• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Ya Çözersiniz, Ya da Çözülürsünüz İki şansınız var.

Kaptan43

topragizbiz.com
#1
Diyarbakır'daki mitingte konuşan BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, hükümettençözüm sürecinde adım atmasını istedi. Kışanak, "Çözmezseniz, çözülürsünüz" diye konuştu.

BDP ve DTK tarafından Diyarbakır’da düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingine, PYD damgasını vurdu. BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Diyarbakır’dan “Barışın, çözümün başkenti" diye söz ederek,hükümetten çözüm sürecinde adım atmasını istedi.

Kışanak, “Çözmezseniz, çözülürsünüz" dedi. Van Bağımsız Milletvekli Aysel Tuğluk iseTürkiye’nin asıl amacının Rojava’yı işgal olduğunu ileri sürerek, “Türkiye’yi uyarıyoruz, dört parça Kürdistan’ı karşınızda bulursunuz" dedi.

ÇÖZÜMÜN BAŞKENTİ

PYD Eşbaşkanı Asya Abdullah da Kürtlerin Suriye’de yaşayan tüm halklar için kurtuluş projesi olduğunu, ancak uluslararası güçlerin buna engel olduğunu söyledi. Asya, “Birliktelik için özgürlüğümüz için demokrasi için ittifak için Suriyede yeni bir yaşam oluşturacağız. Projemiz yeni Suriye’nin kurtuluşu içindir" dedi.

İstasyon meydanı sarı, kırmızı ve yeşil flamalar ve BDP bayrakları ile süslendi. Mitinge, Kürt marşı “Ey Rakip"le başlandı, “Hernepeş" marşı ile devam edildi. Marşların çalındığı sırada, “Canlı söyleyin sesinizi Ankara, Hatta Erdoğan duysun" anonsu yapıldı.

Kışanak, konuşmasında çözüm sürecine dikkati çekerek, Diyarbakır’dan “Amed barışın başkenti, çözümün başkentidir" diye söz etti. Kışanak’ın özellikle Başbakan Erdoğan’a yönelik mesaj vermesi dikkati çekti. Kışanak, “çözmezseniz, çözülürsünüz" diye konuştu.

Kışanak şunları söyledi:

“Türkiye sorumluluk altındadır. Arap baharının başladığı günden bu yana bugün 2 yıl geçti barış gelmediyse darbeler yaşanıyorsa, katliamlar yaşanıyorsa AKP şapkasını önüne koyup düşünmek zorundadır. Nerede yanlış yaptım diye. Halen aynı yanlış devam ediyor. Türkiye’nin izlediği politika siyasi olarak çökmüştür. Şimdi de aynı politikayı askeri olarak savaşla dış müdahaleyle sürdürmeye çalışıyor. Başbakan iki aydır diyor ki 'demokrasi paketini bu gün yarın konuşacağız’, bu ciddiyetsizliktir. İki aydır bu ülkenin barış sorunundan daha kıymetli hangi işi, toplantıyı yaptın? Ya paketin içi boş, ya da Başbakan’ın sözleri boştur."

DİN ADINA KATLİAM YAPILIYOR

Abdullah ise Kürtler olmadan Suriye’nin özgür olamayacağını belirterek, Rojava’da yeni bir süreç başladığını söyledi. PYD ile radikal islami örgüt El Nusra arasında yaşanan savaşa dikkat çeken Abdullah, El Nusra’nın din adına bölgede katliamlar yaptığını ileri sürdü.

Tuğluk ise Türkiye’nin Suriye’ye yönelik askeri müdahale isteğinin altında, Rojava bölgesini işgal yattığını ileri sürdü.

Tuğluk, “Biz, nerede olursa olsun Ortadoğu’ya yapılacak askeri müdahalennin karşısındayız. Çözüm diyalogda, çözüm barışta, halkların iadesini esas almaktan geçiyor. Suriye’de müdahale tartışılırken, AKP savaş şakşakçılığı yapıyor" şeklinde konuştu.

Haber365
 

MURATS44

topragizbiz.com
#2
ne diyor bu yaaa. kürtler olmasa kimse bişey yapamazmış(!) sanki herşeyin çözüm anahtarı kendiler. Suriye ile ne alakan var uyuz kadın.. Suriye -Türkiye sınırını işgal edip sözde örgüt kurdunuz diye suriyeyidemi sahiplendniz. Boş konuşmaktan başka , kendini rezil etmekten başka birşeye yaradığın yok zaten.
 

Kaptan43

topragizbiz.com
#3
ne diyor bu yaaa. kürtler olmasa kimse bişey yapamazmış(!) sanki herşeyin çözüm anahtarı kendiler. Suriye ile ne alakan var uyuz kadın.. Suriye -Türkiye sınırını işgal edip sözde örgüt kurdunuz diye suriyeyidemi sahiplendniz. Boş konuşmaktan başka , kendini rezil etmekten başka birşeye yaradığın yok zaten.
Cok pis uyariyorlar bunun altindan capaoglu cikmasin. Adamlara verdiler yüz meclise oturttular simdide tehdit ediyorlar ne güzel..
 

MURATS44

topragizbiz.com
#6
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Kalleşlikleri iyi. bak o konuda haklısın. En iyi bildikleri milleti uçurmak , 2 aylık bebeklere kurşun sıkmak. birde boş konuşmak. o konularda çok ustalar. :D
 
 • Türkiye'de Camiye Çevrilen Kiliseler
  Ugur Ugur
  Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Anadolu toprakları, birçok inancın da ibadet ettiği bir yer olmuştur. Ülkemiz topraklarında yaşayan topluluklar ibadet edebilecekleri...
 • National Geographic Fotoğrafçılarından Muhteşem Fotoğraflar
  Ugur Ugur
  Konya, Beyşehir'de bir balıkçı donmuş göle ağ atıyor. Beyşehir Gölü, Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü. Tıknaz İzlanda atları kendine has bir görünüme sahip. “Gördüğüm en nazik, en...
 • Tarih Boyunca Türklerin Kullandığı Kılıçlar
  Ugur Ugur
  Bir zamanlar savaşların kaderini belirleyen tek silah kılıçlardı. Türk tarihinde de önemli zaferler bu kılıçlarla gelmişti. İşte o kılıçlar... Dımışki Kılıcın ismi, dünyanın en sağlam...
 • Fazla Bilinmeyen İlginç Müzik Aletleri
  Ugur Ugur
  Yaybahar, Çağlama, Glass Armonica, Theremin, Elasticsynth, AlphaSphere, Eigenharp, BeatBearing, Hydraulophone, Tenori-On, Hang, Kalimba, Array mbira.... Eminim bu aletlerinin çoğunun ismini daha...
 • Tarihte Kurulan Türk Devletleri
  Celik Celik
  Tarihte Kurulan Türk Devletleri Cumhurbaşkanlığı Forsu Cumhurbaşkanlığı Forsu pek çok anlam, motif ve değeri bünyesinde barındırmakta; yüzlerce yılın birikimini, tarihteki Türk topluluklarını...

Facebook