Üst
Kedinin Ayaklarını Kesip Ölüme Terk Ettiler

Kedinin Ayaklarını Kesip Ölüme Terk Ettiler

Ugur

Administrator

Kedinin Ayaklarını Kesip Ölüme Terk Ettiler
Kedinin Ayaklarını Kesip Ölüme Terk Ettiler
Hayvanlara karşı uygulanan şiddete bir yenisi daha eklendi. Osmaniye'de bir kedi ön bacakları kökünden kesilip yol kenarına atıldı.

Hayvan severler tarafından bulunan kedinin ayakları, cerrahi müdahaleyle sarıldı. Oyuncak kamyondan geçici ortez ayak yapılan kedi, daha sonra Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürüldü.

Hala acı çeken yavru kedi şimdi emin ellerde, Eskişehir'den gelecek profesyonel ortezi bekliyor.

trthaber

Bunu yapanların elleri kırılsın...
 
Bunu yapana insan denirmi kiiiiiii, elleri kırılsın diyorsun.

"Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler (ALLAH ve melekler) de size merhamet etsin"

(Ebu Davud, Edeb, 58; Tirmizi, Birr, 16)

Bunlar merhametten yoksun yaratıklar. İnsan demeye şahit lazım. Şu yavrudan ne istediler? Söylenecek şey çok ama .............................
 
Osmaniye'de önceki gün yayınlanan "ön bacakları kesilerek sokağa bırakılan 7 aylık kedi" haberi üzerine harekete geçen emniyet yetkilileri kedinin ayaklarının tren kazası sonucu koptuğunu tespit etti.

Haberin yayınlanması üzerine Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgede araştırma yaptı. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan araştırmada, bir görgü tanığının ifadesi doğrultusunda kedinin ilk bulunduğu yerin kent merkezi Yenimahalle içerisinden geçen tren rayına yaklaşık iki metre mesafede olduğu, tren rayının yanında kediye ait olduğu anlaşılan iki ön ayak ve ray üzerinde kemik parçaları tespit etti. Olayın basına yansıdığı gibi bir kedi vahşeti olmadığı, bir ten kazası neticesinde meydana geldiği bildirildi.

Olayı gördüğünü belirten bir şahıs, "Tren kediye çarptı, kedi yol kenarına yuvarlandı. Kediyi yol kenarında gördüm, ön iki ayakları yoktu. Yetkililere haber verdim, gelip götürdüler. Burası tren yolu kenarı olduğu için daha önce de trenin kediye ve köpeğe çarpma olayları oluyordu" dedi.

Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Osmaniye Temsilcisi Nevin Tülücü ise yaptığı açıklamada, "Biz bu olayın hayvanlara yönelik bir şiddet olduğunu düşünüyorduk. Emniyete başvurdum, polisimiz araştırdı. İki gündür araştırıyordu. Emniyet Müdürümüze, Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Bu araştırma, devletimizin ve polisimizin hayvanlara verdiği değeri gösterdi" diye konuştu.
 
Geri