Samsung Galaxy S6 Tanıtıldı

Ugur

Administrator
Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'yi tanıttı.

Samsung Galaxy S6’da Exynos 7420 çipsetli 4 çekirdekli 1.3 GHz Cortex-A53 ve 4 çekirdekli 1.9 GHz Cortex-A57 işlemci kullanılacak. Yeni Exynos 7420’nin yapılan Benchmark testlerinde Snapdragon 810’dan biraz daha hızlı...

Ekran bölümünde ise Samsung yine 5 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde Super AMOLED ekrana Galaxy S6’da yer verecek. 587 PPI değerli bu ekran eşsiz bir görüntü kalitesine sahip olacak.

galaxys6-5_zps1t9jzrnl.jpg galaxys6-5_zps1t9jzrnl.jpg

galaxys6-4_zpsbxy7qlm8.jpg galaxys6-4_zpsbxy7qlm8.jpg

galaxys6-2_zpsuhg18fiu.jpg galaxys6-2_zpsuhg18fiu.jpg

galaxys6-3_zpsgyl6snm5.jpg galaxys6-3_zpsgyl6snm5.jpg

galaxys6-1_zpswg0zgv1t.jpg galaxys6-1_zpswg0zgv1t.jpg

Samsung Galaxy S6'nın Türkiye fiyatı​

10 Nisan'da piyasaya çıkması beklenen Samsung Galaxy S6 ve kavisli ekrana sahip S6 edge'in fiyatı belli oldu.

MWC 2015'te ilk kez tanıtılan telefonların Türkiye'de satış fiyatları şöyle olması bekleniyor:
  • 32 GB depolama kapasitesine sahip Galaxy S6 2500 - 2600 TL aralığında,
  • 32 GB depolama kapasitesine sahip Galaxy S6 Edge ise 3200 TL civarında.
5 farklı renkte, 64 ve 128 GB depolama seçenekleriyle satışa çıkacak telefonlar için Türkiye'de büyük bir tanıtım kampanyası düzenlenmesi bekleniyor.

Harika telefon,benim telefonumun üst modeli:)
herkese tavsiyemdir alabilirsiniz...

Yeni çıkan Android cihazların tanıtım filmlerini görmek her zaman heyecanlı olmuştur. Android cihazlar hakkında bundan daha heyecanlı bir video varsa o da, bu cihazların içlerindeki donanımı görebilmektir. Samsung Galaxy S6, güçlü bir donanımla birlikte geliyor. Exynos 7420 chipset ve 3GB LPDDR4 RAM'i bulunan Galaxy S6'nın gücü gerçekten de etkileyici.

Genel olarak baktığımızda, Samsung’un ilkelerine aykırı diyebileceğimiz ve bizi şaşırtan bir ayrıntı dışında geriye kalan her şey klasik Galaxy serisinin devamı diyebiliriz. Bu ayrıntı ise batarya ile yaptıkları değişiklik. Galaxy S6’nın bataryası artık kullanıcılar tarafından sökülemeyecek.

Telefonu parçalara ayırıp tekrar birleştirmek oldukça zor bir iş. Yanlışlık bir şeyleri kırıp telefona zarar verme olasılığınız çok yüksek. 2,550 mAh’lık bataryayı sökmenin de oldukça tehlikeli olduğunu söyleyebiliriz.

Galaxy note 5 çıkmış. Bu biraz eskimiş reis. Note5 le kıyaslanamaz bile arasında fyat farkıda yok. S6 çok güzel ama daha güzeli de var. :)

S6 yerine Note'u tercih ederim.

Not serisi sıradışı bir telefon. Millette bir S serisi yada iphone hastalığı var ama bende not tercih ederim. Her konuda diğerlerinden daha iyi. samsungun paralı reklamcısı gibiyik hahaha ama öyle. adamlar note serisiyle açık farkla öndeler. Note3 nasıl ? biliyorum ama note 5 düşünemiyorum bile. inceleme fırsatım olmadı daha.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Samsung'dan 10'uncu Yıla Özel Samsung Galaxy S10
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    1K
Samsung Galaxy Note 7'ler Neden Patlıyor?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    3K
Samsung Galaxy S6 ve iPhone 6 Kaynatılırsa
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 1    5K
Samsung Galaxy S5 çok yakında Türkiye'de
  • D
  • dilokullari,