Nesli Tükenen Hayvanlar (Türkiye'de ve Dünya'da)

Nesli Tükenen Hayvanlar (Türkiye'de ve Dünya'da) Dünya'nın varoluşundan günümüze kadar birçok canlı türü tükenmiştir.Maalesef insanoğlu elindekinin kıymetini her zaman onu kaybettikten sonra anlıyor.Dünyanın doğal bir dengesi vardır ve bu doğal...

1. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misafir 30.04.2014
    Ama yinede vurmaya hakkı yok ben buna karşıyım...

Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    Hayvanların nesli tükeniyorsa insanlar neden vuruyorlar...
    Eminimki büyük bir çoğunlugu tükeneceğini bilse vurmazdı.Bu yüzden,daha ilk okul dönemlerinden itibaren çocukların eğitilmesi gerekiyorki,bilinçsiz avlanma sadece hayvanların değil,insan ırkının tükenmesine bile sebep olabileceği bilincine varalım.

3. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misafir 30.04.2014
    Bilip bilmeden konuşmayın
    bence bilip bilmeden karar vermeyin . Sizin için bir insan hayatı mı yoksa hayvan hayatı mı önemli diğerlerine bir deyeceğim yok fakat bu yeni öldürülen anadolu leoparı can kurtarmak için öldürülmüş olabilir. Düşünün bir yanınızda Anadolu Leoparı duruyor ve sizi öldürücek . Siz ne yaparsınız. Aman bu nadide bir tür ben öleyim o ölmesin mi dersiniz. Tabiki anadolu leoparı onlara saldırmamış ve o köylüler öylesine öldürdülerse onu gerçekten insanlıklarına yazık.

4. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misafir 30.04.2014
    Teşekkürler

5. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misafir 30.04.2014
    teşekkürler

6. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misafir 01.05.2014
    çok üzüldüm ya

7. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misafir 01.05.2014
    afghjkl
    çok üzüldüm ya

İnsan hayatı herşeyden daha önemli. Ama vahşi bir hayvanın insanların yanında durupta saldırmaması da imkansız gibi. İnsan insanı nefs-i müdafaa için öldürebiliyorsa , bunuda dinimiz bize vermişse... saldırı varsa doğru olan yapılmıştır. Keyfi öldürülümşse de o hayvanında hesabı sorulacak ahirette.

Söz konusu olan,bilinçsiz avlanma sonucu nesli tükenen ve tükenmekte olan hayvanlardır.Yoksa Anadolu Leoparı'nı öldüren kişiyi zan altında bırakmak değil niyetimiz.Eminimki canını kurtamak amaciyle vurmuştur.Konu içerisinde Anadolu Leoparından bahsetmemizin nedeni ise,neslinin tükendiğini zannettigimiz bir dönemde otraya çıkmiş olması ve nesli henüz tükenmemış olan Anadolu Leoparının koruma altına alinmasıdır.Umarım yetkililer bu konuda duyarlı davranır.

10. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misafir 02.05.2014
    nesli tükenen hayvanlar
    teşekkür ederim bu konudan çok şey öğrendim...

Facebook Yorumları