2025'te Uzay asansörü

Uluslararası Uzay Akademisi gökbilimcileri açıkladıkları raporda, 2025 yılına kadar Dünya’dan uzaya bir asansör inşa edileceğini açıkladı... Modern trenlerin hızında uzaya doğru yol alması planlanan aracın yanı sıra, uzaya çıkış noktasında uzay...

 1. #1
  2025'te Uzay asansörü
  topragizbiz.com Uluslararası Uzay Akademisi gökbilimcileri açıkladıkları raporda, 2025 yılına kadar Dünya’dan uzaya bir asansör inşa edileceğini açıkladı... Modern trenlerin hızında uzaya doğru yol alması planlanan aracın yanı sıra, uzaya çıkış noktasında uzay elbiseleri giyilerek uzayda gezinme şartlarının da oluşturulması hedefleniyor. Ayrıca günümüzde yük taşımak için kullanılan roketlere ihtiyaç azalmış olacak. Bu yolla uzaya ekipman göndermedeki maaliyetin düşürülmesi hedefleniyor. Proje ile ilgili NASA 2005 yılından beri uzaya asansör projelerinin yer aldığı bir yarışma düzenleyerek derece yapanları ödüllendiriyor. Ayrıca Liftport adlı bir şirket 2031 yılında uzaya asansör göndermeyi planladığını duyurdu. Fikir olarak uzaya asansör projesini ilk ortaya atan 1895 yılında Konstantin Tsiolkovskiy olmuştu.

 2. #2
  Asansoru nereye tutturacaklar acaba?

 3. #3
  hızlı tren gibi ykarı çıkacak. Yukarı çıkmasına çıkarda aşağı nasıl inecek. Onuda geçelim o mesafede dümdüz duracak ve milyonlarca tonluk ağırlığı taşıyabilecek nasıl bir malzeme olabilir. Bu ancak çizgi filmlerde olur. Ben inanmıyorum böyle birşey yapılabileceğine.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler