Şehit ailesinden terör örgütüne tokat gibi cevap

Şehit Er Medet Mat'ın ailesi 'bu savaş Türk-Kürt savaşı değil Müslümanlar ile kafirlerin savaşıdır' derken, Erdoğan'a da bir çağrıda bulundu...
sehit-ailesinden-teror-orgutune-tokat-gibi-cevap-1438718137-0237.jpg

Ağrı Doğubayazıt'ta bölücü terör örgütütarafından şehit edilen Jandarma Er Medet Mat'ın ailesi, yaptıkları açıklamalar ile terör örgütüne tokat gibi cevap verdi.

Kürt kökenli bir ailenin çocuğu olan Medet Mat'ın ailesi, vatan için şehit olan evlatları ile gurur duyuyor. Karakola yapılan bombalı saldırıda Medet'in 60 askerin hayatını kurtardığını belirten aile, devletin terörle mücadele etmesine tam destek verdi.

Medet Mat'ın babası Nusret Mat ve ağabeyi Muhammed Mat yaptıkları açıklamalar ile HDP ve PKK'ya ağır eleştirilerde bulundu.

“OĞLUM 60 ASKERİN HAYATINI KURTARDI”​

Şehidin acılı babası Nusret Mat, oğlu ile aynı yerde askerlik yapan ve yaralı bir askerin kendisini ziyaret ettiğini, saldırının nasıl olduğunu kendisine onların nasıl anlattığını aktardı.

Nusret Mat, “Saldırıyı yapanları kınıyor ve lanetliyorum. Vatanımız sağ olsun; milletimiz sağ olsun. Yaralı bir askerin babası bana olayı anlattı. Medetim kendini 60 asker arkadaşına siper etmiş. Oğlum kendini feda ettiği için gururluyum. Ne mutlu Medetime. Evladım vatani görevini yaptı, başım diktir. Eğer gerekirse ben de diğer çocuklarımla beraber savaşmaya gideriz; devletimizin arkasındayız” dedi.

“KANIMIZIN SON DAMLASI, VÜCUDUMUZUN SON PARÇASINA KADAR SAVAŞALIM”​

Şehit Medet Mat'ın abisi Muhammed Mat ise bu savaşın Kürt-Türk savaşı olmadığını dile getirerek, devletin terörle mücadelesini sonuna kadar devam ettirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Muhammed Mat “Bu savaş Kürt-Türk savaşı değil, Müslümanlar ile kafirlerin savaşıdır. Biz bunun bilincindeyiz. Kardeşimin Uhud'da, Bedir'de şehit düşenler gibi şehadete ermiştir. Biz onla gurur duyuyoruz, biz bununla mutluyuz. Biz sağ oldukça, Müslüman Kürtler sağ oldukça, biz Kürtlerin maskesini takıp da, 'Kürt halkının hakkını savunuyorum' diyen Yahudi ve Ermeniler emellerine ulaşamayacaklar. İslam'ın son kalesi bizim kanımız damarlarımızda olduğu müddetçe duracaktır. İslam'ın son kalesini muhafaza edeceğiz.

Ben varım, kardeşim var, öbür kardeşim var. İnşallah ömür boyu neslimizle bu dava uğruna canlarımızı feda edeceğiz. Ne mutlu bize ki Efendimizin getirdiği dine şehit verdik. Bu vatana şehit verdik, bu vatan uğruna kanımız aktı. Buradan Cumhurbaşkanıma seslenmek istiyorum. Kanımızın son damlasına kadar, bedenimizin son parçasına kadar savaşalım. Asla taviz vermeyin. Bu son seçimde millet siyasete girsinler, kan dökülmesin diye oy verdiler. Ama onlar ne yaptı? Seçimi kazandıktan sonra, barajı aştıktan sonra yine kan aktı. Bunlara acımayacaksın” dedi.
 

MURATS44

Super Moderator
Benzer konular
Üst