Sıla Yolu Sıla Yolunda Şok

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
SILAYOLU.jpg

Nakit parayla ilgili gümrük kurallarından haberi olmayan bir Türk yolcu, Sırbistan’da tam 41500 Euro’dan oldu. Detaylar haberde… Yanında fazla parayla yolculuk yapanlar buna sonradan pişman oluyor. Hollanda’da yaşayan bir Gurbetçi, başına gelen ibretlik olayı anlattı ve yetkililere yardım çağrısında bulundu. Meydana gelen olayda Sırbistan’dan Bulgaristan’a geçmeden önce gümrükte başına gelenleri aktaran Türk yolcu (isminin açıklanmasını istemiyor) şunları anlattı: “İstanbul’da ev bakmaya gidiyordum ve €10.000 sınırından haberim yoktu. Hollanda’dan Türkiye’ye giderken son Sırbistan gümrüğünde (Bulgaristan’a geçmeden önce) bizi durdurdular. Sonra para olup olmadığını sordular. Biz de olduğunu söyledik ve hemen bizi içeri aldılar. Yanımızda 41500 Euro vardı. İç çamaşırlarımıza kadar aradılar ve oldukça kaba davrandılar. Paraya el konuldu. Aynı gün nöbetçi mahkemeye çıktım. Bizden istenen cezayı ödedik. Yaklaşık 500 Euro kadardı. Ancak buna rağmen ana parayı teslim etmediler. Konsoloslukla irtibata geçtim ama ellerinden bir şey gelmeyeceğini belirttiler. Daha sonra temyize gittik ancak oradan da olumlu br sonuç çıkmadı. Şimdi ne yapacağımızı bilmiyoruz. Yetkililerden paramızı geri alabilmek için yardım bekliyoruz. Ben yanımda 10 bin Euro’dan fazla nakit para olmaması gerektiğini bilseydim ya yanıma o kadar almazdım ya da gümrüğe bunu bildirirdim.

kaynak: turizmavrupa

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Sıla Yolunda izinciyi neler bekliyor?
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Sıla Yolu
  • 0    2K
Hollandalı Aile Sıla Yolunda Kaza Yaptı: 1 Ölü
  • Ugur
  • Ugur,
  • Sıla Yolu
  • 1    2K