"TSK Tarihi Yenilgi Alabilir" Diyene Bakın Kim?

BDP'li vekil Sırrı Süreyya Önder, öyle sözler etti ki; "Dost musun, düşman mısın?" diye adeta sorgulattı. Önder, Türk ordusunun savaşma kabiliyeti olmadığını savundu! BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, KESK'in düzenlediği ...

 1. #1
  "TSK Tarihi Yenilgi Alabilir" Diyene Bakın Kim?
  BDP'li vekil Sırrı Süreyya Önder, öyle sözler etti ki; "Dost musun, düşman mısın?" diye adeta sorgulattı. Önder, Türk ordusunun savaşma kabiliyeti olmadığını savundu!

  BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, KESK'in düzenlediği 'Emekçiler barış istiyor' panelinde Türkiye'nin Suriye politikasıyla ve Suriye'ye askeri müdahaleyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Önder, "Türkiye ordusunun savaşma kabiliyeti yok. Eğer müdahale olursa Türk ordusu tarihinin en büyük yenilgisini alır" dedi.

  KESK’in dün Taksim’de Hill Otel’de düzenlediği panelde konuşan, Sırrı Süreyya Önder, Ortadoğu’da devam eden iç karışıklıkların siyasi aktörlerin ve rejimlerin tasfiyesiyle sonuçlanacağını belirterek “Enver Paşa özentisi bir dışişleri bakanı, Türkiye halklarını ve kaynaklarını topyekün harcamak için uğraşıyor. Bunun siyasi faturası ağır olur" diye konuştu.

  Önder, “Türkiye bu tarz bir savaşı yürütme konusunda Suriye ordusu kadar kabiliyete sahip değil. Eğer böyle bir doğrudan müdahale gerçekleşirse, Türk ordusu tarihin en büyük yenilgisini alarak döner. Biz zalim değiliz, eğer öyle olsaydık 'Gidin de boyunuzun ölçüsünü alın’ derdik" şeklinde konuştu.  "TSK Tarihi Yenilgi Alabilir" Diyene Bakın Kim?

 2. #2
  Adam dogru diyor tsk'da asker kalmadi ki savasabilsin. Bizm yerimize pkk gitse savasi kazanir.

 3. #3
  Dostmusun düşmanmısın diye sormaya bile gerek yok bu teröriste. İnsan suratı bile yok , neresi dost. Tsk nın ne olduğunu biliyormu bu terörist bozuntusu.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler