Hız Limiti Şehir İçlerinde Artiyor

EmniyetGenel Müdürlüğü, yerleşim yerleri içinde hız sınırının 90 kilometreye çıkarılmasına imkan sağlayan bir düzenleme hazırladı. Okulların açılmasıyla birlikte uygulanması hedeflenen düzenlemeyle şehir içinde hız sınırı 70 kilometreden 90...

 1. #1
  Hız Limiti Şehir İçlerinde Artiyor
  EmniyetGenel Müdürlüğü, yerleşim yerleri içinde hız sınırının 90 kilometreye çıkarılmasına imkan sağlayan bir düzenleme hazırladı. Okulların açılmasıyla birlikte uygulanması hedeflenen düzenlemeyle şehir içinde hız sınırı 70 kilometreden 90 kilometreye çıkarılacak.
  Karayolları Trafik Yönetmeliği, yerleşim yerlerindeki hız limitini 50 kilometre olarak belirliyor. Yönetmelikte, Ulaşım KoordinasyonMerkezleri (UKOME) ile il trafik komisyonlarına yerleşim yerleri içindeki hız limitlerini 20 kilometreye kadar artırma yetkisi veriliyor.

  Birçok şehirde, hız sınırı 20 kilometre artırılarak 70 kilometreye çıkarmasına rağmen trafik sıkışıklığının önüne geçilemiyor. MOBESE kameralarını ya da radar ile hız denetimi yapanekipleri gördüklerinde hızı düşüren sürücüler, denetimi geçtikten sonra tekrar hızlanıyorlar.

  Bazı bölgelerde de yerleşim yerlerinin büyüyüp bağlantı yollarının şehir içinde kalması nedeniyle 70 kilometrelik hız sınırı uygulanması sürücüleri zorluyor.

  Ceza 90 kilometreyi aşınca yazılacak

  Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Dairesi Başkanlığı, trafik sıkışıklığını azaltmak amacıyla şehir içinde uygun standartlara sahip yollarda hız sınırının artırılmasına olanak sağlayan düzenleme hazırladı. Okulların açılmasıyla trafik yoğunluğu artacağı için düzenlemenin bu döneme yetiştirilmesi hedefleniyor. Trafik Dairesi Başkanlığı, ilgili bakanlıkların görüşüne sunduğu düzenlemeyi en geç Eylül sonunda uygulamaya sokmayı planlıyor.

  Düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle yönetmelikteki hız sınırları değiştirilecek ve UKOME ile il trafik komisyonlarının uygun bulduğu yollarda hız sınırı, polisin hız cezası yazarken tanıdığı yüzde 10'luk opsiyonla birlikte 90 kilometreye çıkarılacak.
  Konu Kaptan43 tarafından (02.09.2013 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  şehir içi 120 olsa iyiydi. şehirler arası kaç olacak acaba?

 3. #3
  MURATS44 Nickli Üyeden Alıntı
  şehir içi 120 olsa iyiydi. şehirler arası kaç olacak acaba?
  Sehirler arasida bii 180 yaparlar herhalde o kadarci kkafalari calisir.

 4. #4
  yapsınlar yapsınlar. kazalar artar işte. kaportacılara iş lazım.

 5. #5
  MURATS44 Nickli Üyeden Alıntı
  yapsınlar yapsınlar. kazalar artar işte. kaportacılara iş lazım.
  Imamlar ne güne duruyor onlarada is cikar

 6. #6

  aynennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

  imamlarda sevinir yeni müşteriler geldikçe

 7. #7
  Yeteri kadar kaza olmuyordu tabi arttirsinlar bakalim.

 8. #8
  Tr nüfusu zaten fazla biraz azalsa ne olur ki? bir sürü insana ekmek cikiyor o isten.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler