Elektriğe Doğuya Af Geliyor.

Elektrik dağıtım bölgelerinin özel sektörün eline geçmesinin ardından başlayan borçlulara faiz affı uygulamasına Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş de (VEDAŞ) katıldı. Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerini kapsayan dört ilde 240 milyon lira...

 1. #1
  Elektriğe Doğuda Af Geliyor.
  Elektrik dağıtım bölgelerinin özel sektörün eline geçmesinin ardından başlayan borçlulara faiz affı uygulamasına Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş de (VEDAŞ) katıldı.

  Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerini kapsayan dört ilde 240 milyon lira düzeyinde alacaktan vazgeçildi. Star'ın haberine göre VEDAŞ’ın Türkerler firmasına hisse devir imza töreninde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ekim ayı sonuna kadar borç ertelenmesinin daha fazla ödeme yapılmasına katkı sağlayabileceğini ifade etti. Kamu olarak faizlerin affedilmesiyle ilgili kanunen yapılandırma olmadan affa yetkili olmadıklarını aktaran Yıldız, özel sektörün beyaz bir sayfa açtığını kaydetti. Bakan Yıldız, dört ilde kamu hizmetinin özel sektör eliyle yürütüleceğini söyledi. 400 bin abonenin bulunduğu bölge 118 milyon dolara özelleştirilmişti.

  Kampanya 31 Ekim’e uzadı  Türkiye’de elektrik dağıtım hizmetinin özelleştirilmediği bölge kalmadığını belirten Bakan Taner Yıldız, 13 milyar dolarlık gelirin bütçeye aktarıldığını bildirdi. Türkerler firmasına hiçbir kamu malını satmadıklarını vurgulayan Bakan Yıldız “Varlık satışı mülkiyet satışı değildir. Kamu hizmetinin özel sektör eliyle yapılmasının önünü açıyoruz" dedi. VEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker ise borçlu abonelerden ana para borçlarını ödeyenlerin faizlerini 30 Eylül’e kadar yatırmaları halinde affettiklerini belirterek, “Kampanyayı 31 Ekim’e kadar uzattık. 240 milyon liralık alacağımızdan vazgeçiyoruz" dedi. Türker, kaçak elektiriğe göz yummayacaklarını vurduladı.


  YATIRIMLAR ELEKTRİK KALİTESİNİ ARTIRACAK  İçişleri Bakanı Muammer Güler, elektrik dağıtımında hizmet kalitesinden denetime varana kadar bir sorun olduğunu ifade ederek “Özelleştirme sürecine alınmasından sonra yatırımların yapılmaması da sıkıntıydı. İşletmelerin yeniden yapılması kaliteyi de artıracaktır. Kamu harcamaları da başka alanlara kaydırılacaktır" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de, Van’da kayıptan fazla kaçak olduğunu belirterek, “Burası fakir fukarası bol olan bir memleket. Ancak en fakir, elektrik faturasını ödemeyecek olanlara da çare üretilmesi konusunda Kazım Türker Bey de düşüncelidir. Bugünkü durumdan çok daha iyi durumda olacaktır" dedi.

  Elektriğe Doğuya Af Geliyor.

  Habervaktim..
  Konu Kaptan43 tarafından (05.10.2013 Saat 19:45 ) değiştirilmiştir.


  Gönül öyle yol geçen hanı değildir, DERGAHTIR..Öyle paldır küldür girilip çıkılmaz..GÜNAHTIR..!
  ______MEVLANA_______


Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler