Abdullah Öcalan'dan Önemli Mesaj...

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
98.jpg 98.jpg

İmralı'da bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan, Diyarbakır'da düzenlenen konferansa mesaj gönderdi.

Abdullah Öcalan’ın BDP Heyeti'nden yapılmasını istediği “Çözüm konferansları”nın ikincisi Diyarbakır’da “Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansı” adı altında toplandı.

DTK’nın düzenlediği konferansa Kürt orijinli siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin katılıyor. Konferansın başlangıcında Abdullah Öcalan'ın son İmralı heyetiyle ilettiği mesaj okundu.

Öcalan mesajında temel olarak barış sürecinin ilerleyişinin devlet tarafından olumlu karşılanması söz konusu ise kendisinin cezaevindeki koşullarının da düzeltilmesi gerektiğini belirtti.

İşte o mesajdan çarpıcı bölümler:

Ben içinde bulunduğum ağır İmralı koşullarına rağmen tarihin bana yüklediği sorumluluklarımı samimiyetle yerine getirme gayreti içerisindeyim. Karşımızdaki burjuva zorbalığının bize dayatmasıyla elimize almak durumunda kaldığımız silahı devre dışı bırakarak, demokratik siyasi mücadele ile yolumuza devam etme iradesinin ilk aşamasını tamamlamış bulunuyoruz.

Bundan sonraki aşamada görev ve sorumluluk daha çok da Konferans bileşenlerinindir. Elbette devletin ve hükümetin de bu süreçte son derece ciddi görevleri vardır.

Demokratik siyasetin bütün kanallarını açmak, siyaset üzerindeki her türlü açık ve gizli baskıyı sonlandırmak, yasal ve anayasal güvenceler ile bunu teminat altına almak gibi sorumlulukları vardır.

Sürecin sağlıklı ilerleyebilmesinin başka da yolu yoktur. Benim içinde bulunduğum İmralı koşulları nedeniyle tek başıma bir müzakereyi yürütmem hem imkansızdır hem de doğru değildir.

Ben, bana yüklenen Önderlik misyonum gereğince müzakere sürecinin yolunu açıyorum, bu yolda yürümesi ve sürecin içini doldurması gerekenler de sizlersiniz. Devlet de barışçıl çözüm için samimi ve ciddi ise benim sizlerle, dış dünyayla, diğer arkadaşlarımla ve halkla ilişkilerimi sağlamak zorundadır.

KİMLER KATILIYOR

Barış süreci ile başlatılan konferansların ilki Ankara’da “Demokrasi ve Barış Konferansı” adıyla yapıldı. Diyarbakır’da bugün başlayan ve iki gün sürecek konferansı DTK düzenledi.

Erbil’de yapılması planlanan Kürt konferansının hazırlığı niteliğindeki konferansa siyasi parti, örgüt, grup ve dini oluşumlar ile DTK, DDKD, KADEP, ÖSP, BDP, DÖKH, Azadi İnisiyatifi, Mezopotamya Aleviler Birliği, Ermeni Vakfı, Nubihar Derneği, Öze Dönüş Platformu, Ezdi Federasyonu, İslam Konferansı Koordinasyonu, Gençlik Bileşenleri, Barış Anneleri, Meya-Der ve Tuhad-Fed ile kanaat ve dini önderler katılıyor.
Haber365

Yalakalarıyla beraber ortalığı karıştırmak için çaktırmadan plan yapıyorlar. apo denen yratık kim ki, önemli mesaj verme hakkına ship olsun. Onun vereceği mesaj ancak bebekleri öldürün olur.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Abdullah Öcalan'ın Nevruz Mesajı
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    4K
Abdullah Gül (1950- )
  • Ugur
  • Ugur,
  • Biyografiler
  • 0    2K
Abdullah Biraderler (Abdullah Frères) Kimdir?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Biyografiler
  • 0    12K
ÖCALAN İstedi Diye Görevden Alındım.
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Güncel
  • 0    3K
Demirtaş’tan Öcalan‘ı tasfiye planı
  • MURATS44
  • MURATS44,