Terör kardeşi partiler - Serkan ÜSTÜNER

MURATS44

topragizbiz.com
Serkan ÜSTÜNER
CHP ve HDP artık terör kardeşi partiler olarak tarihteki yerlerini alacaklar.

Birinin doğum sebebi terör, diğeri de Kılıçdaroğlu döneminde devşirildi ve özellikle şehirlerdeki terör olaylarını gerçekleştiren örgüte yaslanmayı tercih etti. Evet CHP ve HDP biri terör örgütünün siyasi uzantısı olarak kuruldu. İşte hikaye DEP'le başladı sonrasında alfabede ne kadar harf varsa kullanıldı en son hali HDP bir de DBP var. O da onun yerel unsurları temsil eden terör partisi.

CHP, malum Mustafa Kemal'in devlete bir parti lazım diyerek kurduğu oluşum. Gerçekten de Kılıçdaroğlu döneminde kadar kurulduğu çizgide devam etti.

Başörtüsü düşmanlığı, kılık kıyafete müdahale, cami kapatma, Kur'an kurslarını yok etme, her darbeyi desteklemek ve ardından azınlık hükümeti kurmak v.s Gerçekten bu çizgiyi Kılıçdaroğlu'na kadar bozmadı.

Kılıçdaroğlu da CHP'nin omurgasını korurken yanına bir de mezhepçi bir anlayışla terör örgütü sempatizanlığını ekledi.
Böylelikle kuruluş felsefesinden uzaklaşarak Atatürk'e ihanet ettiler.

İki gün önce İstanbul'da gerçekleşen terör eyleminde iki kadın terörist Bayrampaşa'da bulunan çevik kuvvet binasına el bombası ve uzun namlulu silahlarla saldırdılar.

Bir kamikaze saldırısı olan bu menfur olaydaki iki kadın teröristin kimliği belli olunca bir anda gözler Gürsel Tekin'e, Mahmut Tanal'a ve Kılıçdaroğlu'na çevrildi.

Gürsel Tekin'in bu teröristlere 'Kardeşim' dediği kayıtlara geçerken, Mahmut Tanal isimli vekilin de terör örgütünün propagandasının yapıldığı alanda oturma eylemi yaptığı tespit edildi.

Son olarak sahneyi assoliste bırakalım: CHP'nin en genel başkanı Kılıçdaroğlu pankart açan terörist Berna Yılmaz için “Parasız eğitim isteyen öğrencileri örgüt üyesi yapanlar, Hrant Dink’i öldürenleri örgütsüz yargılıyorlar.

Bu AKP’nin adaletidir”

Tüm bu olaylar bu şekilde vuku bulurken Cumhuriyet adlı müstemleke basın organında 'Kadınlar polislere saldırdı' diye haber geçerken HDP 'toplu halde' Cuma namazı kılmaya çalışıyor, yoldaşları öldürülen Figen ise ortalıklarda gözükmüyordu.
Bir son dakika bandında Demirtaş ile 5 vekil hakkında hazırlanan fezleke Başbakanlığa ulaştı haberi vicdanları az da olsa rahatlatıyordu.

Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen askerlerden 34 yaşındaki Jandarma Astsubay Üstçavuş Abdil Kadir Çelik, memleketi Manisa’nın Gördes İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlanırken bir yakının kucağında babasının musalla taşındaki tabutunun üstündeki fotoğrafını öpen şehidin oğlu 6 yaşındaki Efe Çelik, babasıyla oynadığı oyunları hatırlayarak döndüğü annesine tabutu gösterip, "Babam küçük kutuların içine girip çıkıyordu. Şimdi büyük kutuya girmiş, ne zaman çıkacak anne" demesi fezlekenin artık kutuya sığmayacağını bizlere gösterdi.
 
Üst