Karda Yuvarlanan Kaşarı Yakalama Yarışı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kars Valiliği, Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığınca organize edilen 5. Sarıkamış Kış Oyunları Festivali, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerle devam etti.

tb

Etkinlikler çerçevesinde gerçekleştirilen karda kaşar yuvarlama yarışı öncesinde kadınlar kategorisinde yarışa katılanlar, soğuk hava nedeniyle halay çekerek ısındı.

Kadınlar ve erkekler kategorilerinde düzenlenen yarışta, iki adet 15 kiloluk oval eski kaşar, kayak merkezinin üst kısmından aşağı doğru bırakıldı.

tb

Oldukça renkli ve eğlenceli anların yaşandığı yarışlarda, yuvarlanan kaşarı yakalayanlar, hem yarışmayı kazandı hem de kaşarın sahibi oldu.

Yarışmaya katılanlardan Meryem Yılmaz, festivalin renkli görüntülere sahne olduğunu anlatarak, "Kaşar yuvarlama yarışmasına halay çekerek hazırlandık, iyi hazırlandık, güçlüyüz, kazanacağız, iddialıyız." dedi.

tb

Kadınlar kategorisinde birinci olan Sara Koyuncu da heyecanlı bir yarışa katıldığını ifade ederek, "Heyecanlıydım, üşüdüm ısınmak için halay çektim, kazandım mutluyum. Kaşarı anneme hediye edeceğim, arkadaşlara da vereceğim." diye konuştu.

Erkekler kategorisinde birinci olan Baran Alkan ise birinci olup kaşarı kaptığı için mutlu olduğunu söyledi.

Kaynak: Karda yuvarlanan kaşarı yakalamak için yarıştılar

Beğen
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın

“Karda Yuvarlanan Kaşarı Yakalama Yarışı” için 3 yorum

  1. Karda yuvarlanan kaşarı yakalama yarışı 🙂 Nelerden mahrum kalmışız. Ama reklam reklamdır. Dikkat çekmeyi biliyorlar. İlginç konu 🙂

  2. hahahahahaha bu ne yaw. adamlar kaşar peynirden daha çok zıplıyor. Bence birbirlerini yakalamaya çalışsalar daha iyi olurdu. 2 kilo kaşar için nerdeyse ölecekler hahaha hahaha

    öndeki siyah şoırtlunun performansı on numara

Yorumlar kapatıldı.