İlginç 7 Ay Ömrü Kaldığını Öğrenen Milyarder Her Şeyini Satıp Fakirlere Verdi

Ugur

Administrator
Katılım
8 Nisan 2013
Ali Banat Ali Banat
‘Müslüman milyarder’ olarak tanınan, Avustralya'nın en zengin isimlerinden birisi olan Ali Banat, 2015’te kansere yakalandı. Yedi ay ömrü kaldığını öğrendi ama 2 yıl direndi. Bu süreçte tüm servetini satarak hayır işlerine harcadı. Ali Banat, üç gün önce de (29 Mayıs 2018) hayata gözlerini kapadı.

Ali Banat Avustralya'nın Sidney şehrinde doğdu ve Ferrarileri, ultra lüks evleri, yatları ve mücevherleriyle 'Müslüman milyarder' olarak nam saldı.

2015 yılında kansere yakalandı ve 7 ay ömrü kaldığını öğrendi. Bu hastalık onun hayatını değiştirdi. Banat tüm mal varlığını saattı ve kendini hayır işlerine adadı. Banat, tüm vücuduna yayılan kanser hastalığını da "Allah'tan gelen bir hediye" olarak tanımladı.

Banat, ilk olarak Afrika'nın en yoksul ülkelerinden Togo'ya gitti ve orada hayır işleri yaptı. Banat ayrıca, Dünyanın Her Yerindeki Müslümanlar (MATW) adlı bir vakıf kurdu. vakfın hayır projeleri için 600 bin İngiliz poundu (800 bin dolar) toplandı.

Ali Banat 29 Mayıs'ta hayata veda etti. Banat'ın ölümü tüm dünyada manşet oldu. Medya 'Büyük yardım gönüllüsü hayatını kaybetti' başlıkları attı.

Geçtiğimiz günlerde Banat'ın ölmeden önce kaydettiği bir video ortaya çıktı. Banat, izleyenleri gözyaşlarına doğan videosunda yine bir insanlık dersi verdi ve tüm insanlığı muhtaç olanlara yardım etmeye davet etti.
 
Allah kimine son nefesine yakin hayir yapmayi nasip ediyor. Birde su tarafi var. Önceden vermeyip ölüm korkusu ile verdiyse fayda beklemesin. Allah rahmet eylesin.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri
Üst