National Geographic Fotoğrafçılarından Muhteşem Fotoğraflar

Ugur

Administrator
8 Nis 2013
5,771
687
113
#31
Arjantin’in Misiones eyaletinde, yağmurun altındaki bir kara atmaca kartalı. Kartalın –bu fotoğrafta kapalı olan– üçüncü gözkapağı dış etkenlere karşı koruma sağlıyor.


Tayland, Bangkok’ta, Talad Nud Rod Fai adı verilen akşam pazarının tenteleri geceye renk katıyor. Yalnızca akşamları kurulan pazar, sunduğu yemekler ve indirimli ürünlerle hem turistleri, hem de bölge halkını kendine çekiyor.


Yunanistan’ın Zakintos Adası’ndaki Navagio Kumsalı civarında, bir adam denizin üzerinde gerilmiş bir ipte yürüyor. Bu denge sınavında, düşme ihtimaline karşı ipe bağlanan bir emniyet kemeri kullanmış.


Japonya, Nasu’daki Komadome Şelalesi’ni renkli bir bitki örtüsü çevreliyor. Tokyo’ya yaklaşık 195 kilometre uzaklıkta olan Nasu, yürüyüş yolları ve sonbaharın çarpıcı renklerini sergileyen doğasıyla ünlü.


İki adam, Fransız Alpleri’ndeki Mer de Glace isimli buzulu keşfediyor. Buzulun içerisinde yer alan bu mağaradan çıkmak için dikey bir tırmanış gerçekleştirmek gerekiyor.
 

Ugur

Administrator
8 Nis 2013
5,771
687
113
#32
Türkiye'nin en ender ve esrarengiz türlerinden karakulağın (Caracal caracal) İngilizce ve Latince adları Türkçe isminden türemiş. Ege, Akdeniz ve Güneydoğu'da görülebilen bu yabani kediye doğada rastlamak oldukça zor.


Kolombiya’daki Guillermo Piñeres Botanık Bahçesi'nde, Venezuela kırmızı uluyan maymunları (Alouatta seniculus).


Karadeniz’de, çay hasadı yapan bir kadın topladığı yaprakları sepetine dolduruyor.


Bir Amerikan timsahı, ABD’deki Everglades Ulusal Parkı’ndaki bir bataklığın zemininde pusuya yatmış. Besin zincirinin tepesinde yer alan bu türün diyeti başlıca balık, kaplumbağa, yılan ve küçük memelilerden oluşuyor.


“Yarısı batacak, batmayan yarısı da unutulacak bir köy olması gerekirdi burasının. Ancak çevredeki tarlalara sulama sağlamak ve enerji üretmek için yapılan barajın üzerinde bugün vızır vızır tur tekneleri dolaşıyor.
 

Ugur

Administrator
8 Nis 2013
5,771
687
113
#33
Fotoğrafçı Jackson, ABD'nin Washington eyaletinde bulunan Mount Rainier Ulusal Parkı'nın sarı ve mavinin tonlarına büründüğü bu kareyi günbatımında yakalamış. Eyaletin simgeleri arasında yer alan dağ her yıl yaklaşık 2 milyon ziyaretçi çekiyor.


Norveç’in Senja Adası’ndaki Husfjell dağını kaplayan kar, günbatımıyla sıcak tonlara kavuşuyor. Fotoğrafçı Vesters, “Saatlerce karda yürüdükten sonra sonunda tepeye vardık. Uzun bir yürüyüşün ardından umabileceğiniz en güzel ödül bu tarz bir manzara,” diyor.


İzlanda’nın güney kıyısında yer alan Vík köyü yakınlarında, iki İzlanda atı birbirine sokuluyor.


İzlanda’da, Ófærufoss Şelalesi, Eldgjá adındaki büyük volkanik kanyona dökülüyor. Fotoğrafçı Loria, şelalenin kademeli inişini göstermek için kanyonun daha yüksek olan tarafına çıkmış.


Güneş, İtalyanca adı “Lavaredo’nun üç zirvesi” anlamına gelen Tre Cime di Lavaredo üzerinde batıyor.
 

Ugur

Administrator
8 Nis 2013
5,771
687
113
#34
Kenya’daki Rift Vadisi’nde, bir çita yavrusu annesiyle oynuyor. Yavru çitalar oyun yoluyla avlanma tekniklerini geliştiriyor.


Şili’nin Torres del Paine Ulusal Parkı yakınlarındaki Sarmiento Gölü’nün yukarısında, Sarmiento olarak adlandırılan puma (ortadaki) ve 11 aylık yavruları birbirlerine sokuluyor.


Arjantin’deki Serranía de Hornocal, canlı renkleri ve eşsiz jeolojik örüntüleri ile macera peşindeki gezginleri çekiyor. Bu göz alıcı sıradağ, bir UNESCO Dünya Miras Alanı olan Quebrada de Humahuaca vadisinde yer alıyor.


İki yavru kutup ayısı annelerine sokuluyor. Yavrular, yaklaşık 28 ay boyunca anneleriyle yaşıyor ve kutup bölgesinde ihtiyaç duydukları hayatta kalma becerilerini ediniyor.


ABD, New York’taki Adirondack Parkı’nda bulunan Cascade Gölü’nü çevreleyen ağaçlar sonbaharın tüm renklerini sergiliyor.
 
  Benzer Konular Forum Cevaplar Tarih
Ugur Video Galerisi 0

Benzer Konular