Ayakkabı Kutusundaki Paralar

Ayakkabı Kutusundaki Paraların Hikayesi Tutuklanan Halkbak Genel Müdürü Süleyman Aslan'in evine yapilan baskinda,ayakkabi kutularinin içine saklanmis paralar bulundugu haberini duyunca çok sasirdim.(Her sene bankayi zarara ugratan müdürlere...

 1. #11
  Misafir Nickli Üyeden Alıntı
  Olayları farklı yönlere çekmeden önce, koca banka müdürü daha önceden ödenen paraların ve bu paraların neden aktarılamadığına ilişkin yazışmaların banka kayıtlarında olduğunu söylüyor. Bu kadar açık ve net birifade olmasına rağmen anlama zorluğu çekenler bulunuyor. Bir banka müdürü olmayan yazışmaların mevcut olduğunu söyleyecek kadar cahil olması düşünülemez. Gereken makamlar bu söylenenleri araştırır o zamanki tarihlere göre bu yazışma kayıtları ve belgeler gerçekten varsa , bu da banka müdürünün sözlerinin doğruluğunu kanıtlar. ama biz , sadece duymakla bile hemen itham etmeye hazırız. Suçu kabul edilip netleşene kadar herkes suçsuzdur.
  Arkadaşım olmayan paranın ne kaydı tutulacak ???????? Benim evimde para var gel bankada bunu kayda geçirelimmi diyecek? Hiç aklınız alıyormu bunu? Birşeyler yazarken önce bir düşünün? Benim evimdeki paradan Banka ne alaka haberdar edilir Azcık düşünün yahu? Siz hiç bankalarla iş yaptınız mı? Koskoca Banka Müdürü bu, koyar kasaya. Siz hiç kiralık kasa diye birşey duydunuz mu bankalarda? Bu kasalara ister kuru ekmek isterseniz Dünyaları koyun hiçbir kaydı kuydu olmaz kimsede ne koymuş bu kasaya diyede bakmaz ilgilenmez. Adamın evi demekki bankadan daha güvenli. Diyelim ki bunlar bağış parası vb şeyler , insan korkar yahu bu paraya birşey olursa diye, geceleri uyku girmez gider koyar kasaya.

  Birilerini savunma adına , önce bir düşünün. Bakın ben zaten Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyin yıllarca bu çevre tarafından yanlış yönlendirildiğini düşünüyorum. Ve inşallah ki artık bunun farkına varmışlardır kendileri. Hayırlısı olsun vatana millete, ne diyelim

 2. #12
  x-calibur Nickli Üyeden Alıntı
  Arkadaşım olmayan paranın ne kaydı tutulacak ???????? Benim evimde para var gel bankada bunu kayda geçirelimmi diyecek? Hiç aklınız alıyormu bunu? Birşeyler yazarken önce bir düşünün? Benim evimdeki paradan Banka ne alaka haberdar edilir Azcık düşünün yahu? Siz hiç bankalarla iş yaptınız mı?
  Örnek vermek gerekirse,sözü geçen banka müdürünün düstügü duruma bende düstüm.Belki bu kadar meblag degil ama,"aklimizin ailp almamasini" açiklamak adina yerinde bir örnek sanirim.

  Yillar önce Türkiye'de yasayan ve ameliyat olmasi gereken çok fakir biri oldugu haberini aldim.Ramazan ayi yaklastigi için,fitre ve zekatlari bu kisiye göndermek için ese dosta haber verdim.Sagolsunlar tanidigim-tanimadigim birçok kisi bana paralari teslim etti ve bu paralari evde tuttum,iki defada Bruksel Halkbank temsilciligiyle gönderdim.Ilk gönderdigim parti fazla bir para degildi fakat dostum dostuna durumu anlatinca onlarda getirdi ve elimde tekrar para birikti,ikinci defa göndermek zorunda kaldim.Elimde sadece isim listesi,ne kadar para verdigi ve gönderdigime dair banka havalesi vardi.

  Ilk gönderdigim partiden sonra biri çikip polise sikayette bulunsaydi (Uyusturucu satiyor vs diye) ve bunun üzerine Belçika polisi evime baskin yapsaydi,ayakkabi kutusunda degil ama dolabin arkasinda çok miktarda para bulurdu.Bu durumda bende durumu açiklamak için,elimdeki isim listesini ve daha önce gönderdigim havaleyi gösterirdim ama bu paralarin bankadaki hesabimdan çekildigini söyleyemezdim çünkü bu paralar benim degildi.Polis buna inanir veya inanmazdi bilmiyorum ama düstügüm durum asagi-yukari banka müdürünün düstügü durum gibi olurdu.Belki bu isim listesinde benim bilmedigim,adi uyusturucu ticaretine bulasmis kisilerde olabilirdi.
  Sonrasinda birilerinin hakkimdaki düsüncelerini duyar gibi oluyorum "haaa Bende bu adam nasil ev aldi diye merak ediyodum,simdi anladim...)

  Belki bir kamu bankasi müdürünün bu sekil hareket etmemesi gerekir diye düsünen olabilir.Bana göre de banka müdürünün yaptigi yöntem yanlis.En azindan yanlis anlasilmaya müsahit.Fakat suçlu ilan etmek için henüz erken,davanin sonuçlanmasi beklenmeli.

  Bu kadar para evde saklanirmi,adam banka kasasina koyar sorusuna gelince; Evinde birkaç milyon dolar bulunduran fazla kisi yoktur ama birkaç milyon dolarlik ziynet esyasi bulunduran çok sayida zengin vardir.Biz böyle bir milltetiz iste,evimizde bin TL olsa,çikarken kapinin kilitli olup olmadigini on defa kontrol ederiz ama binlece lira degerindeki bilezik,küpe,gerdanlik gibi seyleri paradan saymayiz

  Bütün bunlari,banka müdürünü korumak adina söylemiyorum.Sadece yargisiz infaz etmemek gerekir diye düsündügüm için söylüyorum.
  Yaklasik 50 yasina gelmis ve sicili temiz olan bir kisiyi,suçu ilan etmeden önce iki defa düsünmek lazim.Eger hesabini veremez ve suçlu bulunursa,herkezden önce ben lanetliyecem.

  Haaaa bu arada,söylediklerimi yazmadan önce iyi düsündüm ve bankalarla isim oldu.Sordugun için soyledim Murat (x-calibur) kardes

  Misafir Nickli Üyeden Alıntı
  Çelik arkadaşın düşüncelerine ve sözlerine katılıyorum.
  Benim düsüncelerime katilmana çok sevindim misafir arkadasim zira gerçek alemde düsüncelerime katilan çok kisi tanimama ragmen,her nedense sanal alemde pek katilan olmuyor

  Tesekkür ederim

 3. #13
  Hocam senin dediğin anlattığın konu ile yukarda misafir arkadaşın yazdığı arasında hiç bir benzerlik yok.

  "Olayları farklı yönlere çekmeden önce, koca banka müdürü daha önceden ödenen paraların ve bu paraların neden aktarılamadığına ilişkin yazışmaların banka kayıtlarında olduğunu söylüyor. Bu kadar açık ve net birifade olmasına rağmen anlama zorluğu çekenler bulunuyor. Bir banka müdürü olmayan yazışmaların mevcut olduğunu söyleyecek kadar cahil olması düşünülemez. "

  okudunuzmu yazılanları? sonrada kendi yazdığınız örneği okuyun bakın bakalım benziyor mu? Siz yardım için topladığınız parayı gönderemeyince bankada tutanak tuttunuz mu KAyıt ettimi banka bu Veysel Bey parayı gönderemedi falan dedi mi

  2. kısma gelirsek, bu adam için kimse suçlu demedi zaten? Konuyu kim açtı ben mi açtım bu adam suçlu vb falan diye? Konuyu siz açtınız ve açtığınız konuda adam suçlu demiyorsunuz ama SUÇSUZ diyorsunuz? Suçlu diyenlerede yok yargı beklenir falan diyorsunuz!!! Bakın mesajınızda bile ne diyorsunuz
  "
  Örnek vermek gerekirse,sözü geçen banka müdürünün düstügü duruma bende düstüm.Belki bu kadar meblag degil ama,"aklimizin ailp almamasini" açiklamak adina yerinde bir örnek sanirim."Banka müdürünün düştüğü duruma bende düştüm diyorsunuz
  bu ne demek oluyor

  Eğerki adamı suçlayacak olsak konuyu ben açardım zaten. Benim tepkim sizin ve sizin gibi düşenenlere....Suçlayınca yargı kararı, ama suçsuz demeye hiç yargı kararı bekelemeye gerek yok bakıyorum da.

  Bakın , ilahi adelet elbette birgün yerini bulur. Amenna , rabbim kimsenin ahını yerde bırakmaz. Suçsuz yere suçlanan insanların kurtuluşlarını hep beraber ibretle izliyoruz zaten. Bunun en güzel örneği Hz.Yusuf Peygamber. Sabır etmek lazım, insanların hesabı varsa rabbimizinde bir hesabı var. Herşey olabilir herşey beklenir, koskoca bir çeteden paralel yapılanmadan bahsediyoruz. Adama hizmetin parası vb deyip ogün bile verilmiş olabilir. yeterki niyeti bozalım. Ama yok şöyle olmuşta yok böyle olmuşta suçsuzda falan tavrı yazılarınıza tav oldum ben. Bir kere daha söylüyorum bu konuyu ben değil siz açtınız.
  Konu x-calibur tarafından (23.12.2013 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.

 4. #14
  1) Yazdiklarimi misafire cevap olsun diye yazmadimki benzerlik olsun.Sadece sana cevap yazmakla mesgulüm.

  2) Benim elimde bulunan paralarin,aslinda ayni kisiye hayir amaçli gönderilmek üzere bulundurdugumu kanitlamak için,havale makbuzunu kullaniyor olmam.
  Sözü geçen banka müdürü ise,aslinda Makedonya'ya gönderlmek istenen hayir amaçli paralarin,Makedonya hükümetinin yurt disindan yapilan bagislara mevzuuat geregi zorluk çikarmasi yüzünden,kendisinden yardim isteyen kisilerle aralarindaki resmi yazismalari kullaniyor olmasi.
  Iste elde kalan paralarin ne amaçla elde oldugunu kanitlamak adina kullanmak istedigimiz gerekçeler bunlar.Aramizdaki benzerlik bundan ibaret.

  3) Makedonya'daki cami imamlarina el altindan yapilan bagislari anlatmamin sebebi ise,Yurt disindan Makedonya'ya yapilan bagislarda,hükümetin nasil mevzuat zorluklari çikardigidir.Bagislar konusunda bu zorlugu neden çikardiklari hakkinda herkez bir fikir yürütebilir.Bana göre ise "Bayram degil seyran degil,enistem beni niye öptü" diye düsünüyolardir.

  Beni lelebi demek zorunda biraktin ya,helal olsun sana .

  Ayrica bütün bunlarin neden yasandigini anlamamak için aptal olmak lazim.Tamamen ABD ve Iktidara gelmek için ABD'nin kendisini kullanmasina izin veren CHP'nin oyunu.

  ABD demek istiyor ki; Eger ambargo delinecekse ancak ben delerim.Bunun için araci sirketler kullanilacaksa ben kullanirim ve hatta istedigim ülkede darbe yaptiririm.Bu gizli devlet belgelerimi 40 yil boyunca kimse sizdiramaz,sizdiran kisi kaçacak delik bulamazsa hemen asarim.Sen ise hiçbirsey yapamazsin çünkü onlar benim adamim.Sen git domates,biber yetistir.Iran petrolünün ticaretiyle senin isin ne.

  Kiliçdaroglu ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ile görüstü...ABD'ye giderek Obama ve Gülen cemaatinin kurduğu Türkiye Amerikan Birliği ile görüstü....

  Veee hemen akabinde,malum polis baskinlari...Ülkenin iki günde kaybettigi milyar dolarlar... Tesedüfün bu kadarina pes dogrusu...

 5. #15
  Konunun başlığı ve ilk mesaj içeriği o zaman "Makedonya yada başka yerlerdeki zorluklar olsa" daha uygun kaçarmış

  Neyse hayırlısı olsun, rabbim bu memleketi ve milleti doğru yola ulaştırsın.

 6. #16
  Amin

 7. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir 25.12.2013
  #17
  O zaman şöyle diyelim nereden geldiği belli olmayan (bağış paraları, hortum değil gökten zembille inen) paralar adamın elinde patlamış Adamcağız da ne yapacağını bilememiş, üzüldüm valla adama. Yazık olmuş. Kör kurşunlara gelmiş herkes.
  Herkes anlamak istediği gibi anlıyor konuyu. İlk yorumda yazarken, zaten gerekli açıklamaları yapmış, demiştim. Yargı bunu açığa çıkarana kadar, İnsanları hırsızlıkla suçlayıp, zorla birşeyler isnat etmeye gerek yok. Doğru veya yanlış. açığaçıkana kadar herkes suçsuzdur.
  Bazı şeyleri anlamak için insanımız, birilerinin çıkıp birşeyler söylemesini bekliyor. sanki başkaları düşünüyorda bazılarımız onu destekliyor. Para benimse istediğim yerde saklarım, istediğime harcar istediğim gibi değerlendiririm. Banka kasası olabilir ama ben mecbur değilim. İşi bilmeden , konuşmakla ne kazanıyoruz. Para evde ne geziyor. Evinde sakladı elinde patladı. Bunlar hiç hoş cümleler değil. İma ederek , gıyet edereki iftira atarak bir yere varamayız. Ortada çok büyük tuzaklar var. O tuzağa öyle bir adapte olmuşuz ki, asıl planı unutup birbirimize düşmüşüz . Bir türkiyenin konuştuğu konu:
  Evinde para sayma makinası bulunmuş...
  O paralar evde ne geziyor?

  Bunlar mı önmli? Bu soruların cevabı ortaya çıkınca daha mı rahat uyuyacak bazıları. asıl düşünülmesi , sorgulanması gereken , bu ülkede neler oluyor, neler yapılmak isteniyor, bunlara nasıl engel olabiliriz? düşüncesi yerine boş konularla uğraşıyoruzki, istenen bu. Bunlarla oyalanırken bazıları planlarını adım adım yürütüyor.

  Bu olaylar gezi parkı olaylarının devamı olanlar. Abd elçisinin:"BİRİMPARATORLUĞUN ÇÖKÜŞÜNÜ İZLEYECEKSİNİZ" gibi bir söz söylemesinin ne gereği var. Bu onun yetkisi içinde olan birşey mi? Yoksa içinde olduğu toplumun planlarının bir önsezi olarak dışavurumu mu? bir beklenti mi? Birşeyler var ki, bu sözü kullanmış.

  bir lafta bakanlar üzerinde. Bugüne kadar ülkeyi 642 milyar dolar faizden kurtarak, bu paranın vatandaşa hizmet olarak dönmesini görmezden gelenler, bugün 2-3 milyon doların lafını yürütüyor. imf ile 2009 da beklenen anlaşma yapılmadığı için türkiye bütçesinin neredeyse yarısı faizolarak imf ye gitmediği için 642 milyar dolar ülkede kaldı. Eski hükümetler lazım olmasa bile bu esareti devam ettirmek için bu anlaşmaları imzalamadılar mı?

  On yıllardır imf den alınan borçlara karşılık ödenen faizin miktarını bilen var mı acaba? Ama bugün kalkmış , birkaç milyon doların hesabı yapılıyor.Çünkü açık aranıyor. bir bahane bir malzeme lazım. Ortada kesinleşmiş suç yok ama kaynağı belli olmayan para,cümlesine bile kulp bulmuşuz hemen ;)

  Boş ve saçma sorular peşinde koşacağımıza, BU ÜLKEDE NELER YAPILMAK İSTENİYOR VE BEN NASIL ENGEL OLABİLİRİM? düşüncesinin peşinde koşsak asıl hayır o zaman olur.

 8. #18
  Ugur Nickli Üyeden Alıntı
  Genel mudurun aciklamalari bana hic inandirici gelmedi.

  Isin icinde bir komplo oldugu kesin ama bu kayitdisi "hayir" paraciklarini, hergun elinden buyuk paralar gecen bir banka mudurunun evinde bulundurmasinin hic bir aciklamasi olamaz. Simdi ciksin bakalim isin icinden...

  Ayrica bu paralar kimden nasil toplanmis? El altindan camilere 3-5 bin dolar yardim ediyor olabilirler belki ama milyon dolarlari o amacla bulundurduklarini hic sanmiyorum.

  ve yillik 400 bin TL geliri olan bir kisinin nasil 500 bin TL kredi karti borcu olabilir anlayamadim.(elinde kayitdisi milyon dolarlar varken!!)
  Geliri aylik yaklasik 33.300 TL, gunluk 1100 TL... Bu kadar para yetmiyor ve 500 bin TL borclaniyor,cok ilginc, ne alip ne satiyor acaba? Simdi bu adam cok mu durust, cok mu aptal?
  Benim fikrimde ayni yonde,Sabah gazetesinin haberine gore o paralar Makedonyaya degil Corumdaki kendi yetistigi Imam hatip okulunaymis.Bagis paralari vergi disi oldugu halde

  niye ayakkabi kutusuna konulur hala anlamadim,kasa lar niye var vergi disi bir hayir isinde tuhafliklar migde bulandiriyor.

 9. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir 25.12.2013
  #19
  Benim fikrimde ayni yonde,Sabah gazetesinin haberine gore o paralar Makedonyaya degil Corumdaki kendi yetistigi Imam hatip okulunaymis.Bagis paralari vergi disi oldugu halde
  sabah gazetesi, hürrüyet, cumhuriyet, milliyet, yeniçağ, pengun dergisi .... gibi yayın organlarının bu hükümeti istemediklerini, dış güçlerin etkisi altında olduklarını bilmeyen yok. Sabah gazetesinin yazmış olması birşey değiştirmiyor. Öyle bir yazmışsın ki, makedonyaya değil de, çorumdaki kendi yetiştiği imam hatip okuluna.............
  ne kadar acayip bir durum. Böylece banka müdürünün yalanı da ortaya çıkmış oldu (!)

  Bağış paralarının hepsi bir yere gider diye birşey yok. Nerenin, kimin ihtiyacı varsa oraya gönderilir. İmam Hatip okuluna gitmesi çok mu tuhaf. Ama bazılarına tuhaf gelebilir. Çünkü imamhatiplerin böyle bir hakkı yok.

  Bunda saklayacak birşey de yok. İmamhatibe gittiyse bir bölümü, gitmiştir. Hiç kimseyi ilgilendirmez. Yoksa Atatürkçü düşünce derneğine gidip , Laiklik adı altında dinsizliğe destek mi olmalıydı. Yada Batı çalışma grubu gibi vatan haini derneklere gidip bu ülkenin camisinin bombalanmasına destek mi olunmalıydı?

  Adam banka yazışmaları ve belgeleri ile kanıtları mevcut diyor. Banka yazışmaları , resmi evrak niteliğindedir. Sabah gazetesinin yazmış olması acaba ne derece doğru? Hep taraflı ve kasıtlı haberler yazan gazetelerin hiç bir sözüne inanmam ben. Sabah gazetesi değil, diğerleri de aynı b()k.

  ayrıca nedir bu banka kasaları ne güne duruyor. bir defa azaklı olan bile der ki:
  Bu banka kasalarının içeriği kayıt altında değil. İçinde ne olduğunu kasa saibinden başkası bilmez. İster kuru ekmek koy, ister altın, ister çakıl taşı. Bunun içinde ne olduğunu hiç kimse bilmiyorsa ha kasa , ha ev ne farkeder. O paraların bir kısmının , ki hatrı sayılır bir kısmı 900 bin TL.

  Haksız kazanç veya başka birşey olsa banka kasasında saklamakla, evde saklamak arasında fark yoktur. Aksine yasadışı , kanunsuz iş yapan için banka kasası daha emin yoldur. ama banka müdürü evini tercih etmiş. Aranma ihtimali olduğunu bile bile. Demek ki saklanması gereken birşey değil. Elinin altındaki kasada daha sağlam olurdu.

  Kanıtlar ve deliller mahkeme aşamasında. Ortada kesinleşmiş bir suç yok ama bol bol boş laf, kuru iftira ve bol bol da gıybet var . Herşeyin netleşmesini beklemeden
  SABAH YAZDIYSA DOĞRUDUR....  Herşey gün yüzüne çıktığı zaman , hataları anlamak yerine başka kılıflar uydurulacak. Yok deliller karartıldı, yok şöyle oldu, yok böyle oldu. Başkasının ne düşündüğü önemli değilde kendi karakterimizle nasıl birleştirecez bu iftira ve gıybeti. Sabır , ama sabredecek kişilik yok. Bulundu bir açık. Saldır Allah saldır.

