Biontech yan etkileri neler? Alerjisi olanların aşı yaptırması riskli mi?

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Yan etkilerinden ziyade insanların aşı olmaktan kaçınmalarının bir nedeni de, aşı olmadan önce kağıt imzallattırılması..
(Sinovac olduğumda böyle bir kağıt imzalamadım. Riskler konusunda aydınlatılmadığım için güvensizliğimin nedenlerinden birisi de bu )

Artık en ufak bir ameliyat ve enjeksiyonda özel ve devlet hastaneleri şirket prosedürü olarak imza istiyor.
Bu aşı yan etkilerini yinede tam kesin olarak birşey diyemiyorlar. Her türlü yan etkisi görülebiliyor. Burada bazıları 4-5 sayfa kağıt doldurup ve tekrar doktor tarafından açıklama yaparak kağıt imzalatıldı. Ben tek sayfa kağıt imzaladım. Dr. Herhangi bir sorun var mı dedi tamam o kadar.

Nazenin

Aktif Üye
Bu aşı yan etkilerini yinede tam kesin olarak birşey diyemiyorlar. Her türlü yan etkisi görülebiliyor. Burada bazıları 4-5 sayfa kağıt doldurup ve tekrar doktor tarafından açıklama yaparak kağıt imzalatıldı. Ben tek sayfa kağıt imzaladım. Dr. Herhangi bir sorun var mı dedi tamam o kadar.
Çevremde biontech olanlarda hiç yan etki yaşayanı görmedim. Ağrı ve ateş çok bilindik yan etkiymiş. Hızlı antikor üretildiğinden, ikinci dozda daha çok görülüyormuş.

25- 35 arası erkeklerde en son 145 miyokardit vakası, 138 perikardit vakası görüldüğünü okumuştum. Bunların hepsi bir ihtimal tabii herkeste görülmeyebilir. Yine de onam formunda belirtilmesi gerekli.

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Çevremde biontech olanlarda hiç yan etki yaşayanı görmedim. Ağrı ve ateş çok bilindik yan etkiymiş. Hızlı antikor üretildiğinden, ikinci dozda daha çok görülüyormuş.

25- 35 arası erkeklerde en son 145 miyokardit vakası, 138 perikardit vakası görüldüğünü okumuştum. Bunların hepsi bir ihtimal tabii herkeste görülmeyebilir. Yine de onam formunda belirtilmesi gerekli.
Tabi haklısın benim bilgim yok ama genelde duyduğum öyle. Evet bazıları genelde sık görülen, birde bünyeden bünyeye fark ediyor.

Ugur

Administrator
Ne kağıdı imzaladın, bizden öyle bişey isteyen olmadı.

VuSLaT

Aktif Üye
Bakınız, hastanelerde farklı, sağlık ocaklarında farklı, özel hastanelerde farklı, ama neticede hepsi kayıt altında.. Yani heryerde farklı prasüdür altında işlemler oluyor...