Facebook Sizede Tazminat Ödeyebilir

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Facebook, kişisel bilgilerini izinsiz olarak sitedeki "sponsorlu haberler" bölümününde kullandığı yaklaşık 614 bin kullanıcısına 15'er dolar tazminat ödeyecek

fft2mm3271687.jpg fft2mm3271687.jpg

150 milyona yakın Facebook kullanıcısının isimleri ve fotoğrafları "sponsorlu haberler"de kullanıldı. Fakat, sadece bu yılın başlarında Facebook'un gönderdiği elektronik postaya yanıt verenlere tazminat alacak.
Facebook'un ödeyeceği 20 milyon dolarlık tazminatın bir kısmı, mahremiyet haklarını savunun örgütler alacak. Şirket anlaşmadan memnun olduğunu açıkladı. 2011'de beş Facebook kullanıcısı tarafından açılan davanın ardından Ameririka Birleşik Devletleri'ndeki mahkeme tazminat miktarını onayladı.
"Sponsorlu haberler", Facebook kullanıcılarının sayfalarında arkadaşlarının beğendiği ürünlerle ilgili reklamlardan oluşuyor.

'REKLAMDAN ZARAR GÖRMEDİLER'

Yargıç Richard Seeborg, kişi başına 15 doların büyük bir meblağ olmadığını fakat, Facebook'un yasaları "tartışmasız bir şekilde ihlal ettiğinin" de hükme bağlanmadığını söyledi.
Yargıç ayrıca başvuru sahiplerinin reklamdan zarar gördüklerini kanıtlayamadıklarını belirtti. Mahkemeye göre Facebook, 150 milyon kişinin "beğenilerini" kullanarak yaklaşık 73 milyon dolar kar elde etti.

73 milyon dolar kar etti ama 640 kişiye 15 er dolar tazminat. :D ben olsam bi daha yaparım 20 şer dolar tazminat veririm.

heralde yani. madem cezası bu kadar. ben her 73 milyon dolardan 3 milyon dolar bile ceza vermeye razıyım.

Adamlar 73 milyon dolaaaar içinden 9640 dolar tazminat ödemiş. ben 3 milyon dolar ödeyem :)

Kanunlar bile zenginin yaninda arkadas. 73 milyon kar eden birine 20 milyon tazminat odetmek ceza degil oduldur.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Facebook hesabı sahibi ölürse ne olur?
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • İlginçler
  • 1    3K
Facebook'u Bırakmak Stresi Azaltıyor
  • Ugur
  • Ugur,
  • Sağlık
  • 3    2K
Facebook'ta Helallik İsteyip İntihar Etti