  O paralardan çok daha önemli konular var.

  Chp müdürü kemal, abd ye gitti geldi olaylar açık verdi. Acaba kimin ayağını yalayıp rapor verdi. O görüşmenin içeriği neden sır. Herşeyin açıklanmasını isteyen bu dingil kafalı neden o görüşmenin içeriğini açıklamıyor?

  Taraf gazetesinin sahibi , olaylardan hemen önce israil büyükelçiliğinden çıkarken resimlendi. Neden israil elçiliği?

  BİR İMPARATORLUĞUN ÇÖKÜŞÜNÜ İZLEYECEKSİNİZ... diyen abd elçisi. Ne biliyor da, böyle birlafı söyleme ihtiyacı duydu. Ya da ağzından kaçırdı. ?

  İsrail, abd ve diğerleri bu ülke üzerinden ne kazanmak istiyorlar? NEden halkbankası... İrana uyguladıkları ambargoyu tınlamadığı için mi? İranla ticarete devam ederek bu ülkeye kazanç sağladığı için mi?

  Boş konular peşinde koşarken, saçma sapan aptalca sorular sorarken bazıları malı götürmek isterken milleti oyalıyor. Millet boş işler , boş sorular peşinde çene yorarken adamlar at oynatıyor. Biz birbirimize düşerken adamlar bıyık altından gülüyor. NErde akıl? Nerde aklınız?

  size ne o para orda ne geziyor? senden mi aldılar, birinden zorla mı aldılar, bir devlet kurumundan zimmete para mı geçirdiler? Kimin parası bu paralar?

  Sadece soru olarak ortada ama iftira atmaya, gıybet edip insanları karalamaktan insan olan biraz utanır.


  Bu oyunlara nasıl engel olabilirim? Bu hükümete verilecek zarar, vurulacak darbe bu ülkeye ne kazandırır, ne kaybettirir? Bu ülke bu zararı yaşamaya layık mı ? Akp karşıtı olanlar particilik ayağına bazılarının ekmeğine yağ sürerken , acaba savundukları , destekledikler insanlar bu ülkeye önceden ne kazandırdılar, ne kazandırabilirler?

  Ayıptır ve günahtır. Hesabıda vebalide çok ağırdır. Hesabı vebali bilmeyenler bu soruları bozuk plak gibi seslendirmeye devam edecekler. Çünkü aynı amacın peşindeler. AKp gitsin , yerine batının ve israilin emellerine hizmet eden hükümetler gelsin. önceden olduğu gibi. Kendi kaderini çizen, kendi çıkarı için kimseyi dinlemeyen , bu ülkeyi sözü geçen büyük birülke olarak görmek istemeyenler , bunu kabullenemeyenlerde aynı nakarata takılıp devam etsinler. Ayıp beeeeeeee,

  Gezi parkı olmadı. hükümet güçlendi. Demek ki kaba kuvvetle , yağmacı çapulcularla , ermeni köpekleriyle, israil ajanlarıyla, alman ve ingiliz ajanlarıyla olmadı. Kendi içinden vurma zamanı. İşlerine gelmeyen şeyler yapan halkbankası. Buna darbe vurulmalı halkın gözünde. Karşılarında dimdik duran bir hükümet , bir devlet. Buda kabul edilemez. Dışardan birşey yapamayacaklarını biliyorlar içerden çalışıyorlar. Bizim kekliklerimizde onların güdümündeki yayın organlarının söylediklerini tekrar etmekten başka birşey yapmazlar.

 10. #20
  Canım benim o yayın organlarıyla daha düne kadar al gülüm ver gülümdünüz be

  Ha bu arada bak siz banka müdürüne hak hukuk adalet diyorsunuz ya ABD Elçiside öyle bir şey demedim diyor Bu konuda ne diyeceksiniz ama siz habire aynı şeyi söylüyorsunuz. Adam demedim diyor

  Neyse ya bir laf vardır, Ak ... Kara ... Belli olur nede olsa, Post gitti kavga bitti

  Ha bu arada bu oyun burda bitmez, 2.perde 3.perde 4.perdelerde açılacak merak etmeyin Nereden mi biliyorum, eski operasyonlara bakmak yeterli
  Konu x-calibur tarafından (25.12.2013 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler