Dikkat Dikkat !!!!!Her ona gelen Mesaja körü körüne inanmayan veya okumadan yaymayın

deniz feneri

Super Moderator
Dikkat Dikkat !!!!!!! Her ona gelen Mesaja körü körüne inanmayan veya okumadan yaymayan bir Vatandaştan Uyarı
1.Yarasalar kesinlikle kanla beslenir ve Meyvelerde işleri olmaz hatta Suudi Arabistan'da Hava Şartlarından dolayı barınmaları ve yaşam sürmeleride oldukça zordur
2.Suudi Arabistan'daki Sağlık Baskani görevden alindiğı için bu bakanlık son 4 Aydır hiç bir duyuru yapmamıştır.
3.Bu bahsedilen Virüs direkt olarak taşiyiçi olan kişiyle temas anında geçer sadece
4.Bu Hastalık Deve ve Keçilerde görünmüştür

Ramazan ayı Hürmetine Rica ediyorum lütfen bu biz Müslümanları huzursuz etme, korkutma çabaları içeren ve herkesi yayıldıkça kötü etkileyen Mesajları yaymaktan göndermekten vaz geçin.

Lütfen artık 10 kez okuyup daha iyi düşünüp Bu tür Mesajlardan vaz geçelim.
********************
Hayırlı günler.

Hayırlı ramazanlar.
Sedat Murat kardeşimiz Suidi Arabistan hükümetinden HURMA ile ilgili bilgilendirme mesajı yayınladı. Paylaşılmasını istedi.
1- Araştırma yaptık dayanağına rastlayamadık.
2- Ramazan ayında bizlerde çok tüketilmekte açıklamanın zamanınada dikkat.
3- Yarasa kuşu açık alanda kalmaz. Kapalı mekenda mağara v.b gibi yerlerde yaşamını devam ettirir. Karnını doyurmak için karanlıkda dışarı çıkar.
4-Haber diye belirtilen yazının içeriğinin amacı değer verdiğimiz şeylerden bizleri uzaklaştırmak. Asıl amaçlarıda İslamı yaşantıdan uzaklaştırma ve soğutma gayretidir.
Doğruluğu kanıtlanmamış bilgileri paylaşmamaya özen gösterelim.
Hücrat suresi 5, ayet
Ey iman edenler, her hangi bir fasık size haber getirecek olursa, onu iyice tahkik edin. Doğruluğunu araştırın yoksa gerçeği bilmeyerek bir takım kimselere karşı fenalık edip sonra yaptığınıza pişman olursunuz.

Saygılarımla. Ahmet Yiğit.
***************************************


Bu konu hakkında çok dikkat ediniz.

HURMALARINIZI ASLA YI-KA-MA-YIN !!!!

Hurmanın kabuğunun üzerindeki mikroplar bağısağınızın içindeki bulunan mikroplarla aynıdır... Hurma seçerken önemli olan husus Büyük ve tombul olanlarından uzak durmalı. En iyi vurma acve hurması Ve en küçüğüdür.

Yukarıdaki haberleri ne maksatlı çıkartıyorlar. Düşünmek gerekir!Hurmayı yıkamak hurmanın vücuda vermiş olduğu şifayı yarıdan fazla etkiler!!!Bu haberi yayan kişi deterjanlı tabaklarda yemek yemenin zararını!Genetiği değiştirilmiş ürünlerin verdiği hastalıkları!!Hazır gıdalarla vücuda giren zehirlerin üzerinde çalışmalar yapsın!!
 

deniz feneri

Super Moderator
:) birisi arabistandan uyarı var hurmalarda virüs var yıkayın diye ortaya bir mesaj atmış da yalan haber inanmayın diyor yani.yıkanınca hurmadaki yararlı bakteriler gidiyormuş sanırım
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst