Sıla Yolu Asker Kaçağı Gurbetçiye 3 Aylık Af

Celik

Emekli Admin
Asker Kaçağı Gurbetçiye 3 Aylık Af

Dövizli askerlik konusunda gurbetçi vatandaşların yaşadığı sıkıntılara yoğunlaşan hükümet, bu kez asker kaçağı ve bakaya durumundakiler için çalışma başlattı.Uygulama, geçmiş yıllarda askerlik görevini bedelli olarak yapmak için taksitlerin bir kısmını ödeyen vatandaşları da kapsayacak.

Hükümet, Türkiye’de bedelli askerliğin çıkarıldığı dönemde dövizli askerlik uygulamasını da yeniden düzenlemişti.

Ancak binlerce kişi 10 bin euro yatıramadığı için asker kaçağı ve bakaya durumuna düştü. Gurbetçilerden gelen talep üzerine üçüncü bir çalışma için de kollar sıvandı. Buna göre, henüz askerliğini yapmamış olan gurbetçiler Türkiye’ye geldiklerinde hiçbir sorunla karşılaşmayacak.

Yoklama kaçağı ya da bakaya olarak aranan vatandaşlar Türkiye’de ‘asker kaçağı’ olarak yakalansalar bile, oturma ve çalışma kartı sahibi olarak yurtdışında ikamet ettiklerini ispatladıkları anda herhangi bir sorun yaşamayacak.

Milli Savunma Bakanlığı, bu durumdaki gurbetçiler hakkında herhangi bir yasal işlem yapmayacak ve kendilerine bir defaya mahsus,izin sezonu boyunca 3 aylık süre tanınacak.

selam arkadaslar
bu askerlik yasasinda ki 3 aylik af kanunu hangi tarihler icinde gecerliligi var
bilgisi olan var mi lutfen bilen kisilerden ricam
tr341@hotmail.de
cevap sms le gonderin lutfen

İyi günler ben Fransadan yazıyorum askerlik yaşım doldu izine gidebilirmiyim 6000 euro yu biriktiremedim. Üç ay izin den yararlanmak mümkün mü acaba? Saygilarimla

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Görev Bitti Asker Silahını Bırak
  • Ugur
  • Ugur,
  • Sohbet Odası
  • 0    5K
Ziya Gökalp - Asker Duası
  • Ugur
  • Ugur,
  • Şiirler
  • 0    4K
Seyit Onbaşı'nın arkasındaki asker : Niğdeli ALİ