Sağlık Hangi Doğal Sabun Neye Faydalıdır?

sabun-1.jpg sabun-1.jpg
Aktarlarda satılan ve çeşitli bitki özleriyle hazırlanan doğal sabunların faydalarının neler olduğunu duymuş muydunuz? Ciltten saça kadar birçok konuda fayda sağlayan, kırışıklıkları ve saç dökülmelerini önleyen bu doğal sabunların hangileri hangi hastalıklara iyi gelir? İşte tüm merak edilenler...

sabun-2.jpg sabun-2.jpg

Kil özlü sabun: Aktarlarda sayılan kil özlü sabunlar özellikle cilt bakımında oldukça etkili bir üründür. Çok yönlü özelliği bulunan bu sabun derinlemesine bir temizleyici özellik göstermektedir. Cildi beslemesinden tutunda, parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandırmasına kadar pek çok konuda fayda sağlamaktadır. Kil özlü sabunu siyah nokta problemi olanlarda kullanabilir. Akne ve siyah noktalar için oldukça faydalıdır.

sabun-3.jpg sabun-3.jpg

Zeytinyağlı sabun: Çok eski çağlardan bu yana kullanılan zeytinyağlı sabun genellikle saç ve cilt güzelliği için kullanılmaktadır. Kendine has hafif ve ferahlatıcı kokusu olan zeytinyağlı sabun içerisinde bol miktarda E vitamini bulunduran bir sabundur. Saçların elektiriklenmesini de engellemektedir. Zeytinyağlı sabunun düzenli olarak kullanılması saç köklerinin beslenmesine yardımcı olur ve aynı zamanda saç dökülmesini de engeller.

sabun-4.jpg sabun-4.jpg

Bıttım sabun: Yabani fıstık olan bıttım ve menengiç yağından yapılan bir sabun çeşididir. Bu sabunda yine zeytinyağlı sabun gibi cilt güzelliği için kullanılmaktadır. Kendine has hafif ve ferahlatıcı kokusu olan zeytinyağlı sabun içerisinde bol miktarda E vitamini bulunduran bir sabundur. Saçların elektiriklenmesini de engellemektedir. Zeytinyağlı sabunun düzenli olarak kullanılması saç köklerinin beslenmesine yardımcı olur.

sabun-5.jpg sabun-5.jpg

Argan yağlı sabun: Hassas ciltlerin eski yumuşaklığına ve esnekliğine kavuşmasına yardım ederek cilde rahatlık hissi verir. Cildin nemlenmesini ve beslenmesini sağlayan argan yağı aynı zamanda cilt kuruluğuna karşıda savaşmaktadır.

Bende bu ''Bıttım sabunu''nu bittim diye okuyorum. Nasıl bitiliyormuş ki bu sabunla diye düşünüyordum. Sağır duymazsa uydururmuş diyorlar ya bende göremediğimi uyduruyorum. hahaha

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Ağaç Ne Zaman Dikilir? Hangi Ağaç Hangi Mevsimde Dikilmeli?
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Genel Kültür
  • 0    2K
Serdar - Genç Bir Yazar Hangi Aşamalardan Geçti Ve Nasıl Gayret Gösterdi
  • Serdar Yıldırım
  • Serdar Yıldırım,
  • Öyküler
  • 0    195
Hangi Ülkede Hangi Sosyal Medya Yasaklandı?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    503
Hangi Peygamberin Kızısın ?
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular
  • 0    651
CyberKnife Nedir, Hangi Hastalıklarda, Nasıl Uygulanır?
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Sağlık
  • 0    754
Geri