Üst
Belek - Yeşil ile Mavinin Buluştuğu Yer

Belek - Yeşil ile Mavinin Buluştuğu Yer

Belek
Belek
Antalya'nın Serik ilçesine bağlı bir beldedir. Geçimini turizm ve tarımdan sağlamaktadır. Çam ormanları ve sahil ile birlikte golf tesisleri beldenin cazibesini artırmıştır. Aspendos ve Perge antik kentleri Belek Turizm Merkezine yaklaşık 25 km, Kurşunlu Milli Parkı ise yaklaşık 20 km mesafededir. Özellikle golf meraklılarının sıklıkla uğradığı, yeşil ile mavinin buluşarak eşsiz renkler sunduğu bir yerdir. Golf sporuna verdiği önemle öne çıkan Belek, uluslararası standartlardaki golf kulüpleri ve tesisleriyle, dünyaca ünlü golfçülerin en çok tercih ettiği sahaları barındırıyor. Doğa ile iç içe tasarlanmış pek çok golf sahası, birçok turnuvaya da ev sahipliği yapıyor.

Gezilecek Yerler​

Belek yakınlarındaki antik çağlardan günümüze ulaşmış en önemli kentlerden biri olan Aspendos, bugün hala ayakta duran Aspendos Antik Tiyatrosu ile ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Tüm Asya ve Afrika kıtalarındaki en büyük antik tiyatro olan, Anadolu’daki Roma tiyatroları içinde hala yaşamaya devam eden en görkemli yapı olarak meraklılarını karşılıyor.

Helenistik dönemdeki en güzel ve zengin şehirlerden biri olan Perge, Belek’e oldukça yakın ve barındırdığı eserleriyle görülmeye değer. İki yüksek kulesi, görkemli şehir kapısı, uzun yolları, göz alıcı stadyumu ve daha pek çok tarihi mirasıyla sizleri bekliyor.

Bir doğa harikası ve kuş çeşitliliği açısından oldukça zengin olan Kurşunlu Şelalesi, size unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Şelalenin arka tarafında gizlenmiş olarak bulunan mağara ise size gizem dolu kapılar açacak.

Nasıl Gidilir?​

Belek
Belek
Akdeniz’in incisi Antalya, ulaşım olanakları açısından oldukça gelişmiş ve her yıl pek çok ziyaretçiyi ağırlayabilir niteliktedir.

Antalya’nın en güzel beldelerinden biri olan Belek ise şehre vardıktan sonra araçlarla ulaşabileceğiniz mesafededir.

İstanbul havalimanlarından direk uçuş mesafesinde bulunan Antalya Havalimanı’na gerçekleştireceğiniz yolculuk sonrası çıkış kapılarında bulunan servisler, toplu ulaşım araçları veya taksilerle beldeye ulaşmanız mümkün.

Türkiye’nin her ilinden karşılıklı gerçekleştirilen otobüs seferleriyle de önce şehir merkezindeki terminale, ardından beldeye hareket eden araçları kullanarak Belek’e ulaşabilirsiniz.

[HARITA]Belek[/HARITA]
Kaynak: wikipedia, goturkey.com
 
Son düzenleme:
Geri