Sıla Yolu Yüzük Çetesi Sıla Yolunda Yine İş Başında

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Sıla Yolu’nda Avrupalı Türkleri hedef alan ‘yüzük çetesi’, yeniden ortaya çıktı. Alman plakalı araçlarla Macaristan ve Sırbistan otoyollarında Türkleri durdurup dolandırmaya başlayan çete üyeleri, gurbetçilerden aldıkları paralarla kayıplara karışıyor.

SON yıllarda Sıla Yolu’nda Avrupalı Türkleri hedef alan ‘yüzük çetesi’ yeniden ortaya çıktı.

Çete, Sırbistan ve Macaristan yol güzergahlarında Berlin ve Dortmund plakalı araçlarla Türkleri dolandırıyor. Son olarak Sırbistan ve Macaristan’da görünen takım elbiseli çete üyeleri, yaz tatillerini memleketlerinde geçirmek için karayolunu tercih eden Avrupalı Türkleri dolandırmaya başladı. “Arabamız bozuldu”, “Benzinimiz bitti” veya “Soyulduk” gibi bahanelerle para isteyen çete üyeleri, karşılığında ise değersiz yüzük ve kolyeleri rehine olarak veriyor.

Berlin plakalı Eşi Gülperi (32), çocukları Eda (8) ve İlayda (7) ile birlikte Almanya’nın Berlin kentinden Çanakkale’ye gitmek için yola çıkan Mustafa Kemal Tetik (35), Sırbistan’ın Belgrad Niş otoyolunda çete üyeleri tarafından dolandırıldı.

Tetik, başlarından geçen olayı şöyle anlattı: “Sırbistan’da Belgrad Niş otoyolunda seyrederken yardımcı yolda dörtlülerini yakan ve yardım isteyen Berlin plakalı bir BMW duruyordu. Gelen giden arabaya el atarak yardım istiyordu. Bir ara eşim bana “Bu yardım isteyenler Türk olabilir, duralım” dedi. Bende o aracın önüne geçerek durdum. 35-40 yaşlarındaki şık giyimli bir erkek, koşarak sağ taraftan yanıma geldi. Oto komisyoncusu olduğunu belirtip ‘Ahmed Mustafa’ adına düzenlenmiş bir kartvizit uzattı. Benzinin bittiğini, parasının da kalmadığını söyleyip iki elindeki yüzükleri çıkardı. 20 Euro’ya ihtiyacı olduğunu ve Almanya’ya döndüğünde yüzükleri geri alacağını söyleyerek bizden para istedi. Bizde kendisine 10 Euro verdik. Parayı alınca da kartvizitini geri istedi. Biz de vermeyince kızıp arabasına bindi ve hızla uzaklaştı. O yalnız değildi. Arabasında başı bağlı bir kadın ve çocuklar vardı. Anlaşılan biz Türklerin iyimser duygularını sömürerek bizi dolandırmaya çalıştı ve başarılı da oldu.”

Durdurmaya çalıştılar
Beş haftalık yaz tatillerini memleketleri Kırşehir’de geçirmek için ailesi ile birlikte Almanya’nın Frankfurt kentinden yola çıktığını belirten Adem Uçar (43) ise aynı dolandırıcılık olayıyla Macaristan’da karşılaştıklarını söyledi.

Uçar, şunları söyledi: “Otoyolda ilerlerken Dortmund plakalı iki BMW ve 1 Mercedes otoyolda seyir halindeyken sinyal yapıp bizi durdurmaya çalıştı. Biri siyah ikisi gri renkli olan araçlar uzun bir müddet bizi takip etti. Ama inanın çok korktuk, durmadık. Arabanın içerisinden bize kartvizitlerini gösterip duruyorlardı.”

Dolandırıcıların tuzağına düşmediklerini belirten Adem Uçar, tatil için kara yolunu tercih eden Avrupalı Türkleri bu konuda uyardı.

Hürriyet

Bunlar da ilginizi çekebilir...
İlk Tek Taş Yüzük
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Komikler
  • 0    1K
Mavi Safir ve Elmas İle El Yapımı Altın Yüzük
  • Ugur
  • Ugur,
  • Genel Kültür
  • 0    6K