Borsa İstanbul Dünyada En Çok Kazandıran Borsa Oldu

Borsa İstanbul (BİST) Borsa İstanbul, Mart ayında dünya genelinde en çok kazandıran borsa oldu. Dünya Borsalar Federasyonu (WFE) verilerinden yapılan derlemeye göre, mart ayında 69.736,34 puana yükselen Borsa İstanbul, şubat ayına göre yüzde 11,5...

 1. #1
  Borsa İstanbul Dünyada En Çok Kazandıran Borsa Oldu
  Borsa İstanbul, Mart ayında dünya genelinde en çok kazandıran borsa oldu. Dünya Borsalar Federasyonu (WFE) verilerinden yapılan derlemeye göre, mart ayında 69.736,34 puana yükselen Borsa İstanbul, şubat ayına göre yüzde 11,5 getiri sağladı.

  Listede Borsa İstanbul'u yüzde 10,4 ile Colombia SE, yüzde 7,8 ile de Dubai Financial Market takip etti. Mart ayında Colombia SE 1.083,07 puana, Dubai Financial Market ise 4.551 puana yükseldi.

  EN ÇOK KAYBETTİREN, KIBRIS RUM KESİMİ BORSASI

  Mart ayında 59 borsadan 35'i ayı artı puanla kapatırken, 23 borsa yatırımcısına kaybettirdi, bir borsada ise değişim görülmedi.

  Geçen ay yatırımcısına en çok kaybettiren borsa Cyprus SE borsası oldu. Söz konusu borsa martta bir önceki aya kıyasla yüzde 15,3 düşerken; endeksin şubat ayındaki 139,79 puanı, mart ayında 118,37 puana geriledi.

  Cyprus SE borsasını yüzde 7,4 ile Lima SE, yüzde 5,6 ile de Malta SE takip etti.

  Bölgesel olarak incelendiğinde Amerika borsalarından 3'ü kaybettirdi, 7'si ise kazandırdı. Asya-Pasifik Bölgesi borsalarından ise 12 borsa kazandırdı, 5 borsa kaybettirdi. Avrupa-Afrika-Ortadoğu Bölgesi'ndeki borsalardan ise 16'sı mart ayını artı değerde bitirirken, sadece 15'i ayı ekside kapadı, bir borsada ise değişiklik görülmedi.

  Kaynak:AA

 2. #2
  Zenginin mali zugurtun agzini yorarmis,kan cekiyor iste memleketimde dunyanin kodamanlari mali goturuyor.Sorun degil borsam sagolsun.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler