Dünyanın her yerinde, coğrafi koşullara bağlı olarak inşa edilmiş çok zorlu ve tehlikeli yollar bulunmaktadır. Macera tutkunlarının da uğrak yerleri
arasında yer alan bu yollarda seyahat etmek oldukça zor. İnsanlar en zorlu koşullarda, gitmek istedikleri yerlere ulaşabilmek için birbirinden ilginç ve zorlu yollar yapmışlardır.
İşte, dünyanın en zorlu yollarından sizin için seçtiklerimiz;

Dünyanın En Zorlu Yolları

Aziz Gothard Geçidi: İsviçre’de bulunan bu yol eski bir yol olmasına rağmen halen kullanılmaktadır. Bu yolda seyahat ederken manzara sizi büyülemektedir.

Dünyanın En Zorlu Yolları

Guoliand Tünel Yolu: Seyahat ederken yapılacak en ufak bir hatayı kabul etmeyen bir yoldur. Tibet ile Nepal’i birbirine bağlayan bu yol yaklaşık 1000 km uzunluğundadır. 7 tane farklı geçit barındıran bu yol yaklaşık 3500 metre yükseklikte seyahat imkanı sağlıyor.

Dünyanın En Zorlu Yolları

Los Caracoles Yolu: Arjantin ve Şili arasında bulunan bu geçit yolu, yılın büyük bölümünde buzlu olan bir yol.

Dünyanın En Zorlu Yolları

Stelvio Geçidi: İtalya Alplerindeki bu geçit, dünyanın en zorlu yollarının başında gelmektedir. Deniz seviyesinden yaklaşık 2750 metre yükseklikte olan bu geçitte seyahat etmek ne kadar zorlu ve korkutucu olsa da, manzarası muhteşem.

Dünyanın En Zorlu Yolları
Trollstigen Dağ Yolu: Türkçe karşılığı Troll Merdiveni olan bu yol, güzel manzaralar verse de oldukça zorlu bir seyahat yapmanıza neden olacaktır.