CHP Rezidanstan Buzz kesti, Kurbağalıdere'ye sarıldı

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
- -
Sosyal medyada gezinti ve takip yaparken gözüme ilişti.Sosyal medyada paylaşılmış ve yazıda aktardığım twetler bakın bana neler düşündürdü.
………..

Şişli, Ataşehir, Beşiktaş ve Kartal Belediyelerinde ard arda patlayan skandallarla sarsılan CHP Kadıköy’dekiKurbağalıdere’ye sarıldı.

Yaklaşık 3 yıldır rehabilitasyon çalışmaları devam eden Kurbağalıdere’de aşırı sıcaklardan dolayı oluşan kötü kokuyu fırsata çevirmek isteyen CHP eylem çağrısı yaptı.

Metrolardaki gibi sürdürülen tünel çalışmalarının 15 gün içinde tamamlanacağını, bölgede kötü koku ve görüntüden eser kalmayacağını çok iyi bilen CHP’liler, zaman bu zamandır diyerek CHP Milletvekili Gamze İlgezdi etrafında patlak veren BUZZREZİDANS skandalını perdelemek için harekete geçti.

Dere tabanında biriken çözeltinin kaldırılıp temiz su akışının da sağlanması ile birlikte kısa süre içinde kötü koku ve görüntüden eser kalmayacak ,

ama CHP’liler 3 yıllık çalışmanın sanki 15 günde tamamlandığı gibi bir yalan üzerinden “Biz tepki gösterdik sorun çözüldü” propagandası ile her zaman olduğu gibi yine “Boş beleş” siyaset yapmış olacak.

LY5ec-1438266411-1392.jpg LY5ec-1438266411-1392.jpg


KURBAĞALIDERE GERÇEKLERİ​

Yaklaşık 67 kilometre uzunluğundaki Kurbağalıdere Kadıköy, Maltepe ve Ümraniye’deki tüm derelerin aktığı bir büyük havza… CHP’li Sözen dönemi de dahil olmak üzere 1994 öncesindeki tüm belediye yönetimlerinin açık kanalizasyon olarak ilan ettiği bu havza yarım asırlık ihmal sonucu suyu ve yağışı taşıyamaz hale geldi.

RM1b0-1438266427-9312.jpg RM1b0-1438266427-9312.jpg


CHP’li Sözen döneminde tüm yerleşimlere “Atık suyunuzu bu derelere rahatlıkla boşaltabilirsiniz” deniyor yani dereler kanalizasyon sistemi olarak işlev görüyordu.

Mimarlar Odası, Kent Planlamacıları, Üniversiteler, Çevreciler, kent savunmacıları, aydınlar kısacası hiç kimse çıkıp “Ey Nurettin Sözen sen bu şehrin derelerini kanalizasyon olarak kullanamazsın, çevreyi katledemezsin” demiyordu.

Çünkü o dönemde bırakın dere ıslahlarını, bırakın çevre rehabilitasyonlarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP’li yönetimin elinde iflas etmiş, işçisine memuruna maaş veremeyecek duruma gelmişti.

İstanbul sokakları çöpten geçilmiyor, sular akmıyordu.

Haliç ve Marmara denizi kanalizasyon çukurlarına dönüşmüş şehirdeki atık suların sadece yüzde 9’u ön arıtmadan geçirilerek olduğu haliyle doğaya bırakılıyordu.

İSTANBUL BOĞAZI ZENGİNLERİN KANALİZASYON HATTIYDI​

İstanbul Boğazı’ndaki yalılarda yaşayan ve her biri en üst düzeyde doğuştan çevreci olan zengin zevat tuvalet atıklarını 1994’e kadar İstanbul Boğazı’na salıyordu… Yani bugünün çevreci yalı zenginleri küçük ve büyük tuvaletlerini birer boru vasıtasıyla İstanbul Boğazı’na boca ediyordu… 1994’te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Boğazı’nın her iki yakasında da dev kolektörler inşa ederek boğazı çevreci zenginlerimizin tuvalet atıklarından kurtardı. CHP’li Nurettin Sözen’in yapmadığı, yapamadığı bu büyük çalışmayı başaran Recep Tayyip Erdoğan’a tabi ki, Mimarlar Odası, Çevre Dernekleri, Üniversiteler teşekkür etmediler.

Daha da fenası, İstanbul’un su havzaları olan Elmalı, Ömerli ve Alibeyköy barajları ile Küçükçekmece ve Büyükçekmece göllerine kanalizasyonlar bağlanmış bu içme suyu kaynakları foseptik çukurlarına dönüşmüştü.

