Kılıçdaroğlu Buca Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Ugur

Administrator
Celal Kılıçdaroğlu Celal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'in Buca ilçesinde yaşayan kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, CHP Buca belediye başkan aday adayı Hasan Nebi ile birlikte meclis üyesi aday adaylığını resmen açıkladı. CHP Buca belediye başkan aday adayı Hasan Nebi ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Celal Kılıçdaroğlu, "Hasan Bey'le birlikte çalışmaya karar verdim. Diğer aday adayları ile görüşmedim. Hasan Bey'le sırt sırta, el ele vererek inşallah başaracağız." dedi. Belediye meclis üyeliği aday adayı olmadan önce ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü belirten Cemal Kılıçdaroğlu, "Ağabeyimle görüştüm, bana yolun açık olsun dedi, başarılar diledi. Meclis üyeliği aday adaylığı için resmen başvurdum." dedi.

Bir gazetecinin, "Hasan Nebi belediye başkan adayı olarak gösterilmezse ne yapacaksınız" yönündeki sorusunu yanıtlayan Celal Kılıçdaroğlu, "Burada küskünlük olmaz. Hasan Bey olur, Mehmet Bey olur, Ahmet Bey olur. Partimizi yıpratmamak için kim aday olursa olsun yine desteğimiz sürecektir.

"Partinizin adayı belli değilken genel başkanın kardeşi olarak bir aday adayının yanında olmanız eleştirilmenize neden olmaz mı?" yönündeki soruya da Celal Kılıçdaroğlu, "Ben, genel başkanın kardeşi olarak değil bir vatandaş olarak buradayım. Bu genel başkanın işareti olarak algılanmamalı. Buraya bir vatandaş olarak geldim, Hasan Bey'le el ele vererek kazanacağımıza inanıyorum." diye cevap verdi.

trthaber

torpil yok diyer artizzzzzz. utanmadanda meydanlarda zırvalıyor . Bekçilikten belediye başkanlığına. ssk yı akraba doldurdu sıra belediyelerde.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri