İlginç 2025'te Uzay asansörü

MURATS44

Super Moderator
2025'te Uzay asansörü 2025'te Uzay asansörü
Uluslararası Uzay Akademisi gökbilimcileri açıkladıkları raporda, 2025 yılına kadar Dünya’dan uzaya bir asansör inşa edileceğini açıkladı... Modern trenlerin hızında uzaya doğru yol alması planlanan aracın yanı sıra, uzaya çıkış noktasında uzay elbiseleri giyilerek uzayda gezinme şartlarının da oluşturulması hedefleniyor. Ayrıca günümüzde yük taşımak için kullanılan roketlere ihtiyaç azalmış olacak. Bu yolla uzaya ekipman göndermedeki maaliyetin düşürülmesi hedefleniyor. Proje ile ilgili NASA 2005 yılından beri uzaya asansör projelerinin yer aldığı bir yarışma düzenleyerek derece yapanları ödüllendiriyor. Ayrıca Liftport adlı bir şirket 2031 yılında uzaya asansör göndermeyi planladığını duyurdu. Fikir olarak uzaya asansör projesini ilk ortaya atan 1895 yılında Konstantin Tsiolkovskiy olmuştu.

Asansoru nereye tutturacaklar acaba?

hızlı tren gibi ykarı çıkacak. Yukarı çıkmasına çıkarda aşağı nasıl inecek. Onuda geçelim o mesafede dümdüz duracak ve milyonlarca tonluk ağırlığı taşıyabilecek nasıl bir malzeme olabilir. Bu ancak çizgi filmlerde olur. Ben inanmıyorum böyle birşey yapılabileceğine.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Asur İmparatorluğu (MÖ 2025 ile MÖ 612)
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Tarih
  • 0    1K
Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM)
  • Ugur
  • Ugur,
  • Ansiklopedi
  • 0    118
Alper Gezeravcı - İlk Türk Uzay Yolcusu
  • Ugur
  • Ugur,
  • Biyografiler
  • 0    161
Geri