Dünyanın ilk akıllı telefonu 20 yaşına girdi!

İlk akıllı telefonun hayatımıza girişinin üzerinden tam 20 yıl geçti. Bu ilk akıllı telefon eski bir geçmişe sahip ne Nokia nede bir başka firmaya ait. 20 yıl öncesinin ilk akıllı telefonu IBM tarafından üretilen oldukça kaba bir yapıya sahip...

 1. #1
  Dünyanın ilk akıllı telefonu 20 yaşına girdi!
  İlk akıllı telefonun hayatımıza girişinin üzerinden tam 20 yıl geçti. Bu ilk akıllı telefon eski bir geçmişe sahip ne Nokia nede bir başka firmaya ait. 20 yıl öncesinin ilk akıllı telefonu IBM tarafından üretilen oldukça kaba bir yapıya sahip 'Simon’dı.

  Ünlü teknoloji şirketi IBM’in 1994 yılının ağustos ayında Dünyaya duyurduğu IBM Simon, taşınabilir olmasının yanı sıra, e-postalarınızın okutabilmesine ve faks makinesine bağlanabilmenize imkan veriyordu. Öte yandan bir de takvime sahip olan akıllı telefon renksiz dokunmatik ekranı, şuan ki S-pen’lere benzer bir kalemle kontrol ediliyordu.

  İş adamlarının kullanması için geliştirilen 500 gram ağırlığındaki Simon, 1994 yılının döviz kuruna göre 899 dolar gibi bir fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu.

  Dünyanın ilk akıllı telefonu 20 yaşına girdi!

 2. #2
  20 senede o kadar alıştık ki cep telefonumuzu bir yerde unuttuğumuzda veya şarji bittiğinde sanki nefessiz kalmış gibi oluyoruz.

 3. #3
  Çok ilginç, o zamanlar daha internet yeni yeni gelişiyordu. Önceden cebimizde telefon olurdu şimdi ise telefon ve şarj aleti

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler