Sıla Yolu Bulgaristan - Büyükelçilikten Önemli Duyuru

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Büyükelçilik Duyurusu

Yabancılara Bulgaristan’a Giriş Ve Çıkışlarda Uygulanan Kurallar – Yeni Duyuru , 24.07.2013

Bulgaristan makamları, pasaportları on yıldan eski olan veya pasaport geçerlilik süresi üç aydan az kalan yabancıların Bulgaristan’a girişlerine izin vermeme uygulamasına fiilen bir istisna getirmiştir. Buna göre, geçerli Schengen vizesi veya AB ülkelerinde oturum kartı sahibi olmaları şartıyla, yukarıda belirtilen durumdaki pasaport sahiplerinin Bulgaristan'dan geçiş yapmalarına geçici olarak izin verilmektedir. Bu istisnadan yararlanarak Bulgaristan üzerinden ülkemize giriş yapan vatandaşlarımızdan, Türkiye’den yeni pasaport temin etmeleri ve Türkiye’den dönüş yolunda Bulgaristan’a girerken yeni pasaportlarını kullanmaları şartı aranmaktadır. Bulgaristan’a giriş ve çıkışlarda güçlükle karşılaşmamaları için, on yıldan eski olan veya geçerlilik süresi üç aydan daha az kalan pasaporta sahip vatandaşlarımızın, mümkünse Bulgaristan'a gelmeden önce veya ülkemizde bulundukları sırada pasaportlarını yenilemeleri yeniden önemle rica olunur.

Kaynak

Bizim eski pasapottumuz var ama iki yil suresi var sorun olurmu

Bizim eski pasapottumuz var ama iki yil suresi var sorun olurmu

Aynen Ugur adminin dedigi gibi istersen pasaportunuzda 10yil daha oturma olsun önemli degil mavi pasaportlari kabul etmiyor bulgar görevlileri iki gündür türk ve bulgar makamlari arasinda yapilan görüsmeler sonucu gidiste müsade etmeyi kabul ettiler. Sayet geliste memlekette yeni (E-pasaport) cikartmaniz gerekiyor. Birgün icinde yeni pasaportunuzu alabiliyorsunuz. Tabi Eski pasaportunuzuda kaybetmeyin yaninizda bulunmasi gerekiyor Alman oturumu icin lazim. Ikinci bir sansiniz Yunanistan üzerinden gelmeniz gerekiyor. Silayolu ile sorusu olan ÖM'lede yazabilir.

Tesekkurler yeni pasaportda oturum yok diye sirbistan hirvatistan slovenya sorun yaparmi eskisi dahi olsa

Ben bugun yeni pasaportumu aldim ...10 yil süresi ...ama oturum 12 aya kadar ...bulgar girisinde bi sorun olurmu

Tesekkurler yeni pasaportda oturum yok diye sirbistan hirvatistan slovenya sorun yaparmi eskisi dahi olsa

Ben bugun yeni pasaportumu aldim ...10 yil süresi ...ama oturum 12 aya kadar ...bulgar girisinde bi sorun olurmu

Sizde hic bir belge yokmu,oturum yaptiginiz ulke ile ilgili,var ise pasaporta islenmesine gerek yok sanirim.
Pasaportlar 10 yildan eski derken verilis tarihi 10 yilindan daha eski(önce)olmasin.Pasaportun suresi degil.

beyimin pasaportu 2015 de bitiyor benim ise 2014 dün 1. ayinda yollarda sorun yasarmiyim

Arkadaslar acaba Ingiltere'den ikamet izni (oturum degil sadece ikamet) olanlar sadece Schengen Transit coklu giris vizesi ile Bulgaristana girme hakki varmi bunun hakkinda bilginiz varmi acaba nereye sorsam bilmiyorlar. Normal Schengen vizesi ile giris serbestmis bulgaristana fakat bu Schengen transit coklu giris vizesinide kapsiyormu acaba? Bazi kisiler Ingiltere ikamet iznin varsa oda yeter diyor ne yapicam kafam karisti bu yaz arabayla Turkiye'ye gidicem ona gore evraklarimi simdiden hazirlamak istiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim.
Tesekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri