30 bin Suriyeliye kimlik verildi!

AKP hükümeti Suriye'den gelen sığınmacılara ikamet etme izni de verdi. İçişleri Bakanı Muammer Güler, 30 bin 106 Suriyeliye ikamet izni verildiğini belirtirken, bu kişilere yabancılara mahsus kimlik numarası da verildiğini söyledi. ...

 1. #1
  30 bin Suriyeliye kimlik verildi!
  AKP hükümeti Suriye'den gelen sığınmacılara ikamet etme izni de verdi.

  İçişleri Bakanı Muammer Güler, 30 bin 106 Suriyeliye ikamet izni verildiğini belirtirken, bu kişilere yabancılara mahsus kimlik numarası da verildiğini söyledi.

  MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın soru önergesini yanıtlayan İçişleri Bakanı, Suriye’de yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle ülkeye gelen Suriye vatandaşlarının Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından oluşturulan çadır ve konteynır kentlerde misafir edildiğini kaydetti.

  Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının sadece Türk vatandaşlarına verildiğinin altını çizen İçişleri Bakanı, ülkede en az 6 ay ikamet izni alan yabancılara ise yabancılara mahsus kimlik numarası verildiğini ifade etti.

  İçişleri Bakanı, ülkeye yasal yollardan giren Suriye uyruklu yabancılara; Hatay ve Şırnak illeri haricinde bulundukları ilin Emniyet müdürlüklerine müracaat etmeleri halinde 1 yıla kadar geçerli geçici ikamet izni verildiğini belirtirken, “İkamet izni Türk vatandaşlığına geçiş için bir hak teşkil etmemektedir" dedi.

  İçişleri Bakanı Güler, 1 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla 30 bin 106 Suriyeliye ikamet izni verildiğini, bu kişilere yabancılara mahsus kimlik numarası da verildiğini söyledi.


 2. #2
  hayırlı olsun. ülke 36 bin daha büyüdür. darısı diğer 200 binin başına.

 3. #3
  Nüfus fazlaligimiz var zaten Türkiye'nin esas nüfusu bu bize aciklanan degil. Aslinda cok daha fazla oldugunu söylüyorlar. Birde bunlari eklersek vay halimize


  Gönül öyle yol geçen hanı değildir, DERGAHTIR..Öyle paldır küldür girilip çıkılmaz..GÜNAHTIR..!
  ______MEVLANA_______


Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler