Sohbet O talimatı HSYK verdi

AsilTürk

topragizbiz.com
O talimatı HSYK verdi Hükümeti hedef alan operasyonun ikinci ayağını başlatmak isterken, soruşturma dosyası elinden alınan Savcı Muammer Akkaş'ın HSYK'dan aldığı talimatla adliye önünde bildiri dağıttığı ortaya çıktı. Bazı kurul üyelerinin 'Sen açıklama yap. Arkandayız' mesajıyla harekete geçen Akkaş'a, HSYK muhtıra gibi açıklamayla destek verdi. İstanbul Adliyesi önünde bildiri dağıtarak bu alanda bir ilke imza atan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'ın, HSYK'da bir gruptan talimat aldığı ortaya çıktı. Savcı Akkaş'ı arayan HSYK yöneticilerinin, 'Sen 'soruşturma dosyam elimden alınıyor' diye açıklama yap. Açıklamanda bize de çağrı yap. Biz de sana destek açıklaması yapacağız' dedikleri öğrenildi. Bunun üzerine adliye önünde bildiri dağıtan Akkaş, önceden hazırlandığı açıklamasının son bölümüne, 'Bu zorlu süreçte en başta meslek büyüklerimiz olmak üzere bütün hukuk camiasından yargı bağımsızlığına sahip çıkmalarını bekliyorum' ifadelerini ekledi. Savcı Akkaş'ın açıklama yapmasından kısa bir süre sonra ise HSYK, 'hükümete muhtıra' anlamına gelebilecek bir mesaj yayınladı. 22 üyeden oluşan HSYK'nın açıklamasında 13 üyenin ismi yer alırken, 5 üye muhalif kalmış 4 üye ise toplantıya katılmamıştı. HSYK açıklamasında Muammer Akkaş'ın iddialarına destek verilerek, 'adli kolluk yasası'yla ilgili düzenlemenin anayasaya aykırı olduğu savunulmuştu.

EMİR 'ABİ'LERDEN
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı'ndan habersiz olarak aralarında Başbakan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da bulunduğu kişilere yönelik 25 Aralık baskınlarını başlatmak isteyen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş, kanunlara aykırı yaptığı işlemin durdurulması üzerine, yargı tarihinde eşine rastlanmayan şekilde adliye önünde bildiri dağıtmıştı. Bildiride soruşma yapmasının engellendiğini savunan Akkaş'ın, bunu HSYK'daki 'abileri' ile görüştükten sonra yaptığı belirlendi.

ÇOLAKKADI'DAN SAKLADILAR
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ise, Savcı Muammer Akkaş'ı, kendisine bilgi verilmeden operasyon yapmakla suçlamıştı. Çolakkadı açıklamasında şu bilgilere yer vermişti: 'Bırakalım faksla, telefonla bildirmeyi iki yıldır hiçbir bilgi verilmeden yürütülen soruşturmalar var. Kayıtlara başka isimler girilmiş ya da hiç kaydedilmemiş. Yani bir savcı isterse yırtar, yok eder, isterse istediği zaman işleme koyar, bilen gören yok. Dedim ki dosyayı iyice, başsavcı vekilimizle beraber okuyun, kapsamlı bilgi verin. Anlaştık, 'bilgi veririz' diye gittiler. Ama sabahleyin geldik ki olay medyada. Soruşturmayı bu şekilde medyaya aktarmak suç değil mi?' Nereye çalışıyorsun? Muammer Akkaş'ın bildiri dağıtmasını 'militanca' olarak niteleyen Başbakan Erdoğan, 'Sen nereye çalışıyorsun? Açıkla, yoksa biz açıklarız' diyerek tepki göstermişti.
YENİŞAFAK

Ilginc bir haber bir iki partizan gazete haricinde hic bir yerde gozlemleyemedim.Zatin talimat aldigi yuzde yuz dogru olduguna eminim,fakat hizmet ve laik kesimin bukadar kisa surede ittifak kurduguna inanamiyorum,neticede bu hizmetin kendi bagimsiz isi yada ulusalcilarin olmasi gerekdiye dusunuyorum.

Olaylarin gelisimine bakarsak,AKP yagmurdan kaçarken doluya tutuldu.Askerlerin çesitli behanelerle kapatmak istedigi AKP,Ülkenin en büyüyük cemaatine sarildi ama bu seferde cemaatin çikarlarina ters hareket ettigi için (dershanelerin kapatilmasi vs) "her ilacin yan etkisi vardir" misali cemaat darbesiyle karsi karsiya kaldi.(Cemaatin bütününü kastedmiyorum,içlerinde sadece hizmet etmek isteginde olan bir tabani var elbet)

Devlet içinde çetelesme var diyen Basbakana,Kiliçdaroglu'nun verdigi "çeteleri sen yerlestirdin" cevabi ise,tam anlamiyle durumu kendine yontmaktir.
Bu durumda sormak isterim kendisine; SHP iktidara gelebilmek için,HEP ile koalisyona gittiginde ve HEP'li milletvekilleri yemin etmek için kürsüye çiktiklarinda metni Kürtçe okumaya kalktiklarinda,ilk önce SHP'nin protestosu olmustu.

Bu durumda sormazlarmi adama; "Sen getirdin bu provakatörleri meclise" diye.

Ama ben biliyorumki SHP iktidara gelmek amaciyle yapti bu koalisyonu.Eger HEP'in böylesine bir davranista bulunacagini bilselerdi,eminim koalisyon kurulmazdi.Bu yüzden CHP,AKP'yi çeteleri devletin çesitli organlarina yerlestirmekle suçlayamaz zira bu sözü edilen cemaate bagli kisiler çete olustursunlar diye bir anlasma yapilmadi.

Diyeceksinizki siyasi partilerin cemaatlerle ne isi var.Malesef bu ülke vatandaslarinin büyük çogunlunun bir cemaatle iliskisi var ve bunu yok sayan hiçbir siyasi partinin iktidara gelmesi mümkün degildir.Malesef diyorum çünkü,farkli amaç gütmesi gereken cematlerin sonradan olusan uzantilari,bazen siyasete bulasiyorlar ve buda son örnekte oldugu gibi memlekete çok zararlar veriyor.

Yine güzel bir yorum...

Farklı amaç gütmesi gereken cemaat mensuplarının, cemaat üyesi görünümü altında olduklarına da şüphe yok. Bu cemaate sızma şeklinde olup, eylemlerini sanki cemaat destekliyormuş gibi bir hava veriliyor. Cemaatin en etkili isimlerinden biri ise, bu oyunlaradikkat çekerek, hükümet üzerinden bütün Türkiyeyi etkileyecek bu pplan için , tuzağa düşemeliyiz diyor. Benim başbakanımı başka devletler , kişiler gönderemez diyor. Benim başbakanımı benim halkım isterse sandıkta gönderir diyor.

Bu cemaatin gerçek bakış açısı . Söylenenler cemaatin gerçek düşüncelerini yansıtmadığı gibi, sanki cemaatin isteğiymiş gibi gösterip halkı cemaate düşman ettiler. Hadi diyelim cemaat dersanelerden dolayı hükümete karşı geldiği için halk tarafından düşman olarak kabul edildi. Bütün türkiye cemaate karşı olsun isteniyor. Peki, Olurki cemaatle olan bu hava düzelirde, gerçekler günyüzüne çıkınca , düşman gördüğümüz cemaatin dersanelerine çocuklarımızı hangi yüzle göndereceğiz.

Oluşturulmak istenen hava, hükümet-cemaat savaşı var , şeklinde.

Unutulmamalı ki, sadece bir anlaşmazlık var. Buda olabilecek birşey. Cemaatin üyeleri kalkıp chp veya mhp ye oy verecek değiller. Cemaatin gerçek niyeti 30 martta ortaya çıkacak. Bu hükümet halkın büyük desteği ile yine yoluna devam edecek. Ama o zmana kadar , ne kadar büyük zarar verirsek o kadar güzeldir diye ellerini ovuşturan iç ve dış düşmanlar , bu ülkeyi sever görüntüsü altında poz vermeyede devam edecektir.

İnşallah 30 martta chp ,mhp ve diğer terörist partisi boylarının ölçüsünü alacaktır.

Cemaat konusunda ben farkli bir görüse sahibim ve butür yapilanmalara karsiyim zira iyi niyetle kurulmus olsada,cemaatler tek bir kisi tarafindan kurulur ve zaman içinde büyüyen cemaat liderinin ölmesiyle birlikte,en az ikiye bölünerek birbirine rakip cemaatler haline gelir.Bu bölünmeler her defasinda toplumu gerer ve huzursuzluk yasanir.Cemaat yapilanmasi dini görüse dayali bir yapilanma oldugundan,istismar edilmesi halinde toplumun birbiriyle çatismasi çok daha fazla etki yaratiyor.Zaten tarihimize baktigimizda,bizim en fazla kavga ve savas yaptigimiz toplumlar kendi toplumumuzdur.Biz yabancilardan çekmedik kendimizden çektigimiz kadar.

Siyasi olusumlarda kendi arasinda bölünebiliyor bazen,fakat siyaset partilerinin kaderi bizim elimizde.Begenirsek iktidara getiririz,begenmezsek iktidardan indiririz.Veya bir siyasi partinin lideri basarisiz bulunuyorsa,parti delegeleri baska bir lider seçilebilir.Fakat cemaat liderlerini degistirmeye kimsenin gücü yetmez ve hatta böyle birseyi teklif etmeye bile kimse cesaret edemez.

Sözü Gülen cemaatine getirmek istiyorum; Allah uzun ömürler versin ama insanoglu fanidir ve Gülen Hoca'da birgün hakkin rahmetine kavusacaktir.Iste o zaman,bu dallanip budaklanan ve dünya geneline yayilan cemaat belkide onlarca ayri lideri olan bölünmüs bir cemaat olacak ve herbiri kendine buyruk hareket edecektir.Zaten daha bu günden bunun imarelerini görmeye basladik gibi geliyor bana.

Umarim ben yaniliyorumdur ve yanilmayi çok isterim çünkü bu cemaat öylesine büyük bir cemaat haline geldi ki,kendi aralarinda yasanabilecek bir kavga,sadece Türkiye'de degil,birçok dünya ülkesinde huzursuzluklara yol açacaktir.

Dedigim gibi. UMARIM BEN YANILIRIM...

Kısmen haklısınız. Lakin, şu anda Fethullah hocadan sonra lider olabilecek kimse görünmüyor. Olsa bile, herkesin kabul edebileceği birlider olur. Hadi diyelim ki ikiye bölündü, Amaç ve hedef aynı olduktan sonra farkeden birşey olmaz diye düşünüyorum. Benim bu aşamadaki çekincem ise, şu an olduğu gibi sızmalar olup, içerden çöktürmeye çalışanların vereceği huzursuzluk.

Mesela şu an , Türkiyede faaliyet gösteren bilinen bilinmeyen değişik gruplar var. Batı çalışma grubu(BÇG), Atatürkçü düşünce derneği (ADD), tamamen sivillerin kurup subayların bir şekilde dahil edildiği Genç Subaylar derneği ( GSD)..... hemen hemen hepsinin amacı aynı. Türkiyede kaos oluşturmak. Bunların delilleriyle beraber ortaya çıktığını çok yakın bir geçmişte hepimiz şahit olduk.

Bu arada hepsinin desteklediği Ergenekonu unuttuk. Hepsinin amacı ergenekona destek vermekti. Verdilerde. Ama hak yerini buldu. Hepsinin gerçek yüzü ortaya çıktı ve tarumar oldular.

Ben isterim ki, Cemaat yapılanması adı altında bugüne kadar olduğu gibi , bundan sonra da aynı düzen ve destek devam etsin. Cemaat bugüne kadar ülkemize sayısız güzellikler yaptı. Dünyanın her tarafında açtıkları türk okulları , türkçenin daha çok kullanılır olmasına neden oldu. Başkalarının sömürgesindeki geri kalmış ülkelerde Türkiye hakkında çok önemli düşünceleri yerleştirdi. Bugün dünyanın geri kalmış bölgeleri ama kaynaklarıyla , müsaade edilmeyen zenginlikleriyle aslında gizli zengin ülkeler.

Sadece bunlar değil, bugüne kadar cemaat gerçekten bu ülke için faydalı oldu. aksini kimse söylemez zaten. Tabii işlerine gelmeyenler hariç. bir chp ye sorsanız , kesinlikle düşman ilan eder. Güzel olan herşeyi reddettikleri gibi. Doğruyada yanlışada muhalefet olan chp zaten kabul etmez. Mhp kendince bir yol tutturmuş , akepe diye diye kendini bitiriyor. Ben mhp yi, chpden daha farklı tutardım. Mhp gerçekleri daha iyi görür, yanlışın karşısında olur derdim. ama gördüm ki , hiçte öyle değil. Başlarındaki adam ne derse tabanıda , seçmeni de nakarat oluyor sözlerine.
Gezi parkındaki tavrı tamamen tamamen yanlıştı. Gezi parkı planlarının , bu ülkede yapılması istenenlerin ,havaalanı, köprü, kanal istanbul gibi projeleri istemeyenlerle beraber mhp ninde istememesi biraz tuhaf oldu. Anladım ki, aynı şeyleri istiyorlar. Türkiyen,in gelişmemesini. Kukla devlet olmaya devam etmesini ve sırtımızdan başka ülkelerin geçinmelerini.

Basit bir örnek : MARMARAY....

CHP önderi yapımına karşı çıktı. veeeeeeee bitirilip faaliyete geçirilince de ben o marmaraya binmem dedi. Hala karşı çıkıyor hala istemiyor. Neden? Sanki birilerine bir mesaj veriyor.

MHP önderi yapımına karşı çıktı , yapım aşaması boyunca eleştirip durdu. bitince de " MARMARAY PROJESİ BİZİM. ASLINDA BİZ BAŞLATMIŞTIK" dedi. Neden? hiçbirsözleri diğerini tutmuyor.

sonuç.....

Bu ülkenin ilerlemesine , gelişmesine, güçlenmesine karşı oldukları gerçeği. Tam tersini savunuyor görünselerde aslında öyle değil. Karşı oldukları gelişmelere, projelere neden karşı olduklarını söylemiyorlar. Yapılırsa ne gibi zararı olacağını söylemiyorlar. SADECE KARŞILAR. SADECE İSTEMİYORLAR.

Onlarla beraber istemeyenlere bakarsak, israil, abd, almanya ve ingiltere... Bu projeler onlarında işine gelmiyor mhp, chp ve terörist partisi bdp ninde işine gelmiyor. aynı şeyi savunuyorlar. Çok ilginç değil mi?

Aslında hiçte ilginç değil. Çünkü aynı odakların , aynı merkezden yönetilen insanlar. amaç aynı , hedef aynı. AKP OLMAMALI. AKP BU ÜLKEYİ İLERLETİYOR.

Yani içimizde böylegruplar varken, bazıları grupları parti seviyesine çıkarmışken cemaat olayını desteklemek lazım diye düşünüyorum. Çünkü onların desteği bile çok şey demek. Bunu kötü göstermek isteyenler , bunun farkındalar ki hdefi cemaat olarak seçtiler. Cemaat zayıflarsa kendileri güçlenecek.

Ben herşeye rağmen cemaati destekliyorum. ama oyumda AKP nin.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Gülenin İmzalı Talimatı Ortaya Çıktı
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Güncel
  • 2    2K
Kuantum Kıyameti geliyor: Uzmanlar tarih verdi
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Güncel
  • 0    334
Tarihçi Sinan Meydan Süleyman Soylu'ya tarih dersi verdi