Kendi Kendini Yenileyen Kaporta

. Brezilya'da bilimsel araştırma yapan bir enstitü, çizilen kaportalardaki boyanın kendini yenileyebileceği bir teknoloji geliştirdi. Kendinden yapışkanlı formül olarak tarif edilen teknoloji, yüzeye uygulanan nano kapsüller vasıtasıyla eski boyanın...

 1. #1
  Kendi Kendini Yenileyen Kaporta
  Brezilya'da bilimsel araştırma yapan bir enstitü, çizilen kaportalardaki boyanın kendini yenileyebileceği bir teknoloji geliştirdi. Kendinden yapışkanlı formül olarak tarif edilen teknoloji, yüzeye uygulanan nano kapsüller vasıtasıyla eski boyanın yüzde 85 oranında geri getirilmesine imkan tanıyor.

  Kapsüller içindeki boya ve katalizatör yardımıyla çizilme sonrası aktif hale gelen uygulama, dünyada ilk olma özelliği taşıyor. Ürünün otomotiv sektörü dışında mobilya, beyaz eşya ve kozmetik alanında da kullanılabileceği belirtilirken ticari olarak ne zaman üretileceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı.

  Son yıllarda inovasyon ve teknoloji alanına büyük yatırımlar yapan Brezilya, bu yatırımların meyvelerini almaya başladı. Brezilya, bilimsel araştırma yapan ülkeler listesinde 14. sırada yer alarak son 20 yılda 10 basamak birden yükseldi.
  Kaptan43 bunu beğendi

 2. #2
  iyiymis bu boya bakalim avrupadaki arabalara ne zaman gelecek.


  Gönül öyle yol geçen hanı değildir, DERGAHTIR..Öyle paldır küldür girilip çıkılmaz..GÜNAHTIR..!
  ______MEVLANA_______


 3. #3
  Avrupayı bilmem ama Türkiyede işe yaramaz. Çizikler düzle düzele , düzeltecek malzeme kalmaz. Audi de deneyeceklerine kendi arabalarını yapıp deneseler daha büyük reklam olurdu. Resimdeki araba reklamımı boya reklamımı belli değil. Markayı kapatsalarda ben burdayım diyor a4
  Kaptan43 bunu beğendi

 4. #4
  Markayi kapatsalarda herkes tanir A4 oldugunu. Elbet bir arabada deneyecekler o kesin demekki sponsorda(Kurban) sanirim Audi olmus. Hadi bakalim nasil bir sonuc cikacak.


  Gönül öyle yol geçen hanı değildir, DERGAHTIR..Öyle paldır küldür girilip çıkılmaz..GÜNAHTIR..!
  ______MEVLANA_______


Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler