Lağım Çukurunda 800 Bebek Cesedi Bulundu

Ugur

Administrator
Katılım
8 Nisan 2013
Lağım Çukurunda 800 Bebek Cesedi  Bulundu İrlanda'ya yarım yüzyılı aşkın bir süre önce kapatılan Tuam'daki eski bir manastıra ait lağım çukurunda "gayrı meşru" doğmuş 800 dolayında bebek cesedi bulundu.

Manastır 1925 ile 1961 arasında rahibeler tarafından yönetiliyordu. Dönemin aşırı Katolik İrlanda'sında, "kutsal evlilik bağı" dışında hamile kalan bir genç kadın, doğum yapmak için tam bir gizlilik içerisinde manastıra gönderiliyordu. Daha sonra, genç kadınlar evlilik dışı doğan bebeklerini, rahibelere teslim ediyordu.

Tarihi belgeler bebeklerin ağır bir şekilde gözardı edildiğini gösteriyor. Güçlükle doyurulan bebekler sadece en temel sağlık imkanlarından yararlanabiliyordu. Bu da onları kızamık, tüberküloz veya zatüree gibi hastalıklarla karşı karşıya getirdikten sonra kendi kaderlerine terk ediliyordu. Sadece sağlıklı olanların evlatlık edinme veya çocuksuz zengin ailelere satılma şansı vardı.

İngiliz The Daily Mail gazetesine göre The Home olarak adlandırılan Tuam'daki bu kurumda doğum yapan kadınlar, bir soruşturma başlatılması için çocuklarının kaybedildiğini açıklama niyetindeler.

The Independent gazetesine göre ise Katolik Kilisesi yaptığı açıklamada 800 çocuğun adının yer aldığı bir anıt dikeceklerini bildirdi.

Kaynak: yenisafak.com.tr
 
ne tuhaf bir haber. Dünyanın avrupası. Şimdi medeniyetten bahsedenler geçmişlerine hiç bakmazlar. Bebekleri alıp düzgün bakmazllar, hastalanıncada bir kenara atarlar. Ölüncede atarlar bir çukura biter. ne insanlık. vahşetin en güzel örneği.
 
Avrupada daha neler var neler,fakat bizimkiler gibi medyada oyuncak olmuyorlar vede bizlerden daha cok vatanlarini korumaya calisiyorlar.(dogru olmasa bile).
 
Bizim medyada onlara çalışıyor. Medya bizim değil avprupanın. Kendi memleketleri için çalışan sözde Türk medyası. Saklarlar tabii. normaldir.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri