bin sterlin (3.5 milyon TL) değere satışa çıkarılan ev alıcı bulmayınca piyango çekilişiyle 9 liraya satıldı. 18. yüzyıldan kalma 6 odalı konak, Dunston Low isimli bir kişi tarafından 2014 yılında 435...

 1. #1
  3 Buçuk Milyon Lira Değerindeki Ev 9 Liraya Satıldı
  İngiltere'nin Lancashire bölgesinde, 800 bin sterlin (3.5 milyon TL) değere satışa çıkarılan ev alıcı bulmayınca piyango çekilişiyle 9 liraya satıldı.

  3 Buçuk Milyon Lira Değerindeki Ev 9 Liraya Satıldı

  18. yüzyıldan kalma 6 odalı konak, Dunston Low isimli bir kişi tarafından 2014 yılında 435 bin sterlin (1 milyon 630 bin lira) karşılığında satın alınmıştı. Finans sektöründe çalışan Low, evin tadilatı için 150 bin sterlin daha harcayarak eşi ve iki çocuğuyla yaşamaya başladı.

  3 Buçuk Milyon Lira Değerindeki Ev 9 Liraya Satıldı

  1797 yılında inşa edilen ve toplamda 585 bin sterlin harcadığı evi bir süre sonra satmak isteyen aile, ev için 800 bin sterlin istedi. İçerisinde balo salonu, sinema salonu bulunan Lake District ve Yorkshire manzararlı eve bu fiyatı veren çıkmadı. 6 ay boyunca alıcı çıkmaması üzerine, yatırdığı parayı çıkarmak isteyen Low ailesinin aklına piyango fikri geldi.

  3 Buçuk Milyon Lira Değerindeki Ev 9 Liraya Satıldı

  2 sterlin (9 TL) değerinde piyango bileti bastırarak evi çekilişle elden çıkarma kararı uygulandı. Çekilişe ilgili büyük oldu. İngiltere'nin yanı sıra Rusya, Çin, Avustralya hatta Mauritius'tan bile ilgi gören piyangoyu kazanan kişi dün açıklandı. Marie Sager ismindeki grafik tasarımcı ve internet pazarlamacısı tanesi 2 sterlinden 40 sterlin (180 TL) ödeyerek 20 tane aldığı piyango bileti sayesinde evin yeni sahibi oldu.

  Dunston Low müjdeli haberi vermek için evin yeni sahibini aradığında ise Sager kendisiyle dalga geçildiğini düşündü. Hayatında sadece 1 kez, 9 sterlin değerinde piyango parası kazanan Marie Sager olanlara inanamasa da çok mutlu olduğunu söylüyor.

  800 bin sterline doğrudan satamadığı ev için çekilişle 900 bin sterlin toplayan Dunston Low da sonuçtan memnun. Hatta bir de jest yaparak, Marie Sager'in Lady of Milling unvanını almasına yardımcı oldu. Low, bunun için unvanın hakkını elinde bulunduran St John's Hospice kuruluşuna 30 bin sterlin ödedi.
  deniz feneri Bunu beğendi.

 2. #2
  Türk de değil ama uyanıkmış
  Ugur Bunu beğendi.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler