Duşta Şarja Takılı Telefonu Kullanan Genç Kız Hayatını Kaybetti

Rusya’ya bağlı olan Bratsk şehrinde meydana geldiği belirtilen olayda 15 yaşındaki genç kız evinin banyosunda ölü olarak bulundu. Yaşanılan olay sonrasında yapılan araştırmalar sonucunda 15 yaşındaki genç kızın ölüm nedeni olarak, duştayken kullandığı iPhone olarak gösterildi.

Yetkililerin aktarmış olduğu bilgiye göre, talihsiz gencin duştayken kullandığı telefonunun şarja takılı olduğu da özellikle belirtildi. Böylece gelen elektrik akımı ile birlikte, feci bir şekilde can veren talihsiz genç geride gerçekleştiremediği hayallerini bıraktı. Genç kızın arkadaşlarının söylediklerine göre, İrina Rybnikova’nın en büyük hayalinin ise ilgilendiği spor dalında dünya şampiyonu olmaktı.

Bu tarz olaylardan ders çıkartmamız belirten yetkililer özellikle, elektronik cihazlarımızın su ile olan temasına karşı oldukça dikkat etmemiz gerektiğini belirtiyorlar. Ne yazık ki, bu olay şarj olan bir telefonun kurcalanmaması gerektiğini de acı bir şekilde ortaya koyuyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl, şarj olan bir iPhone’u banyoda kullanan Richard Bull talihsiz bir şekilde hayatını kaybetmişti.

The Sun’ın haberine göre 32 yaşındaki Richard Bull, şarj cihazını koridordan bir uzatma kablosuna takarak telefonu banyoda şarj ederken ölmüştü. Şarj olan telefonu kullanan Bull’un telefonunun bir kısmı suya temas ettiği için göğsünde, ellerinde ve kollarında ciddi yanıklar görülmüştü.

Kaynak: Duşta iPhone kullanan kız feci şekilde hayatını kaybetti! – ShiftDelete.Net

Beğen
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın