Kuran Okumak İçin mi Yaşamak İçin mi İndi?

Örnek verecek başka site kalmamış. NE yapsın kardeş?

sanki verdiği örnekler savunduğu düşünceyi hesaba alan varda.... Daha neyin peşinde olduğunu kendisi bile bilmiyor. Geç bile kaldın bence :)

Örnek verecek başka site kalmamış. NE yapsın kardeş?

sanki verdiği örnekler savunduğu düşünceyi hesaba alan varda.... Daha neyin peşinde olduğunu kendisi bile bilmiyor. Geç bile kaldın bence :)

Müdahale etmek istemezdim,fakat izinsiz site linki vermek ahlak kurallarina sigmaz.Heleki hilleli sekilde satir aralarina URL eklentisi ile vermek hiçbir kurala sigmaz.

Biz bu forumda site reklami için BURADA bir bölüm açtik.Istenmesi halinde reklam yapilabilir.Satir aralarina reklam vermenin alemi yok.

Konuya gelince; Niyet iyi olabilir fakat sunuş şekli yanliş intiba uyandiriyor.Kur'an ayetlerini sorgulamak haddimize degil.
Gönül isterki,okudugumuzu anlayarak okuyalim fakat herkezin arapça bilmesi mümkün degil.Sure ayetlerini anlamak için birçok Kur'an meali kitabi var zaten.Isteyen alip okuyabilir.Tekerlegi icad etmis edasiyle,burada Sure açiklamasi veya sorgulamasi yapmanin alemi yok.

Ayrica; Keske her müslüman okudugunu anlayarak okuyabilse,fakat Arapça bilmiyor olmamiz,ezbere bildigimiz sureleri okumamiza engel degildir.

Öncelikle bir site kurarak insanlığa hizmete vesile olmanız nedeniyle tebriklerimi ve şükranlarımı sunarım. Bunun zahmetli, meşakkatli bir hizmet olduğunu ancak bu çalışmalarda bulunanlar bilir. ALLAH yar ve yardımcınızdır.
Amacım, KURAN hizmetinde bulunmaktır. Kuran surelerini ve yorumlarını sizin sitede de dostlarla paylaşmaktır, muradım.
Tüm çalışmalarda; blogda da belirtildiği üzere, “hasenat araştırma programı, kuran meali.org ve benzeri dokümanlardan ve Türkçeye kazandırılmış geleneksel ve çağdaş tüm tefsirler ile kuran okuma çalışmalarında yapılan müzakerelerde ortaya konulan fikirlerden yararlanılarak İKRA yapmaya çalışılmakta olup, bu vesileyle ulaşılan anlamları, ibretleri, dersleri, çıkarımları dostlarla paylaşma yoluna gidilmiştir.” Ve ayrıca surelerin altında, çalışma notlarında gerekli bilgiler bulunmakta ve varsa alıntılarda yer almaktadır.
Blog/siteden de görüleceği üzere, reklam vs den uzak durup, ne resim, ne de şahsiyetle ilgili bilgi bile vermekten kaçınıp, sadece KURAN yorumlarını nazara vermeyi amaçladım.
Yazıların altında blog adresinin bulunması, yazının kaynağını göstermek ve hukuki tüm sorumluluğun aidiyetini bildirmek ve dahi ayrıntı arayanlara bilgi sunmaktır.
Şayet, bağlantı adresi istenmiyorsa, diğer sitelerde, bu bir programla sadece aldemira diye isme dönüşmekte.
Yine bu da OLMAZ deniyorsa yapılacak bu adresi silip, ESAS OLANI yani Kuran surelerinin açılımının site müdavimleri ile paylaşılmasına yardımcı olmanız ve KURAN hizmetine katkı da bulunmanızdır.
Gerektiğinde blogdaki aldemira tüm surelere link verebilir veya doğrudan alıntı yapıp sitede yayınlar ve dostlarla paylaşabilirsiniz.
ALLAH yolunda yapılanlar hiç bir zaman boşa gitmez,
İlgi ve alakanıza teşekkür ederken,
İKRA yapanlara selam olsun.

Müdahale etmek istemezdim,fakat izinsiz site linki vermek ahlak kurallarina sigmaz.Heleki hilleli sekilde satir aralarina URL eklentisi ile vermek hiçbir kurala sigmaz.

Biz bu forumda site reklami için BURADA bir bölüm açtik.Istenmesi halinde reklam yapilabilir.Satir aralarina reklam vermenin alemi yok.

Konuya gelince; Niyet iyi olabilir fakat sunuş şekli yanliş intiba uyandiriyor.Kur'an ayetlerini sorgulamak haddimize degil.
Gönül isterki,okudugumuzu anlayarak okuyalim fakat herkezin arapça bilmesi mümkün degil.Sure ayetlerini anlamak için birçok Kur'an meali kitabi var zaten.Isteyen alip okuyabilir.Tekerlegi icad etmis edasiyle,burada Sure açiklamasi veya sorgulamasi yapmanin alemi yok.

Ayrica; Keske her müslüman okudugunu anlayarak okuyabilse,fakat Arapça bilmiyor olmamiz,ezbere bildigimiz sureleri okumamiza engel degildir.

site reklamı,
vs,
takıntım yok,
gerekçesini yukarıda yazdım.

konuyu aktarırken kısmen alıntı yapılan bölümlerin
alıntısını vermek için yapıldığı apaçıkken, farklı yorum ve zanlarda bulunmayı düşünemiyorum,

zannın çoğunun yanlış olduğunu açıklayan ayete sığınırım.

kuran ayetlerini sorgulamak yalnış,
bir diğeri de allahı sorguluyamazsın
gibi
anlaşılmaz yargılara hiç gerek yok,

BEN İKRA
emrini ve anlayışını açtım.

sonra, akletmek, düşünmek, tefekkür etmek,
emir, hem de 500 den fazla tekrar edimiştir.

son olarak:

bu KİTAP kavminin diliyle Arapça gönderilmiş, her peygambere de kendi kavminin diliyle vahyedilmiş,
düşünelim,

ARAPÇA inmiş, tabiki öyle okunacak, ezberlenecek,
ancak seninde dediğin gibi, yaşama geçirmek hayata uygulanmak için gelmiş kitabın anlamı, içeriği de bilinecek ve birlikte talim edilip, yaşama geçirilecektir.

anlamadan lafızlarını tekrar etmek için gelmediği aşikar,

KURAN:
okuma, düşünme, ders çıkarma, ibret alma yaşama rehberidir.

ezbere bildiğinin anlamını da bilerek okumak ve okuduklarını da düşünerek, anladıklarını da yaşama geçirmek ve yaşamakta olduğunu da Kuranın söyledikleriyle muhakeme etmek ve
sonuç olarak KURAN AHLAKIYLA AHLAKLANMAKTIR
ASLOLAN.

özellikle ikra yapalım szündeki takıntını anlamak kolay. İkra yapmak sözündeki inadın ısrarın ne. ?

Madem o kadar millete duyurmaya meraklısın.Sitendeki harfleri az daha küçültte hiç okunmasın. Gelin ikra yapalım derken büyük konu içeriğinide özellikle en küçük karakteri seçmişsin.
Başklık okunsun içerik okunmasın. bu da bir taktik. sallama bir site okunmaması içinde emek verilmiş (!) hoş bir site. ama balşında gelin ikra yapalım yazıyor.

hedef cümle saptırmak. ikra yap. ikrayı anlat ama karakteride 1 boyutuna ayarla da kimse okumasın ;) sonrada kalk edebiyat yap. ne diyorsun sen yaaaa

site reklamı,vs,takıntım yok,gerekçesini yukarıda yazdım.konuyu aktarırken kısmen alıntı yapılan bölümlerin alıntısını vermek için yapıldığı apaçıkken, farklı yorum ve zanlarda bulunmayı düşünemiyorum

Belliki kendi sitenden alinti yapip buraya kes yapistir sistemiyle ekliyorsun ve linklerde otomatik olarak bizim foruma tasiniyor.
Bu durumda alinti yaptigin konuyu eklemeden önce editörü degistirmen gerekiyor zira foruma ekledigin her alintida link var.

Editörü degistirme islemi:

öncelikle gelismis kisima tikla
dikkat1.png dikkat1.png

Sonra,beyaz olan bu bölüme
dikkat2.png dikkat2.png
tiklayarak mavi olmasini sagla
dikkat3.png dikkat3.png
sonrasinda konuyu ekleyip açabilirsin.

Bu sekilde karsi tarafin linkleri bizde görünmez.

