Recebin Yarı (onbeşinci) Gecesi Namazı

deniz feneri

Super Moderator
tb
⛔KAÇIRMA BU GECE KILINACAK İNŞAALLAHURRAHMAN:
''Her kim recebin yarı (onbeşinci) gecesinde ondört rekat kılar;her rekatta,bir Fâtiha,yirmi İhlâs,üçer kere de Felak ve Nâs Sûrelerini okur.

Namazını bitirince bana on kere salât(Bildiğiniz bir salevatı şerife) okur sonra da otuzar kere,tesbih,hamd,tekbir ve tehlil de bulunursa,
yani:

"SÜBHANALLAHİ ELHAMDÜLİLLAHİ ALLAH-U EKBER LA İLAHE İLLALLAH" (30 kere)

derse,

Allâh-u Te'âlâ ona

-sevaplarını yazmak,Firdevs (cennetin)de kendisi için ağaçlar dikmek üzere bin melek yollar.

-O geceye kadar yaptığı bütün günahları siler,bir dahaki seneye kadar üzerine hiçbir günah yazmaz.

-Bu namaza okuduğu her harfe karşılık,kendisine yediyüz hasene yazar,

-her rukû' ve secdesine karşılık cennette ona yeşil zebercedden on kasr (köşk) bina eder.

-Her rekata mukabil,cennette ona kırmızı yakuttan on şehir verir.

-Bir melek gelip,elini omuzları arasına koyarak:'Geçmiş günahların muhakkak bağışlandı,ameline yeniden başla'der."

Rekat aralarında ayağa kalkarken SALEVATI ŞERİFE OKUMAK FAZİLETLİDİR, REK'ATLARIN KABULÜNE VESİLEDİR. Rekat aralarında 3 salevatı şerife okursanız çok çok efdal olur.

-'' NİYET ETTİM ALLAHU AZİMU ŞAN CELLE ŞANUHU RIZASI İÇİN RECEB-İ ŞERİFİN ONBEŞİNCİ GECE NAMAZINI KILMAYA DÖNDÜM KABE-İ MUAZZAMAYA ''
ALLAH U EKBER !
KAYNAKLAR:
Cûzekanî,Suyûtî,el-Le'âli,2/57
Cübbeli Ahmet Hocaefendi 'RECEB-İ ŞERİF RİSALESİ'

AYRICA

-15. GECE DE
bir Fatiha,on İhlâs ile yüz rekât kılınıp,peşine bin kere istiğfarda bulunmak,gününde de bir Fatiha ve bir İhlâs ile elli rekat kılmak tarifi mümkün olmayan çok büyük faziletlerdendir !!

(SADAKA HZ.RASULULLAH SALLALLAHU TEALA ALEYHİ VESSELLEM Hz.Enes (Radıyallahu Anh)'dan merfü'an Muhammed en-Nâzili,Hazinetû'l esrâr.sh:67)

--Receb-i şerif ayının 15. gecesi 1 Nisan pazarı 2 nisan pazartesiye bağlayan gecedir.Akşam Ezanından sonra imsak vaktine kadar kılabilirsiniz. 2 rekatta bir selam ile kılalım inşaAllah.Akşam veya yatsı namazından sonra kılabilirsiniz.

--NİYET ETTİM ALLAHU AZİMU ŞAN CELLE ŞANUHU RIZASI İÇİN RECEB İ ŞERİFİN ONBEŞİNCİ GECESİ NAMAZINI KILMAYA DÖNDÜM KABE İ MUAZZAMAYA
ALLAH U EKBER !

**BU FAZİLETLİ NAMAZ KAÇMAZ,ACİL PAYLAŞALIM DUYURALIM İNŞAALLAHURRAHMAN.

--PAYLAŞIP DUYURANLARI ALLAHU AZİMU ŞAN CELLE ŞANUHU İKİ CİHANDA AZİZ EYLESİN, SON NEFESTE HUSNU HATİME NASİB BUYURSUN NE MURADI VARSA VERSİN NE SIKINTISI VARSA FERAHA BOLLUĞA TEBDİL BUYURSUN AMİN AMİN AMİN SLVT

RECEBİ ŞERİFİN HER GÜNÜNE ÖZEL SADAKA

AYIRMAK ÇOK FAZİLETLİDİR, ORUÇ TUTANLAR

TUTTUĞU HERGÜNE AYRICA ÖZEL SADAKA

VERMELERİ 'RECEBİ ŞERİF RİSALESİNDE

MÜJDELENEN FAZİLETLERİNE BİİZNİLLAH NAİL

OLURLAR.

15.GÜNDEDE SADAKA VERMEK ÇOK FAZİLETLİDİR !!

*Hayır kurumlarını boş bırakmayalım, yardımlarımızı bekleyen çok fazla kardeşimiz var , 1 kuruşda olsa yarım hurmaylada olsa cehennemden korunalım inşaALLAHURRAHMAN,

HAYDER
KIZILAY
İDDEF
HAYRAT
İHH
VUSLAT DERNEĞİ
ERENLER VAKFI
İLKSEÇ VAKFI
DENİZFENERİ

Sadaka hayır hasenata çok devam edelim inşaALLAHURRAHMAN, Duaların kabulü, iki cihan saadetleri sadakaya hayra hasenata çok devam etmekledir, yapılan hayırlar son nefeste gelip kişinin imanla ölmesine vesile oluyor (son nefeste ölüm sarhoşluğunda sadakalar hayır hasenatlar şeytanı kovar , kabirde kabir azabını def eder, cennete girene kadar her yerde yanındadır, cennettede makamını derecesini arttırarak HZ.RASULULLAH SALLALLAHU TEALA ALEYHİ VESSELLEM EFENDİMİZE Yaklaştırır ki bu sadaka vermenin sevabı ebedidir ! BİTMEZ, Dünya ahirette , zürriyetlerine kadar ohayrın bereketi kaplar kardeşlerim....

• Beğen
Tepkiler: Muhtazaf