National Geographic Fotoğrafçılarından Muhteşem Fotoğraflar

Ugur

Administrator
8 Nis 2013
5,732
659
113
#31
Arjantin’in Misiones eyaletinde, yağmurun altındaki bir kara atmaca kartalı. Kartalın –bu fotoğrafta kapalı olan– üçüncü gözkapağı dış etkenlere karşı koruma sağlıyor.


Tayland, Bangkok’ta, Talad Nud Rod Fai adı verilen akşam pazarının tenteleri geceye renk katıyor. Yalnızca akşamları kurulan pazar, sunduğu yemekler ve indirimli ürünlerle hem turistleri, hem de bölge halkını kendine çekiyor.


Yunanistan’ın Zakintos Adası’ndaki Navagio Kumsalı civarında, bir adam denizin üzerinde gerilmiş bir ipte yürüyor. Bu denge sınavında, düşme ihtimaline karşı ipe bağlanan bir emniyet kemeri kullanmış.


Japonya, Nasu’daki Komadome Şelalesi’ni renkli bir bitki örtüsü çevreliyor. Tokyo’ya yaklaşık 195 kilometre uzaklıkta olan Nasu, yürüyüş yolları ve sonbaharın çarpıcı renklerini sergileyen doğasıyla ünlü.


İki adam, Fransız Alpleri’ndeki Mer de Glace isimli buzulu keşfediyor. Buzulun içerisinde yer alan bu mağaradan çıkmak için dikey bir tırmanış gerçekleştirmek gerekiyor.
 

Ugur

Administrator
8 Nis 2013
5,732
659
113
#32
Türkiye'nin en ender ve esrarengiz türlerinden karakulağın (Caracal caracal) İngilizce ve Latince adları Türkçe isminden türemiş. Ege, Akdeniz ve Güneydoğu'da görülebilen bu yabani kediye doğada rastlamak oldukça zor.


Kolombiya’daki Guillermo Piñeres Botanık Bahçesi'nde, Venezuela kırmızı uluyan maymunları (Alouatta seniculus).


Karadeniz’de, çay hasadı yapan bir kadın topladığı yaprakları sepetine dolduruyor.


Bir Amerikan timsahı, ABD’deki Everglades Ulusal Parkı’ndaki bir bataklığın zemininde pusuya yatmış. Besin zincirinin tepesinde yer alan bu türün diyeti başlıca balık, kaplumbağa, yılan ve küçük memelilerden oluşuyor.


“Yarısı batacak, batmayan yarısı da unutulacak bir köy olması gerekirdi burasının. Ancak çevredeki tarlalara sulama sağlamak ve enerji üretmek için yapılan barajın üzerinde bugün vızır vızır tur tekneleri dolaşıyor.
 
  Benzer Konular Forum Cevaplar Tarih
Ugur Video Galerisi 0

Benzer Konular

Son mesajlar