Ekli dosyalar

• dikkat2.png
    dikkat2.png
    1.4 KB · Görüntüleme: 0
Sitendeki harfleri az daha küçültte hiç okunmasın. Gelin ikra yapalım derken büyük konu içeriğinide özellikle en küçük karakteri seçmişsin.

sevgili dost,

bu hatırlatman için teşekkür ederim.
ancak, ilk defa bu yolda bir ikaz geldi,

incelettim böyle bir soruna rastlanmadı, yazı karakteri normal seçildiği ve problem olmadığı söylendi.

başkaları da böyle bir problem iletmedi.

sorun devam ediyor mu.
çözüm için ne yapılabilir.

Belliki kendi sitenden alinti yapip buraya kes yapistir sistemiyle ekliyorsun ve linklerde otomatik olarak bizim foruma tasiniyor.
Bu durumda alinti yaptigin konuyu eklemeden önce editörü degistirmen gerekiyor zira foruma ekledigin her alintida link var.

öncelikle gelismis kisima tikla
dikkat1.png dikkat1.png

dikkat2.png dikkat2.png
dikkat3.png dikkat3.png

Bu sekilde karsi tarafin linkleri bizde görünmez.

güzel olan bu,
suçlamak, zan da bulunmak......
ihvanlar hatta insanlar arasında umarım hiç olmaz.

hatırlatmalara teşekkür ederim.
dikkat ederim, olursa biline ki, insanız, hoş görmeli,
bunu urly çevir komutuyla bazı siteler kökten çözmüş denildi.

birkaç ayrı cevaptan aynı yazıda alıntı nasıl yapılmakta,
kısmı alıntı yapmanın yolu
açıklarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• dikkat2.png
    dikkat2.png
alıntı metinler, örneğin ayetler mavi renkli vb özellikleriyle
aynen sunmanın yöntemi nedir

güzel olan bu,
suçlamak, zan da bulunmak......
ihvanlar hatta insanlar arasında umarım hiç olmaz.

Baska yerden alinti yaparak,yeni konu açan veya cevap yazmak isteyen kisiler,linklerin görünmemesi konusunda sorumludurlar.Linklerin görünmemesi konusunda kisiye özel önlem alinabilir fakat forum genelinde bu önlemi uygulamamiz söz konusu degil,vBulletin orjinal sistemi böyle.

birkaç ayrı cevaptan aynı yazıda alıntı nasıl yapılmakta,kısmı alıntı yapmanın yolu açıklarsanız sevinirim.

Eger alinti yaptigin mesaji kisinin adiyla birlikte yapmak istiyorsan,iki ayri sayfa açip,"alinti ile cevapla" ya tikladiktan sonra (örnegin)
kopyaqjq.png kopyaqjq.png
kodlariyle birlikte kopyalaman gerekiyor.Bu sekilde birçok ayri mesajdan alintiyi ayni cevapta kullanabilirsin.

Kisinin kim oldugu önemli degilse,alinti yaptigin mesaji kopyalayip,yapistirdiktan sonra,yaziyi kopyalama durumuna getirip
kopya.png kopya.png
bu eklentiye tiklaman halinde yaziyi bu
kopya2.png kopya2.png
kodlarin arasina alir .

alıntı metinler, örneğin ayetler mavi renkli vBulletin özellikleriyle aynen sunmanın yöntemi nedir

Bunun sistemini anlatmistim,bir daha anlatayim:

öncelikle gelismis kisima tikla (Sag alt kismda)
dikkat1.png dikkat1.png

dikkat2.png dikkat2.png
dikkat3.png dikkat3.png

Bu sekilde karsi tarafin linkleri ve resimleri bizde görünmez.Yazilan yorumlarda sorun yasanmiyor fakat,baska sitelerden yapilan alintilarda,linklerin bizim forumda görünmemesi adina,yukarida bahsettigim islemin yapilmasi gerekiyor.Sadece biz degil,bütün vBulletin kullanan forumlar bu konuya dikkat ederler.

Bu arada vBulletin kullanim kilavuzu sunmus oldum :) Umarim anlasilir bir sekilde anlatabilmisimdir.

Ekli dosyalar

• kopya.png
    kopya.png
    759 bayt · Görüntüleme: 0
  • dikkat2.png
    dikkat2.png
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Kuran okumak
  • A
  • aldemira,
  • Dini Konular