CHP-HDP ittifakı tamam

MURATS44

topragizbiz.com
Bayramlaşma için dün bir araya gelen CHP ve HDP heyeti, "AK Parti'yi iktidar yaptırmayacağız" açıklaması yaptı.
Kck9d-1443256068-4635.jpg

7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar çıkmadı. Seçimlerden sadece 36 saat sonra havalimanında karşılaşan HDP eş başkanı Selahattin Demirtaşile CHP Milletvekili Şafak Pavey'in sohbeti, gizli bir gerçeğin dışa vurumuydu. Pavey AK Parti'yi kastederek, "Birlikte iyi salladık" derken, Demirtaş da "Hep birlikte daha iyisini başaracağız" ifadesini kullandı.

CHP'Lİ SEZGİN TANRIKULU VE HDP​

İşte Demirtaş'ın havalimanında söylediği sözlerin, ne kadar gerçekçi olduğu, dün kanıtlandı. Kurban Bayramı dolayısıyla bir araya gelen CHP ve HDP'nin aynı ortak paydada buluşmasının HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ve MYK üyesi Günay Kubilay'dan oluşan HDP heyeti, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ankara Milletvekili Necati Yılmaz ve Parti Meclisi Üyeleri Fevzi Gümüş ve Rana Bozkurt ile bayram sohbeti gerçekleştirdi.

ETİLER, BEBEK VE NİŞANTAŞI​

CHP ve HDP heyetleri, 7 Haziran'dan sonra bir kez daha "AK Parti'yi iktidar yaptırmayacağız" ortaklığında anlaştı. Hatta HDP heyeti, siyasi uzantısı oldukları terör örgütü PKK'ya tek bir eleştiri yapmadı. CHP'nin Nişantaşı, Bebek, Etiler gibi semtlerde oturan Beyaz Türkler'in yeniden HDP'ye oy vermelerini sağlamak için 'ortak akıl' görüntüsü vermek istediği iddia edildi.
 
Üst