1994’te Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte şehirdeki, barajlar, göller ve derelerde rehabilitasyon çalışmaları başlatıldı. Haliç ile Marmara Denizi bataklık olmaktan kurtarıldı.

İstanbul’daki son ve en büyük rehabilitasyon çalışmalarından biri olan Kurbağalıdere’de çalışmalar 3 yıldır devam ediyor. Zor arazi koşulları, kamulaştırılacak alanlar ve SİT alanları nedeniyle çalışma şartlarının zor olduğu bu bölgede yer altından metro kazılarındaki gibi tüneller açılıyor.

Kamulaştırma davaları itirazlar nedeniyle uzun sürdüğünden çalışmalar kesintiye uğruyor. Çalışmaların sekteye uğramaması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi metro inşaatlarındaki sistemi devreye soktu.

Dev tünel kazma makinaları TBM’ler ile açılan hatlarla atıksuların toplanması ve bu büyük havzadaki sorunun kökten çözülmesi hedefleniyor.

Tünel çalışmasının yüzde 90 oranında tamamlandığı günlerde Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun bu durumu bildiği halde (İBB meclisinde konuyu gündeme getirmiş ve AK Partili Belediye Meclis üyeleri çalışmalar hakkında bilgi vermişti) hiçbir çalışma yapılmıyormuşcasına demeçler vermesi , hatta “Ak Partili İBB, Kadıköy halkını CHP’ye oy verdiği için cezalandırıyor” iddiasını seslendirmesi tepkiye yol açtı.

Ak Partili Kadir Topbaş yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük metro yatırımını öncelikli olarak CHP’li ilçe belediye başkanlarının yönettiği Kadıköy-Maltepe ve Kartal güzeargahında tamamlayıp hizmete almış olması Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun “cezalandırma” iddiasını boşa çıkartıyor.

15 GÜN SONRA KURBAĞALIDERE DİYE BİR SORUN YOK…​

CHP’nin Ataşehir’deki rezidans skandalını örtmek için sarıldığı Kurbağalıdere 15 gün sonra görüntü kirliliğinden ve kokudan kurtulmuş olacak.

Yeraltından TBM makinaları ile yer üstünden de İSKİ ve İBB ekiplerinin yoğun çabası ile sürdürülen çalışmalarda son aşamaya geldiğini gayet iyi bilen CHP’liler son 15 günü fırsata çevirmek için protesto gösterileri yapmaya hazırlanıyor.

Ama dere tabanında biriken çözeltinin kaldırılıp temiz su akışının da sağlanması ile birlikte kısa süre içinde kötü koku ve görüntüden eser kalmayacak.

Bu durumda da CHP’liler “Biz tepki gösterdik çalışmalar tamamlandı” yalanıyla propaganda yapmaya çalışacak.

Yönettikleri hiçbir şehirde tek bir dere ıslahı yapmamış, çevre rehabilitasyonu tamamlamamış, TBM kazılarının nasıl yapıldığını bile görmemiş, altyapı çalışmalarının yanından bile geçmemiş CHP’lilerin (Bakınız: Yağmurlu günlerde İzmir Belediyesi) bu yalana partililerini bile inandırması imkansız.

Çünkü İstanbullular CHP’li Sözen Yönetiminin bataklığa çevirdiği, temizlemek için hiçbir gayret göstermediği Haliç’i kimin temizlediğini biliyor. Marmara Denizi’ne atık su girişini yüzde 95 oranında engelleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tamamlayıp hizmete soktuğu ileri biyolojik arıtma tesislerinden de herkeshaberdar.

CHP’li yönetim döneminde İstanbul’da çöplerin toplanamadığı, hava kirliliğinden insanların acil servislere akın ettiği, susuzluktan koca bir şehrin kırıldığı da hafızalarda tazeliğini koruyor…

Ve son bir not….Sponsorları hazır.Eylemcileri hazır.Destekçileri ayarlanmış.

Bu akşam 19.00’dan itibaren Kurbağalidere ‘de basın açıklamasıyla başlayacak olan yansıtma ve Algı operasyonu içerikli bir dizi protesto eylemi tam da bir CHP prodüksiyonu gibi ayan beyan karşımızda duruyor.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
chp yürüyüşünde fotoğraf netleşiyor
 • deniz feneri
 • deniz feneri,
 • Güncel
 • 1    2K
CHP Zihniyetinin Dış Politika Sanrıları
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Sohbet Odası
 • 0    2K
CHP Döneminde Cami Hiç Ahır Ya da Meyhane Oldu mu? - Ahmet ANAPALI
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Sohbet Odası
 • 0    3K
Bu CHP Atatürk'ün CHP'si mi? - Metin DİYADİN
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Sohbet Odası
 • 0    2K
Geri
Üst