Demirtaş'dan PKK'ya sözde silah bırakın çağrısı

MURATS44

Super Moderator
Demirtaş, PKK'nın silah bırakmasıyla ilgili bir soruya "Bizim çağrımıza kalmış olsa sabah kalkar akşama kadar çağrı yaparım." dedi.
selahattin-demirtastan-arda-yorumu-1436298668-035.jpg selahattin-demirtastan-arda-yorumu-1436298668-035.jpg

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, katıldığı televizyon programında terör örgütü PKK'nın silah bırakmasıyla ilgili soru üzerine, PKK'ya sözde çağrıda bulunarak "PKK kesinlikte Türkiye'ye karşı silah bırakmalıdır. Ama benim çağrım çözüm değil ki..." dedi.

'ÖCALAN'IN ROLÜ BELİRLEYİCİ OLACAK'​

(Kuzey Suriye'de yaşananlar) Ordu oraya gideceğine siyasetçiler gitmeli. Sınırların güvenliği PYD ile daha mümkün olur. Ancak PYD'de de şunu görmeli Türkiye'siz olmaz. Türkiye'nin ve PYD'nin çözümü yeni bir Suriye'ye hizmet etsin. Abdullah Öcalan'ın rolü çok belirleyici olacaktır.

'BİRLİKTE YAŞAYALIM AMA ÖZGÜRLÜKLERİ GENİŞLETELİM'​

- Kürtlerin derdi bölünmek değil, haksızlıklar bitsin isteniyor. Ayrı bir devlet kuralım demiyoruz, birlikte yaşayalım ama özgürlükleri genişletelim. Türkiye'deki Kürt sorununun çözümü için kabaca ilkesel çözümümüz bu.

'PKK KESİNLİKLE TÜRKİYE'YE KARŞI SİLAH BIRAKMALIDIR'​

- (PKK'nın silah bırakması) PKK'yı tehdit olmaktan çıkarmanın yolu müzakeredir. Bizim çağrımıza kalmış olsa sabah kalkar akşama kadar çağrı yaparım. Çağrıyla olacak iş değil. Buradan çağrı yapıyorum PKK kesinlikte Türkiye'ye karşı silah bırakmalıdır. Ama benim çağrım çözüm değil ki... Kim yaparsa bırakacak Öcalan... O da hangi şartlarda yapacağını açıkladı.

ARAPLARIN 22 DEVLETİ VAR KÜRTLERİN DE OLSUN​

Demirtaş, "Ortadoğu'da Arapların 22 devleti var. Türklerin, Farsların devleti var. Kürtlerin de ana vatanlarında kendilerini yönetme hakkı var. Türkiye Kürtlerin elinden tutmalı. Suriye'deki, kendi sınırıları içindeki sorunun çözümünde 'Senden korkmuyorum, sen de benden korkma' diyebilmesi lazım" dedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Ahmet Hakan'dan Demirtaş'a açık mektup
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    5K
Darısı Demirtaş'ın başına...Süleyman ÖZIŞIK
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Sohbet Odası
  • 0    3K
Demirtaş'ın dehşete düşüren 'askeri baraj' yalanı