Dünyanın En Pahalı Sabunu

Dünyanın En Pahalı Sabunu Dünyanın en pahalı sabunu Lübnan'da üretildi. İçinde 17 gram altın tozu ve 3 gram elmas tozu bulunan "Katar" isimli sabunun fiyatı 2 bin 800 dolar. Lübnan’ın Trablus kentinde uzun yıllardan bu yana sabun üretimi yapan...

 1. #1
  Dünyanın En Pahalı Sabunu
  Dünyanın en pahalı sabunu Lübnan'da üretildi. İçinde 17 gram altın tozu ve 3 gram elmas tozu bulunan "Katar" isimli sabunun fiyatı 2 bin 800 dolar.

  Lübnan’ın Trablus kentinde uzun yıllardan bu yana sabun üretimi yapan Sabun Hanı’nın Genel Müdürü Ahmed Hassun, ''Katar'' adını verdikleri sabunun üretiminin 1,5 ay sürdüğünü belirtti.

  "Katar Sabunu"nu, yüze ferahlık ve canlılık verme amacıyla ürettiklerini ifade eden Hassun, 2 bin 800 dolar değerindeki sabunun içerisinde 17 gram altın tozu ve 3 gram elmas tozu yer aldığını, bunun yanı sıra çeşitli doğal parfümler ve yağlar da içerdiğini dile getirdi.

  Sabunun seri üretimine yakında başlayacaklarını söyleyen Hassun, ''İlk sabunumuzu yarın Katar'da yapılacak fuarda sergileyeceğiz. Daha sonra bu sabunu, bizlere verdiği destek dolayısıyla eski Katar Emiri’nin eşi Şeyha Moza’ya hediye edeceğiz'' dedi.

  Hassun, dünyanın en pahalı sabunu ile Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

  Lübnan’ın Trablus kentinde tarihi yüzyıl öncesine dayanan sabun üretimi çeşitli firmalar tarafından yapılıyor.

  (AA)


  Dünyanın En Pahalı Sabunu

  Dünyanın En Pahalı Sabunu

  Dünyanın En Pahalı Sabunu

  Dünyanın En Pahalı Sabunu

  Dünyanın En Pahalı Sabunu

  Dünyanın En Pahalı Sabunu
  deniz feneri bunu beğendi

 2. #2
  Bu sabunu ne yapacaklar? Tam bülent ersoy işi .

 3. #3
  Arap sabunu bol bulunca t.... surermis. Parayi bol bulunca da orasina surecek altin-elmas sabun yaparmis. Orasi ne kadar kiymetliyse artik.

 4. #4
  Arapların zaten ayarı bozuk. Ölçü nedir bilmezler. Sabun yapmak ancak onların aklına gelirdi. Ne kafaysa artık. Hadi altın neysee de, elmas nolacak.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler