İlginç Yaşanmış hikayeler

BULUT

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
Günümüzde yaşanan öyle olaylar var ki, hem gerekçesi hem olayın gidişatı hemde sonucu bizleri şaşırtmaktadır. Bazıları bir anlam ifade etmesede bazı olayar çok büyük dersler içerebilmektedir. Dünya insanları arasında yayılan ırkçılık , ayrımcılık ve düşmanlık her geçen gün dozunu arttırırken küçük cevaplarla çok güzel mesaj verilebiliyor.

Dünyada yaşanmış bazı hikayerler ve düşündürdükleri:

Uçaktaki Irkçılık1- Uçaktaki Irkçılık:

Olay 14 Ekim 1998'de kıtalar arası bir uçuş esnasında gerçekleşmiş. "Bir kadın, uçakta siyahi bir adamın yanında oturuyordu. Durumdan rahatsızlığını belli edercesine, hostesten başka bir yer bulmasını istedi, zira öylesine antipatik birinin yanında oturamazdı. Hostes, tüm uçağın dolu olduğunu fakat birinci sınıfta yer olup olmadığına bakacağını söyledi. Diğer yolcular şaşkınlık ve tiksintiyle olayı izliyorlardı, bu kadının sadece terbiyesizliğine değil, bir de birinci sınıfta yolculuğu devam edeceğine şahit oluyorlardı. Zavallı adamcağız çok kötü bir durumda olmasına rağmen cevap vermemeyi tercih etti. Bu yüksek tansiyondaki durumda kadın, birinci sınıfta ve o adamdan uzak uçabileceğinden tatmin olmuş, hostesin dönmesini bekliyordu.

Birkaç dakika sonra geri gelen hostes, kadına:

"Çok özür dilerim geciktim. Birinci sınıfta bir yer buldum Bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı, sonra yer değişikliği için pilottan izin almam gerekiyordu. 'Hiç kimse sorun yaratan bir diğerinin yanında oturmak mecburiyetinde tutulamaz' dedi ve bu izni verdi."

Diğer yolcular kulaklarına inanamıyorlardı, bu esnada kadın da bir zafer kazanmış gibi yerinden kalkmaya hazırlandı.

Aynı anda hostes, oturmakta olan siyahi adama dönerek:

"Beyefendi, sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürmem için beni takip eder misiniz lütfen? Seyahat firmamız adına kaptan pilotumuz sizden böyle nahoş bir olay yaratan kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için çok özür diliyor."

Tüm yolcular hep birlikte, bu olayı iyi bir biçimde sonuçlandıran uçak personelini alkışlayarak tebrik ettiler. O yıl, kaptan pilot ve hostes uçaktaki davranışlarından dolayı ödüllendirildiler. Aşağıdaki mesaj, tüm ofislere personelin görebileceği bir biçimde iletildi:

"İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler. İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar!
Bir Geceliğine 200 Dolar Mı?
2- Bir Geceliğine 200 Dolar Mı?

Bir üniversitenin kütüphanesinde oğlan kızın masasına yaklaşarak yavaşça sorar:

"Yanınıza oturabilir miyim?" Kız, yüksek sesle yanıt verir:

"GECEMİ SİZİNLE BERBAT ETMEK İSTEMEM!.." Kızın sözlerini herkes duymuş, başlarını kaldırmış, dik dik ayaktaki oğlana bakmaktadırlar... Oğlan çok utanır ve hiçbir şey diyemeden,şaşkın şaşkın kendi masasına geri döner...

Birkaç dakika sonra kız yerinden sessizce kalkar, oğlanın masasına yaklaşır ve ona yavaşça şöyle der:

"Ben psikoloji öğrencisiyim; demin,şaşıran bir erkeğin nasıl tepki vereceğini öğrenmek istemiştim; bu arada sizi de herkesin önünde biraz utandırdım sanırım, özür dilerim!"

Bu kez oğlan onu yüksek sesle yanıtlar:

"BİR GECELİĞİNE 200 DOLAR MI?.. ÇOK PARA!.." Oğlanın dediklerini de yine herkes duymuştur ve bu kez ayaktaki kıza dik dik bakmaktadırlar ki, oğlan şoka girmek üzere olan kızın kulağına yaklaşıp şöyle fısıldar:

"Ben de hukuk öğrencisiyim: çevreye birini suçluymuş gibi nasıl gösterebilirim öğrenmek istemiştim, özür dilerim!"

Padişah ve Tecrübesiz hizmetçisi3- Padişah ve Tecrübesiz hizmetçisi:

Padişah acemi bir köleyle gemiye binmişti. Köle hiç deniz görmemiş geminin mihletini tutmamıştı. Ağlamaya,inlemeye başladı. Tir tir titriyordu. Avutmak için çok uğraştılar ama bir türlü sakinleşmedi. Padişahın keyfi kaçtı. Herkes aciz vaziyetteyken gemide bulunan yaşlı adam padişahın huzuruna çıktı.

'' Müseda buyurursanız ben onu sustururum!'' dedi.

Padişah da '' Lütfen lütfetmiş olursunuz!'' dedi.

Yaşlı adam emretti, köleyi denize attılar. Köle birkaç kere suya battı, çıktı. Sonra saçından yakaladılar, gemiden tarafa çektiler. Köle gemiye yaklaşınca iki eliyle dümene asıldı, oradan gemiye çıktı, bir köşede uslu uslu oturmaya başladı. Yaşlı adamın yaptığı iş padişahı hayrete düşürdü.

'' Bundaki hikmet nedir?'' diye sordu.

Yaşlı adam cevap verdi.

'' Köle evvelce suya batmayı tatmamıştı. Gemideki selametin kıymetini bilmiyordu. İşte huzur ve saadet de böyledir. Bir felaket görmeyen kimse huzurun kıymetini bilemez.
FBI ve Patatesler4- FBI ve Patatesler

Nebraska'da yaşlı bir adam yaşardı.

Patates ekini için bahçeyi bellemesi gerekiyordu, lakin bu çok zor bir işti. Tek oğlu olan David ona yardim edebilirdi fakat o da hapisteydi.

Yaşlı adam oğluna bir mektup yazdı ve derdini anlattı.

"Sevgili David, Patates bahçemi belleyemeyeceğimden dolayı kendimi çok kotu hissediyorum. Bahçeyi kazmak için oldukça yaşlanmış sayılırım. Burada olsan bütün derdim bitecekti. Biliyorum ki sen bahçeyi benim için kazardın. Sevgiler Baban " Bir kaç gün sonra oğlundan bir mektup aldı

"Babacığım, Tanrı aşkına bahçeyi kazma, ben oraya cesetleri gömmüştüm." Sevgiler David

Ertesi gün sabaha karşı 4'de FBI ve yerel polis çıkageldi ve tüm sahayı kazdı lakin hiç bir cesede rastlamadılar.

Yaşlı adamdan özur dileyerek gittiler. Ayni gün yaşlı adam oğlundan bir mektup daha aldı.

"Babacığım, Şimdi patatesleri ekebilirsin. Bu şartlarda yapabileceğimin en iyisini yaptım."
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Türkiye’de Yaşanmış Tüyler Ürperten Hikayeler
 • Ugur
 • Ugur,
 • Korku Bölümü (+16)
 • 0    286
Dünyada yaşanmış olaylardan çıkarılacak dersler
 • BULUT
 • BULUT,
 • Kişisel Gelişim Hikayeleri
 • 0    2K
Günyüzüne Çıkmamış Hikayeler
 • Nazenin
 • Nazenin,
 • Kişisel Gelişim Hikayeleri
 • 0    731
Geri